Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kim bu 2 kişiden biri

saturn

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ben kimseyi düşman ya da öteki olarak görmüyorum ama şu forumdaki 'eğitimli' (size göre okumuş cahil mi olur artık bilmem, kendiniz karar verin) insanlarımız öyle görüyor. aysun kayacı metalitesi de işte bu "benim oyumla çobanın oyu bir mi" düşüncesi ki şurada anket yapsak çoğunluk bu görüşte çıkacaktır herhalde, şayet yazılanlar bir göstergeyse.

milletin kendisine neyin, hangi partilerin daha yararli olacagini hesaplayamadan gidip bu adam cok karizma adam, ya da bilmemkim x e oy ver dedi diye oyunu verdigi bi ulkede aysun kayacinin dedigi cok yerinde.
bilincli secmenin oyu vs bilincsiz secmenin oyu.
dedigim ulke de zimbabve. yanlis anlasilma olmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye be naptım :D siyasi parti katmadan cahil halk vardır bunu inkar edemez kimse bunlar egitilmelidir siyasetle alakasız olarak dedim :D Güzel bişi istemişim bence halk egitilmeli ama sadece siyasi partilerin istedigi yönde degil kalkıp chplilerin 27 yaşına kadar 'Atatürk olmasaydı a...' falan şeklinde de degil fetocuların 'Allah için para verin ülke elden gidiyor kurtaralım' şeklinde de degil . Biraz bildigin egitim görsünler bana yeter. Tarafsız düz egitim ama bak bu onemlı 'TARAFSIZ EGITIM' şunu istemekle ilgili konuşuyodum ben tek arzum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Seçim konusu oldugu kadar genel her anlamda (egitimde edebıyattan meslek liselerinde bir iş ogrenmeye kadar her detay) cahil bizim memleket. Bunu siyaseti bulaştırmadan göremiyen zihniyet ulkede sadece seçimlerde ülkeye faydaları oldugunu hatırlayıp gerı kalan zamanlarda çalıp çırpmaya yonelıyor. Onun dışında anca seçime gelince 'canım halkım guzel halkım valla ben 1-2 bişi yaptım ama senın bana ıhtıyacın yok ki sen aslansın sen kralsın' şeklinde oy toplarken dıger mantıklı partiler ( tabii bu durumda mantıksız oluyor %50ye rakip olunca ) 'ihtiyaçlarınız şunlar biz onları gidericez diyince yalancı oluyor.

Halk her konuda cahildir hemde %90ı cahildir salaktır aptaldır demiyorum cahil bırakılmıştır hem eski chp hemde yeni akp hükümetleri tarafından şu söylediklerimde siyaset aramazsan sam cok sevınırım.

Aysun kayacıyı bilmem ama çobanla doktorun oyu elbette aynı olmamalı siyasi parti farketmeden. Bu ise siyasi işte diger yukarda soyledıklerıme nazaran al burdan şimdi 'AMA SOZ HOLKO SOVMOYONOZ' kısmına geç tatmin ol uzatmıcam çünkü anlıyamıyorsun bile soyledıklerımı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

canını vermesi için askere aldığın, gelirinden vergi aldığın adamın elbette ki oyu da seninle bir olacak. yok öyle yağma.

ahahaha beyler adam tek sürüm çıktı dagılın. Ahmet beyde geçen gün hastalanmış desen cevap olarak 'benim oyumda ahmetle bir tamam mı!' diyebilir her an.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

uzun bir süre imzam olarak taşımıştım hatta

seninle zerre alakam olmadığı halde bana bu kadar çok önem verdiğin için teşekkür ederim, ama konuyla ilgili yazacağın yoksa gölge etme, başka ihsan istemez.
Absolut said:

Gelirinden vergi almadığımız hatta kaçak olarak benim vergilerimle yaşayanların da oyları benle bir. O kısım bazen üzüyor.

o hesaba göre yurtdışına okumaya gidip askerlikten kaçanların da oyları bir sevgili abso. :) sistemdeki açıklara göre realist dağıtacaksak oyları, işler hayli karışır.
Sosyal ağlarda paylaş

eşleri akp'li herhalde. (:P)

liberal görüşteyim, klasik sağ önermelerin büyük kısmı uymuyor bana. akp neo-con denebilir, 'yetmez ama evet' durumunda barajı geçebilen partilerden benim için. baraj olmasa (veya düşürülse %3'e filan) ve cem toker gidip gerçek liberal biri gelse başa, ldp'ye oy veririm. ilk akp hükümet olduğu zaman ldp'ye vermiştim mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

onu diyecek adam kaldı mı halen forumda? hepsini kaçırdınız sanıyordum. (:P)

kaçma değilde akpliler pek çakmıyor teknolojiden internetten falan. Böyle sanal ortamlarda ondan chp yardırıo gidiyor gözüküp seçimde sonuçlar fos çıkınca, patlama olunca şaşırıyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya akp seçmen profilinde teknoloji ve internet kullanımı oldukça az olduğu için işte internet akp karşıtlarına kalıyor :) Buralarda atılıp tutuluyor sonra seçimde herkes şok yaşıyor.

Bakıyorum facebookta falan herkes şok, oysa çok belliydi sonuç önceden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...