Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Albüm # 6

Masakari

Öne çıkan mesajlar

NolaxThensbane said:

senkocum şimdi teknik bilgileri verecek olursak gıda mühendislerinden arakladığım alkol dersi notları var elbette dediklerini biliyorum ancak ben kendi deneyimlerimden edindiklerimi söylüyorum.

Elbetteki şu an içtiğim burbonları sidik gibi bırakacak scotchlar var biliyorum ancak mevcut koşullar altında ıçtiklerim çok kalitesiz adeta köpek öldüren seviyesinde bir tat bıraktı ağzımda.Ancak burbon kalitesiz olsa bile dediğin gibi isli fıçılardan geçen aroma oldukça yoğun benimde bu is koku ve tadına ayrı bir ilgim olduğundan burbon açık ara favori içkimdir.Ardından aroma zengini olarak konyak gelir. Ama alkole hayır demem acımam içerim (rakı midemi bulandıyor ama)

kimya muh arkadaşım var

efes fabrikasında falan teee zamanında staj falan yapmıştı anlatıyordu

glikoz şurubunu dayıyorlarmış mesela efese direk, o yüzden tr menşeili içkilere başka gözle bakıyorum bende direk o zamandan beri

rakı nın ertesi günü beni mahfeder mesela, ama 1 şişe bourbon içeyim sabah kalkabilirsem şayet gram baş ağrısı mide bulantısı vs olmaz ha hala başım döner sarhoşumdur o ayrı, ama rakı ( tüm türk içkileri aslında )ertesi sabah hem mide felci geçirmeme hemde saatlerce başağrısına falan sebebiyet veriyor, içerik çok önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

kimya muh arkadaşım var

efes fabrikasında falan teee zamanında staj falan yapmıştı anlatıyordu

glikoz şurubunu dayıyorlarmış mesela efese direk, o yüzden tr menşeili içkilere başka gözle bakıyorum bende direk o zamandan beri

Ben de daha bu yıl gittim efesin fabrikasına teknik gezi için.

Mariachiden coca colaya bütün hepsi efesin fabrikasında üretiliyor. Ancak efes sadece kendi birasında şeker konusunda malesef ucuza kaçıp biralarında pirinçten elde ettiği dandirik şekeri kullanıyor. Şuan efes içmenin gerçekten hiçbir mantığı yok, direk türk milletinin alışkanlığı olmuş. İnsanlar farklısını bilmediği için normal karşılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1 senedir falan şu glikoz olayını öğrendiğimden beri tuborg gold malt a döndüm

en azından içinde glikoz şeker yok, pirinç yok
onun yerine malt var

ama alkol kalitesi pek de farklı değildir herhalde gene

edit: bide şekerin şöle bi yan etkisi var , bağımlı yapıyor
evet glikoz vs kötü şekerler bağımlı yapıyor adamı , içtikçe içesi geliyor adamın ( bakınız şeker hastalığı )

kolası da birası da aynı bok malesef

misal efes 3-4 tane içiyosan
tuborg 2 tanede şişiriyor içemiyosun zaten istesende eğer doyduysan falan
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...