Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

AtlaraFisildayan said:

NolaxThensbane said:

Külliyen yalan batıda yasıyan adam neden o zaman hala yapıyor?Hala eğitim mi alamıyor hizmet mi alamıyor hastanede sen kürtsün diyip kovuyorlar mı okul mu okutmuyorlar devlet iş mi vermiyor kurumunda?Saçmalama lütfen

bu tip şeyler olmuyor mu sanıyorsun?

önce bu mantıktan çıkın.

Hangi vatandaş devlet dairesinden etnik kökeni yüzünden geri çevrilmiş. Bir örnek ver.
Sosyal ağlarda paylaş

E öyle bir olay duyulurda ondan. Yani ben kürdüm diye adliyeden çevirdiler beni der biri bu olay ne var ki bunda dencek bişi degil direk haber olur heryerde yaygara kopar. Çünkü bir kürde laf edilmiş.

He kürtler onlarca yıldır kaçak elektrik kullanır daha gram bi tarafını oynatmadı insanlar bu konuyla ilgili o ayrı. Bu kadar ufak bir olay için bile kıpırdatmazken ohoo.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Nolax o dediğin pek mümkün değil ülkemizde.

Öncelikle sabit aynı noktada 24 saat görev yapılan yerler var. Burdaki askerler 4-5 saat sonra dikkatli olmayı geçtim gelen geçene bakmıyorlar bile. Kendi ülkendesin zaten kime silah çekiceksin. İşin kötü tarafı doğuda inanılmaz bir sivil silahlanma var. Keleşi pompalıyı geçtim, mp5 le birbirini vuran köylü gördüm.

Bir diğer etken zaten ağlamaya "bizi hor görüyorlar" demeye bahane arıyorlar. Ortam iyice gerilir.

mümkün olmadığını biliyorum zaten ancak öyle olsaydı daha iyi olacağını savunuyorum.

AtlaraFisildayan said:

NolaxThensbane said:

Külliyen yalan batıda yasıyan adam neden o zaman hala yapıyor?Hala eğitim mi alamıyor hizmet mi alamıyor hastanede sen kürtsün diyip kovuyorlar mı okul mu okutmuyorlar devlet iş mi vermiyor kurumunda?Saçmalama lütfen

bu tip şeyler olmuyor mu sanıyorsun?

eskiden zerre umrumda olmazdı da, artık bu ota boka birşey olunca pis kürtler diyenler olmuyor mu, direk ağzıma geleni söylüyorum.

kürt = pkk değil, kürt = terorist değil, kürt = her boku yiyen değil.

önce bu mantıktan çıkın.

Sivil halkıda süper insanlar sanki minibüs şoföründen tinercisine kadar teröristten beter.Adam gibi olanına laf ediyormuşum gibi davranma görende sokakda aha kürt tutun gebertin olduğunu sanıyor.Ama tam tersi durum neredeyse mevcut git sen daha polyanacılık oyna.

Ayrıca 13 zorunlu askerlik görevlerinde şehit olmasında sen gidip ama adamlar eziliyor yazık biz ezdik sonra şehitte çıkar diye yazarsan bölücü örgütü övmek dışında birşey anlaşılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

seraphiel said:

şu doğuyu yaksınlar komple ne var ne yok.

heheh. uğruna yörünge dışına çıkılıcak adamsın, ama cahilliğine veriyorum.

Şöyle düşünen bütün patili insanlara ve PKK'dan nefret eden veya kürtleri sevmeyen insanlara bi öbür konudaki mesajımı tekrar atıyorum ve hepinize biraz acıyorum. Çünkü acınıcak bi haliniz var hakkaten.

"HEÖEÖAEÖEAÖÖÖÖÖÖ ÖZERKLİK İLAN ETTİLER SALDIRIN SALDIRIN
HEPSİ ÖLMELİ ÖLDÜRMELİYİZ."

susun iki saniye de düşünün bi.

biri diycek ki ölüme ölümle karşılık... bi karar böyle kesin olsaydı parası olan bi kesim adam tutup öldürtüp iki tarafı birbirine çok rahat düşürürdü ve bunu iki kuruşu olan bi avuç insan bile yapardı

ki olan şey ne kadar açık bi şekilde oluyo.

aslında olan hiç bişey yok. 70 milyon insan televizyon ve gazetelerden sahte haberler alarak savaşa girmeye çalışıyo.

ve hepiniz o kadar aptalsınız ki, istisnasız konuşuyorum hepiniz haberleri gerçek zannediyosunuz.

hani kürt laz diye ayrım da yapmam ben insan insandır ama gerçeği aramayan insan manipülasyon kurbanıdır ve günümüzde insan olmaktan çıkmıştır.

olay tamamen tiyatro, farkedemeyen küfretsin, laf etsin, ühühühühü bizi öldürüyolar hadi biz de onları öldürelim aşşalık kürtler diyip provakasyona gelsinler, sonra sizin gibi gerizekalıları da bi avuç elit kesim sağa sola güderek götürür işte.

yemin ediyorum salaklığın başlangıç ve bitiş noktası sizsiniz

dipnot: tiyatro dediğim, cesetler sahte demiyorum tabi. sadece provakasyona gelen insanların 70 milyonun sesi olduğunu zannederek gerçekten de 70 milyon insanın sesi haline gelmesinden bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Siyasi liderden daha iyi biliyorsun yılların asker+politikacısı o an senden daha az bilgiye sahipmiş amerikada ki italyan ve almanlardan gibi bir sarkastik yazı yazmışsın. Bir sen zekisin biz hepimiz aptalız aslında.

diyoruz.

Bende o video'ya inanıyorsanız,kandırıldığınızı sanıyorum.
Bu durum zeka ile değil,bilgi eksikliği yüzünden vuku buluyor üst mesajımda da açıkladığımı sanıyorum bu durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

vatan değil dünya işi bu sonuçta. bilgi işi.

verilen savaş can savaşı değil, bilgi savaşı. bilenler yönetiyo bilmeyenler ölüyo, ayaklanmayı sadece kürtler değil bütün insanlar yapmalı da hala uyuyo millet

hepiniz uyuyun. bizi yönetenlerin bizden olmadığını anlamak için dünya çapında çok büyük bi felaket yaşamamız gerek illaki
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

"teröristlerce atılan el bombalarının etkisiyle çıkan yangından dolayı 13 askeri personelimiz şehit olmuştur"

nası yani

Firat haber ajansinda da bir haber var. 2 ucagin ic ice gecmis mevzilerde ki teroristlerle askerlerin uzerine bomba attigi icin bu kadar askerin yanarak oldugunu iddia ediyor bir korucuya dayanarak. El bombasi ile yangin cikmayacagi ya da bu kadar askerin olmeyecegini felan soyluyor ama ne bu ne de yanarak olmek inandirici geldi :s
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:
Ayrıca 13 zorunlu askerlik görevlerinde şehit olmasında sen gidip ama adamlar eziliyor yazık biz ezdik sonra şehitte çıkar diye yazarsan bölücü örgütü övmek dışında birşey anlaşılmaz.

sen anlayamamışsın genele niye çekiyorsun.
Öyle saçma bişey olur mu, olayın insanlık boyutunu geçtim burda aksini düşünen var mıdır yapılan saldırıyı hoş gören? Eminim ki yoktur varsa bile insan değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm pkklı kürtler türk askerine bomba atıyor.

Türkler hatalı olmalı.

Filozof dinozor.

Bulsam her birinizin elinden sıkıcam fakat bulamıyorum. Özellikle highself aşmış kendini lcd falan degil bildigin opium kafası yaşıyor. Cemaat nasıl abilerin rahatı yerindeyse sorun yok kanka aynen devam.
Sosyal ağlarda paylaş

"firat haber ajansı" said:

Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Dolapdere Köyü kırsalında 13 asker ve 2 HPG gerillasının hayatını kaybettiği çatışmaya yakından tanık olan bir korucu olayın iç içe geçen asker ve gerilla mevzilerinin iki Türk uçağının bombardımanı sonucu yaşandığını anlattı.

ANF'ye konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen korucu, "Çatışma iki ayrı yerde çıktı. Şelıma'ya yakın yerde bir asker öldü. Daha sonra birlikler sevk edildi. Öğleden sonra 3-4 sıralarında ise iki savaş uçağı mevzileri içiçe geçen gerillaları ve askerleri bombaladı, büyük yangın çıktı. Yanan yeri gidin görün, el bombası böyle yangın çıkarmaz" dedi.

PKK'nın haber ajansı ama belki gerçek payı vardır
Sosyal ağlarda paylaş

Birinizde çıkıp:

'abi bak pkklı herif gidiyor askeri öldürüyor olan hem ölen askere hem o askerin ailesine hem sanki her asker türkmüş gibi davranan faşiste zarar oluyor yetmiyormuş gibi birde o el bombasını atan sanki sıradan kürtmüş gibi pkk degil artık bütün kürtler suçlanmaya başlıyor fakat bu pkk kürtlerden haraç kesiyor para topluyor yeri geliyor adam topluyor kürtlerde sanıldıgı kadar memnun degil ve önyargıya tabi tutuluyorlar pkk yüzünden'

dememiş.

pkk ve kürtler farklı kesim fakat doguda yaşayan insanların cahilligi yüzünden biraz karıştırılabiliyorlar orda. Yoksa istanbulda kürt türk muhabbeti yapmayan bir ton insan var ırkı belli belirsiz. Kimseninde umrunda degil onlar harbiden :D
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

NolaxThensbane said:

sen anlayamamışsın genele niye çekiyorsun.
Öyle saçma bişey olur mu, olayın insanlık boyutunu geçtim burda aksini düşünen var mıdır yapılan saldırıyı hoş gören? Eminim ki yoktur varsa bile insan değildir.

bir tek bu adammı var ya burda ölçüp tartıp cevap verebilen bu konuda.

@nolax

yazık diyorum, çünkü 12 tane adam birilerin keyfi uğruna ya da saçma hesaplaşmalar yüzünden, orda olmak zorunda oldukları için öldüler. ilk mesajlarda birinin yazdığı gibi, askerlik aradan çıksın diye gidenlerdi belkide.

ülkücü mantığıyla yaklaşmayalım olaylara.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Ölen 13 asker vatani görevlerini yaparken öldüler ama askeriyenin onları daha koruması lazım mıydı konusu ayrı bi konu ama bos yere ölmediler.

+1

ayrıca şu uçaklarla bombalama mevzusunun da üzerine gidilmeli konuşulmalı, sinek de pistir ama mide bulandırır. aslı astarı neyse öğrenelim.
Sosyal ağlarda paylaş

sıradan bi pkkp olayı işte, biter mi tabi ki bitmez, 1-2 ay ses çıkarmazlar sonra bi baskın daha, taş çatlasın 3 gün daha konusulur su konu.

bitmez diyorum çünkü terörün bitmesi kimsenin işine gelmiyo, hani aksini söylüyolar fakat saman altında cok sular dönüyo,

iç güvenlik bölgesi olması nedeniyle doğudaki tüm askerlere(kadrolu/kadrosuz) dünya para akıtılıyo, bunların bi çoğu ise akıtılıyomus gibi gösterilip cebe indiriliyo,

uzun lafın kısası devletin basındaki kafalar değişmedikçe daha cok duyucaz bu haberleri ve 3-5 güne kalmaz unutucaz.

söyle söyliyim, yüksekova'da askerlik yaptım ve orda her ay tabura giren para 250bin tl den fazla, sb-astsb-uzm çavuşlar en az 2-2.5k dan başlayan maaş alıyolar, ve lojmanalar yemek falan filan bunlara para vermiyolar

kısacası terörü sürdürüp arada bu şekilde masum insanların ölmesini göze alabilecek kadar alçak insanlar var aramızda, olmaya da devam edicek, çünkü etrafta en az işle en çok para nasıl kazanırım diye düşünüp sb-astsb-uzm olan insanlar var.

Biraz daha konusursam hic iyi seyler söylemiyicem, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu sorun yıllardır çözülemediği ve hükümet omurgasızca davranıp teröristlerle toprak pazarlığına varacak münasebetlere girdiği için boşu boşuna öldüler deniyor, yoksa tabii ki vatani görevlerini yaparlarken öldüler de o göreve şu anda gerek olmaması lazımdı, o sorun çoktan çözülmeliydi vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...