Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cin Çağırmak...

Sun_Sword

Öne çıkan mesajlar

Sınır sadece insnanın beyninin içinde birde duvalardaki haritadadır. Hiç bir sınır ilelebet kalıcı değildir, bütün sınırlar elbet bir gün yok olup gidecektir. Bu sınırları aşacak olanlarda sınır var diyip kös kös oturanlar değil, imkansız diye bir şey varolmadığını bilenler olacaktır. Tek imkansız şey bir şeyin imkansız olmasıdır.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Cücelerim ve ben yardımlarınızı bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 06 Şubat 2003 04:11 tarihinde demiş ki:
said:
Popeye, 06 Şubat 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
foxx

bilimin nasıl sınırı var ? kim çizmiş bu sınırı? neye göre belirlerlenmiş ki bu sınır bunu bi açıklarmısın bana[hline]Prince"Kazuyama" Cratty
Nick "KuLee" Miyashiro
Brainnn

Olm bilim bana aciklasin evren neyin icinde genisliyor. Hadi genislemesini teorik olarak buldular. Bigbang etc. de var tamam. Ama nerde genisliyor? Bigbang ilk nasil olustu?

Yada onceden soyledigim hayvanlardaki icguduler, yani bazi seyleri yaratilirken biliyor olman, gidecegin yeri, yapacagin seyi, kus ucacagi goc formasyonunun V olmasi, kedilerin hepsinin cukur kazmasi ve kapatmasi etc. bunlar vucudsal fonksiyonlar degil, biyolojik olarak hayvani istedigin kadar incele bunun kaynagini bulamassin.

Herseyin derinine gidersen, ilk insan nasil olustu maymun mu iyi maymun olsun, ilk maymun nasil? hucrelerin birlesmesi, ilk hucre? bakteri mi? ilk bakteri ? ilk galaxy ? etc. en son ilk te kitlenirsin. Bilim hicbir zaman en son ilk i tanimlayamaz. Bu da demektir ki bir limiti var.

Daha kassam sonsuz ornek bulurum sana.
Bilimin siniri yoktur geyigi aklina geldi ondan oyle dedin sen , otur dusun bulursun kendinde bir suru ornek :)

Counter spell , 2 mavi mana. :)[hline]

Foxx burda dar düşünen sensin zannediyomusunki yıllar önce galileo dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtladığında insanlar yıldızların keşfedilebilceğine inanıyodu. Onlarda aynen senin mantığınla peki yıldızlar nerden geldi bunu nasıl kanıtlıycaksın derlerdi tabiki çünkü bir uzay mekiğini aklı hayalleri almazdı. Hatta uzay olduğunu bilmezlerdi. Demek istediğim bu dünyada yeni ve yaratıcı insanlar doğdukça bilgi arttıkça hiç bir şeyin sınır olmazdı. Hayvanlarda hatta sende bile daha bazı sistemlerin nasıl neden çalıştığı anlaşılmış durumda değil. Belki birgün insanoğlu onuda anlayınca iç güdünün genlerle vücutla alakasınıda çözcekdir bunu bilemezsin.[hline]''Daha fazla gururla yaşama imkanı kalmayan bir savaşçı gururuyla ölmelidir'' - Friedrich Nietzsche
Bu savaşın tek galipleri kudretli insanlar olmalıdır. Kara Taht İmparatorluğu ve Lordu ElNor Daermon

Al Randımanınıda Da Elaleme Tesbih Harmanla.
Alla alla
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben kılıcımı denemek istiyorum[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Bu savaşın tek galipleri kudretli insanlar olmalıdır. Kara Taht İmparatorluğu ve Lordu ElNor Daermon
Sosyal ağlarda paylaş

Baba bu cin öle her cagirana geliomu bide mesela dünyada insanın 2 katı cin war demisiz ben kuran ı kerimde cinlerin dünyaya yaklasamadıkları hakkında yazılar olduunu duymushdum bide biara cok tartısıldı bi zülkarneyn davası vardı konu sapmış bare koyiim de kendine gelsin .[hline]You hate me to say that i did not obey!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Foxx ne diyorum evet dinler insanları arhatlatır ama bir yerde sınırlar koyar;
Free wille katılıyorum ve tamamen aydınlıkta yaşamak ne kadar doğru sorguluyorum...
Düşün herşey iyi olsu nçocuğum için diye izole vbir halde herşeyin en iyisinden ver
irsen o çocuğa sonunda en iyi insan o mu olur acaba?
Aydınlığı bulmak için karanlıktan geçmek şarttır;
Dinse bunun tam aksini söyler.[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while…
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 06 Şubat 2003 18:09 tarihinde demiş ki:
ya ben kılıcımı denemek istiyorum[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

lol :)
hani eksi sozlukteki frp quteleti varya orda böle bisi vardı land lorda dalan tiplerin birisi sey diyordu land lord abi kılıcı bi tarafıma şey etsene :P
aynı durum olmasında ardethim :P
yazıktır sana :P[hline]".. And The Tides Of Darkness Swept Over The World.."
Negonote

Sosyal ağlarda paylaş

Bende okudum okudum,okurken gülüyorum da sonra yattım yatağa gözümü kapayınca aklıma karabasan falan geldi zor uyudum hehe
Hatta kılıcım yanımda yatmak falan geldi aklıma bir ara.

Ardeth gel hoca bende de var kılıç,güçlerimizi birleştirelim belki daha fazla şansımız olur :-P[hline]Estel_Anorien, 03 Şubat 2003 02:33 tarihinde demiş ki:
isilduru cevirir saplar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kılıcımı denemek isityorum kaç senelik kılıç hala hareketli bir hedef üzerinde açlığını gidermiş değil[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 06 Şubat 2003 14:29 tarihinde demiş ki:
said:
Foxx, 06 Şubat 2003 04:11 tarihinde demiş ki:
said:
Popeye, 06 Şubat 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
foxx

bilimin nasıl sınırı var ? kim çizmiş bu sınırı? neye göre belirlerlenmiş ki bu sınır bunu bi açıklarmısın bana[hline]Prince"Kazuyama" Cratty
Nick "KuLee" Miyashiro
Brainnn

Olm bilim bana aciklasin evren neyin icinde genisliyor. Hadi genislemesini teorik olarak buldular. Bigbang etc. de var tamam. Ama nerde genisliyor? Bigbang ilk nasil olustu?

Yada onceden soyledigim hayvanlardaki icguduler, yani bazi seyleri yaratilirken biliyor olman, gidecegin yeri, yapacagin seyi, kus ucacagi goc formasyonunun V olmasi, kedilerin hepsinin cukur kazmasi ve kapatmasi etc. bunlar vucudsal fonksiyonlar degil, biyolojik olarak hayvani istedigin kadar incele bunun kaynagini bulamassin.

Herseyin derinine gidersen, ilk insan nasil olustu maymun mu iyi maymun olsun, ilk maymun nasil? hucrelerin birlesmesi, ilk hucre? bakteri mi? ilk bakteri ? ilk galaxy ? etc. en son ilk te kitlenirsin. Bilim hicbir zaman en son ilk i tanimlayamaz. Bu da demektir ki bir limiti var.

Daha kassam sonsuz ornek bulurum sana.
Bilimin siniri yoktur geyigi aklina geldi ondan oyle dedin sen , otur dusun bulursun kendinde bir suru ornek :)

Counter spell , 2 mavi mana. :)[hline]

Foxx burda dar düşünen sensin zannediyomusunki yıllar önce galileo dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtladığında insanlar yıldızların keşfedilebilceğine inanıyodu. Onlarda aynen senin mantığınla peki yıldızlar nerden geldi bunu nasıl kanıtlıycaksın derlerdi tabiki çünkü bir uzay mekiğini aklı hayalleri almazdı. Hatta uzay olduğunu bilmezlerdi. Demek istediğim bu dünyada yeni ve yaratıcı insanlar doğdukça bilgi arttıkça hiç bir şeyin sınır olmazdı. Hayvanlarda hatta sende bile daha bazı sistemlerin nasıl neden çalıştığı anlaşılmış durumda değil. Belki birgün insanoğlu onuda anlayınca iç güdünün genlerle vücutla alakasınıda çözcekdir bunu bilemezsin.[hline]''Daha fazla gururla yaşama imkanı kalmayan bir savaşçı gururuyla ölmelidir'' - Friedrich Nietzsche

Al Randımanınıda Da Elaleme Tesbih Harmanla.
Alla alla

Olm beyniniz almiyormu okumuyormusunuz mesajlarimi, zamanda yolculuk bile bulunabilir ben elektrikten ucaktan bahsetmiyorum dedim ya. Bilim en son ilk i hicbir zaman bulamaz bu da bir siniri oldugunu gosterir dedim. Diyelim baska birsey buldular bigbangden once blahblahblah boyutlar vardi falan dediler tamam peki ilk boyut nasil olustu? en en en son ilk e gidince takilirsiniz orda.

Cunku bilime gore yoktan birsey var edilemez.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Sen nerden kanıtlıycan yoktan var olduğunu sen bigbangden önce ne olduğunu gördünmü kanıtladınmıki yoktan var olduğunu savunuyosun? Nerden biliyosun nasıl oluştuğunu? Bunu kimsenin şuanda aklı almazken bitek seninmi alıyo?[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

Bilim big bang'e ait resimleri çekiyor belki tutup öncesinide çeker. Açıkçası bir hücrenin durduk yerde meydana gelmiş olması banada saçma geliyorki şuana kadar bilim tarafından canlı bir hücre yapılamamış.

Berk, hoca senin düşüncen açıkçası her kişiye göre farklı yorumlanacak bişi. Din insana bir sınır çiziyor buna katılıyorum. O sınırın içinde kalıp kalmamak kişinin kendi iradesinde. He ben o sınırlar içinde miyim? pek sanmıyorum.

Birde Kuran'da anlatılan şeylerin daha sonra bilim tarafından doğrulanması olayıda var. Yani Kuran'da bahsedilen bazı şeyler ancak bilim onu kanıtlayacak evreye geldiğinde yüzyıllar sonra doğruluğu kanıtlanıyor.

Bu konu böyle uzar gider. Sonuçta burdaki herkes ufak ufak birşeyler biliyor ya da düşünüyor, doğru ya da yanlış bunlar tartışmaya açık. İnsanların görüşlerine lafım yok yok saygı duyarım. İsteyen istediği kişi üzerinde kılıcınıda dener. Ama hepten bu konu "Hadi ozaman buna cevap ver?" "Şiştin mi ohhh" gibisinden bir şeye dönerse gereksiz olur ve kitlenmesi gerekli olur. Yani fazla derinleşmeyin bence.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki sen Allahin olmadigini nerden biliyorsun? Duz mantik yapma ben bilimin sinirini bilmessem sen de dinlerin dogru olup olmadigini bilemessin. Ben bir fikir yurutuyorsam burda , sende fikir yurutuyorsun , kimsenin kaniti yok elinde.

Bazi insanlar icin illada Mucize olmasi gerekir , illa birseyi gormek isterler , illa show isterler. Bazi insanlarda sozcuklerdeki gizli anlamlari cikartip, okuduklarindan ve arastirdiklarindan ders cikartmaya calisirlar. Ben 2. tip insan olarak goruyorum kendimi olay bu.

Ne yobazim ne de yesilciyim, sadece okudum okudum okudum. Sen kur'ani okudun mu mesela? okumadin, okusan boyle konusmassin. Ama ben senin okudugun bilim kitaplarini da okudum, kur'an i da okudum. Kendime gore bir fikir cikardim ortaya, onu savunuyorum. Belki yanlis belki dogru, fikir fikirdir dusunce dusuncedir. Senin soylediklerinin de ispati yok ,elestiremessin beni o yuzden.

Ama su anki bilim cercevesinde akil mantik yuruten herkes benim gibi dusunebilir. Bilinen 6000 yillik dunya tarihi boyunca yoktan birsey var edilemez dedi bilim , yarin baska sey derse helal. (sumerler m.ö. 4000 de bulmustu yaziyi yanlis hatirlamiyorsam)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
general83, 07 Şubat 2003 03:11 tarihinde demiş ki:
adamlar aya çıktı
sizin uğraştığınız şeye bak...
sonra niye aydınlanamıyoruz?
bilimden bu kadar sapılırsa aydınlanamayız tabi...
açıyım bir darwin okuyum bir einstein okuyum bu adamlar ne demiş yok.
varsa cin yoksa şeytan...
saygılarımla...

Einstein da okuduk darwin de , hatta aralarindan biri paralel boyutlar hipotezini ortaya surmustu ki bu hipoteze inanan cok kisi taniyorum. Ben de diyorum ki insanlarin cin alemi dedigi sey baska bir boyut. Baska boyutta yasayan yaratiklar olamaz mi bi oturun dusunun. Dunya tek boyutlu degil, benim okuduklarimdan cikardigim sonuc budur. Ben size bilim diliyle aciklamaya calisiyorum herseyi. Inanirsin inanmassin beni irgalamaz, ilk yazimin basinda yazdigim seyi oku.

Koru korune aman cinler soyledir boyledir demiyoruz ki, Enerjiden olusan( Kur'an da ates der), suyla temas ettiginde kisa devre misali geberen, boyutlar arasi yolculuk kabiliyeti olan, zaman boyutu bize gore farkli bir organizma veya bilinmeyen zeki yaratik. Bu benim arastirdigim kadariyla tabi , bunun cok daha fazlasi olabilir cok daha azi olabilir , goreceli kavram.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

okumuşsun ama anlamamışsın.
senin evrimle ilgili ileri sürdüklerini evrim teorisi zaten açıklıyor, hatta bir ispat olarak ileri sürüyor.
diğer konuda yeterince bilgim yok ama bir çoğunu ispatladığına ya da ispatlayacağına inanıyorum.
din konusu da hiç senin dediğin gibi değil, karıştırmayalım bence; öyle inanırsan dolusun inanmazsan ye iç üre gibi bir şey yok.
insanları kalıplara sokmaktan vazgeç.
ben her şeyi karşılarım gibi saçma sapan bir mantıkla kendine fazlaca güvenmekten de...
çünkü senin karşılamaların populist söylemlerden öteye gidemiyor.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.
saygılarımla...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 06 Şubat 2003 02:23 tarihinde demiş ki:
aman konuyu din vardır yoktur allah vardır yoktur tartışmasına sokmayında ( sonra bi kaç manyak gelip saçma sapan mesajlar atmasın ugraşmasın modlar boşuna )

cinle periyle neyle ilgilenirseniz ilgilenin ama konuyu diger boyuta geçirmeyin

[hline]Prince"Kazuyama" Cratty
Nick "KuLee" Miyashiro
Brainnn

[hline]Prince"Kazuyama" Cratty
Nick "KuLee" Miyashiro
Brainnn

Sosyal ağlarda paylaş

Ghostbustersi cagarirsiniz cin gelirse , zaten cin diye birsey de yok halusinasyon onlar. Her nedense herkes ayni halusinasyonu goruyor, tabirler ayni. Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok, ben eminim bu arkadas bu topici eglence icin acti , tartisma icin degil. Cunku tartisilcak konu degil, oldugunu da olmadigini da ispatlayamazsiniz. Bazi seyler yasamis olan inanir ,yasamamis olan inanmaz olay bu kadar. Insallah yasamayin ne diyim, iyi tecrube degil.

[Bu mesaj Mirari tarafından 07 Şubat 2003 13:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...