Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMAN TANRIM YILMAZ ÖZDİL

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Etkilenmek ayrı bir olay, ama adam güzel yazıyor. Olayları birbirine bağlıyor, ufak detayları çok güzel yakalıyor, bilinmeyen şeyleri araştırıp önümüze seriyor, anlatmak istedikleri için farklı örnekler seçiyor.

Zaten yazıları o kadar somut ki, karşı çıkmak isteyenler de ya üslubuna (entera basıyo satır satır zaa) laf edebiliyor ya da kafa yapısı itibariyle aradaki nüansları anla(ya)madığı için saçmalıyor o yüzden itiraz ediyor. Zaten bu tür itirazcı kitle de "ne söylersen söyle boş" diye tabir edilen beynini algıya kapatmış fanatik kof kitle. Yazıyı okumaya ya da anlamaya çalışmadan, içeriğine dair bir fikir bile edinmeden pavlovun deneyine cevap verir gibi saldırıyorlar. Yoksa adamın yazısının içeriğine, verdiği bilgi ve sayılara itiraz edebilen, "adam yanlış yazıyor, öyle değil" diyebilen bir kişiye bile rastlamadım bugüne kadar.

Arada betimlemelerin örneklerin ucunu kaçırıyor, sık sık da rakip kitleyi fazlasıyla aşağılar şekilde bir üsluba girebiliyor. Ama içerik olarak yazıları genellikle dopdolu, 2 satır da yazsa 2 sayfa da yazsa içeiği sağlam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

deadwoll said:

Beğendim ben yazıyı. Aslında adam soytarı ayağına tutunabiliyor gazetede, anlattıklarını Oktay Ekşi, Bekir Coşkun, Emin Çölaşan gibi yazmaya kalksa sonu onlar gibi olur.

mizahla soytarılığı birbirine karıştıranların olması ne acı.

o değil de,
insanlar yazının içeriğine değil yazının şekline bakıyorlar,
şekilcilikle kafayı bozuyorlar,
sonra akp'nin bu kadar oy almasına şaşırıyorlar, enteresan.

Aket-Atum said:

Şu adamla dalga geçenler dalga geçeceğine oturup okusalar yazdıklarını gençlik kurtulacak.

keşke,
ama olmaz.
bir şey trend olduğunda onun peşinden gidiliyor sadece. yılmaz özdil'le "kısa" yazıyor diye dalga geçmek moda oldu, ne zaman yılmaz özdil adı geçse bunun mevzusu yapılıyor sadece. dediğim gibi içerik hiç ilgilendirmiyor, maksat şekilcilik olsun.

(tu)
Yılmaz Özdil 10 numara adamdır.
Beğenmeyenler gidip Engin Ardıç okusun.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar,

yılmaz özdil'in yazım stili alışılagelmişin dışında. Özellikle bazı yazılarında bayaa komik oluyor bu tarzı.

Ama ısrarla anlayamadığınız bi nokta var, insanların "yazım tarzına" komik demiş olması, "garip" demiş olması, yazının içeriğine laf söyledikleri anlamına gelmiyor.

"Yılmaz özdil enter spamlamış ehiehi" demek farklı, "yılmaz özdil de çok aptal şeyler yazıyor canım" demek ayrı. Siz inatla 1. cümleyi 2. ile özdeşleştirmeye çalışıyorsunuz ki yılmaz özdil'in yazım stilinden bile daha komik oluyor bu durum bazı bazı.

Hayır özdil görse;

"adamlar,
ne söylemişler,
siz ise,

ne anlamışsınız
yıl 2011."

diyecek, haberiniz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
yılmaz özdil 'hiç bir ortadoğu hacivatı T.C başbakanına hakaret edemez' dedi diye baya bi atara maruz kalmış.:fasdaga abi bu gazetecilik zor iş,adam 11 yıldır salladı başakana 1 kelime etti diye linç ediliyor haha lan yılmaz özdil i sevmesemde şu muameleyi hak etmediğini düşünüyorum.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24854678.asp?yazarid=249&hid=24855473
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf kendi ideolojisinde başbakan "yüceler yücesi" ordu "ulular ulusu" olduğu için başbakanı savunmuş. Aferin ona.

Yarın Suriye'ye girip masum insanları katletmeye devlet eliyle başladığımızda da savunsun.

ben
aslında
başka bir
şeyi
anlatmaya
çalıştım
siz beni
anlamadınız

diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

T.C Başbakan'ı =/= Recep Tayyip Erdoğan;

Özdil Haklı.

Şunu ayırdını anlamasını beklemeyin memleketin yarısı 10 yıl önce altı bezleniyordu herhalde ki tek hatırladıkları tayyip sonuçta hanedanlıkla falan yönetiliyoruz sanıyor. Kalan yarısınında 99% ya zaten padişahçı yada külliyen nefretçi muhalefet
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

yılmaz özdil 'hiç bir ortadoğu hacivatı T.C başbakanına hakaret edemez' dedi diye baya bi atara maruz kalmış.:fasdaga abi bu gazetecilik zor iş,adam 11 yıldır salladı başakana 1 kelime etti diye linç ediliyor haha lan yılmaz özdil i sevmesemde şu muameleyi hak etmediğini düşünüyorum.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24854678.asp?yazarid=249&hid=24855473

11 yıl söylediğinin tersini şrak diye söylersen olacağı o.

senin başbakanının ciddiye alınmamasının sebebi dengesiz siyaseti ve tavırları. dün panpa esat, bugün katil eset.

özdil attention whore lukmu yapıyor, yoksa hürriyetteki yerinimi sağlamlaştırdı orası muallak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi of adam kişiye değil makama laf ettirmemiş. Yandaşlığı falan yok, hükümete yaranmaya çalışması da yok.

Serdar Bilgili'ye taraftar küfredince hani Beşiktaş Başkanına küfrettirmem diyerek istifa etmişti ya onun gibi. Gerçi yolunu yapmıştı orada sadece de anladınız işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...