Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müslüman olan Avustralyalı

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Genel olarak şu Müslümanlığa geçen şu, Müslümanlığı seçen eskimo, İslamı seçen Avustralyalı, yok Cat Stevens vs tam bir aşağılık kompleksi bence...Böyle lanse edilmesi vay efendim adam doğruyu bulmuşta, oymuşta buymuş...Ben hiç bir Hristiyanın şu şu Hristiyan oldu diye övündüğünü, veya bir Buddhist'in şu adam Budist oldu diye övündüğünü duymadım hayatımda....
Ama yok bizde sokaktaki çocuk bile Cat Stevens'ı biliyor sırf müslüman oldu diye, böyle de garip bir iştir...
Ne yapalım yani bize ne...
Müslümanlık şu "ben en iyisiyim, herkes müslüman olmalı, müslüman olmayan kötüdür" mantalitesinden kurtulamadığı sürece hoşgörü dini olamıyor maalesef, ancak paradoks şu ki dinin kendisi "en büyük, en iyi" din olduğunu söylüyor bir bakıma...Halbuki insanlar söz konusu din olduğunda hiç bir inancın diğerinden daha büyük, daha üstün veya daha evrensel olmadığının farkında değiller...Veya birçok insan diyelim...

Videoyu izlemedim, ancak dediğim gibi genel bir yorum oldu....Ayrıca şu her müslümanlığı seçenin sakal bırakması da ayrı bir gariplik...(Evet biliyorum sünnet vs..)
Sosyal ağlarda paylaş

din değiştiren insanların çekici gelme sebebi basit. müslümanım diyenlerin müslüman olma sebebi doğdukları çevrede baskın dinin islam olması sadece.

bir başkası onların tarafına geçince " aa seçebiliyomuşuz ya" diye heyecan yapıyolar.

bi de pr olayı var, bakın gelişmiş ülke vatandaşları da müzlümbörd olüyür diye reklam yapmak hoşlarına gidiyor. aynı muhabbet hristiyanlarda da var, mezhep değiştirmek bile olay olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

milletin müslümanlara olan bakış açısını bi salon dolusu müslümana söylemiş olması güzel.

adamların anlamamış olması kötü.

özetle "abi islam fuck yeah!" yaklaşımınız ve duruşunuz size acaip puan kaybettiriyor, özünde iyi insanlar olasınız bile.

+15716487162841628471265872165821371298741298471928741

ya ben seni seviom be dasacan, duygularima tercuman oldun
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Genel olarak şu Müslümanlığa geçen şu, Müslümanlığı seçen eskimo, İslamı seçen Avustralyalı, yok Cat Stevens vs tam bir aşağılık kompleksi bence...Böyle lanse edilmesi vay efendim adam doğruyu bulmuşta, oymuşta buymuş...Ben hiç bir Hristiyanın şu şu Hristiyan oldu diye övündüğünü, veya bir Buddhist'in şu adam Budist oldu diye övündüğünü duymadım hayatımda....

büyük yalan bu da.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...