Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age: Inquisition

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

rpgleri diablo gibi hicbirsey okumadan bam bam gecip sirf yaratik kesmece seklinde oynayanlar cikiyor bir bir iste asdaf

o degilde,

simdilik descent dlcden baya memnunum hakkondan daha iyi gibi, ana hikaye gene bi 5-6 saat civari + diger yapacak seyler vs heralde gene bi 20+ sati gecer hersey, gerci moblar pek kolay degil bazi yerlerde hakkon gibi 1 boss 3 normal gruplar yerine 1-2 boss + 4-5 ranged + 10+ normal mob geliyor aralarda dahada uzun surebilir o acidan, full tier 4 gear ve yanimda 2 extra dwarf karakter var benle beraber savasan ustelik.

onun disina moria/underdark arasi kocaman acik ortamlar var kat kat allta yada ustte vs gozuken yerlere de gidiliyor cogunlukla sus degil ortamlar. bitek bazi noktalar asiri dar 1-2 yerde tactical oynarken problem oluyor kamera.

http://i.imgur.com/SosI1WH.png

bide gearlari takmadan kapilarin kolunu cekmeyin onceden, sonra acilmiyor bazilari lel
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

rpgleri diablo gibi hicbirsey okumadan bam bam gecip sirf yaratik kesmece seklinde oynayanlar cikiyor bir bir iste asdaf

tam tersine. ben bir oldschool hardcore rpg fan iyim. her texti okuyan, her kose basi tasi kaldiran, yan hikayeleri ilerleten turden.

EA mainstream rpg yapacagim, triple A larin parasini cikaracagim diye zaten geri zekali otesi isler yapmaya baslamisti.

Ama offline mmo moblarinin offline mmo landscape de offline mmo packler halinde kafaniza respawn olmasi ve questlerin yarisinin offline mmo fetching questi olmasi benim icin direk blasphemy. Ture direk hakaret.

tabi 10 koca sene hardcore (2003 te everquestle baslayip 2013 te swtor la sonlandirdim sanirim) mmo oynayip, turden iyice tiksindikten sonra bioware in koridor icinde koridor matruska bebegi dizaynlarini daha large scale bir halde , offline-mmo formulu olarak bir rpg serisi icinde gorunce insan direk kusasi geliyor.

hayir eglenceli olsa neyse. karakterler sig, ana hikaye idare eder, yan gorevler gereksiz, companion gorevleri idare eder, wartable zaten gereksiz otesi (tesekkurler sistem saati ileri alabilmemizi saglayan tanrilar), mmo tipi grinding... su zone bitse de stronghold a bir gitsem, karakterlerle bir seyler konussam, dialog ilerlese diye zone grinde baslamistim. oyun bildigin npc interaction simulasyonu haline geldi, kalani bunun icin oynar oldum zaten.

hayir, neresinden tutsam dokuluyor. ciktiginda abdurrahman celebi olmasaydi, ortada guzel oyun olsaydi yuzune bakmazdim. 88 saat gomdum su copluge ona uzuluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessarın yorumlarını ilgiyle takip ediyoruz, hikayeyi merak edip lan acaba diyip bi hatayla bu dandini oyunu almamıza engel olduğun için teşekkürler namessar. Kendisi doğru communityde (tu)

Ha saçma sapan cut contentleri dlc olarak ısıtıp ısıtıp süren ya da eski sağlam ipleri fpsye çevirip iç eden firmaların oyunlarını canla başla savunanlar communitylerini gözden geçirebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Teori

Hacı ben Qunari lerle alliance yaptım, onların saldırması bana saçma geldi. Oyunda bir iki war table mission da geçen "those from across the seas" eğer Qunari lerin de kopup geldiği Kossith denilen ırksa (Qunari ye benzemiyor diyor Iron Bull ama genetik birader bu nasıl benzemez) - onlar saldırıyor olabilir belki. Ha öte yandan, Bioware bu, yapar retcon u saldırtır Qunari yi.

Sosyal ağlarda paylaş

farkli farkli ekipler yapiyor dlcleri, bu sonuncu son bi kac aydir yapiliyordu digerlerinin yaninda benim anladigim. 2 yil birden ileri atladigi icin yarim kalan tum questlerinizi bitirin demisler ayrica, dlc questleri dahil.

onceden yapilan secimlere gore bazi companionlarin buraya dahil olup olmayacagi sistemde guzel olmus. ben Descent den gelen craft malzemeleri vs ile iron bull u donattim ekledim gruba, hazirim.

bu arada trailerda ya mind control altinda yada egitimli dragonlar var gibi qunari tarafinda.
Sosyal ağlarda paylaş

son dlc (epilogue) oncesi patch gelmis, dlc de sali gunu geliyordu galiba.

skyhold da wardrobe eklemisler sonunda pijamayi degistirebiliyoruz.

bide golden nug heykeli var, topladiginiz collectible itemlari ( herb seeds, crafting schematics, mounts, Skyhold decorations, and potion recipes) baska karakteriniz varsa onlara da veriyor sizde ne varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni dlc cikti tum platformlarda,

klasik 5-6 saat ana quest + onun disinda yapilabilecek ek zimbirtilar yan questler vs gene 15-20 saati bulur onceki dlcler gibi heralde.

bol hikaye ve elf lore, onceki bir takim soru isaretlerine cevaplar falan filan baya guzel demisler hikaye icinde.
Sosyal ağlarda paylaş

console crap.

ilk resimdeki muhtemelen 75 ya da 60 dir. sebebi konsollar. konsollarda fov fixtir. olmadigi oyun varsa da istisna. hemen hepsinde yok. sebebi de performans. fov buyudukce cizilmesi ve kaplanmasi gereken sey artar. dolayisi ile oyunu en genis fov icin optimize etmen gerekecektir. konsol dedigin zayif bir donanim oldugu icin ve ortak resource kullanan isler bol oldugu icin oyun yapimcilari konsolda belli bir fov da performans/detay optimum bir seviye elde edip herseyi kilitlerler. eger yukseltilebilen bir fov ayari koyarlarsa bu performansin bir kismini oyuncu cogunlugunun ozellikle single playerda kullanmayacagi fov gibi bir seye yatirarak resourcelarin bir kismindan vazgecmek demek. atil resource yaratmak istemezler. o yuzden fov u sabitlerler.

pc nin bu dertleri yoktur. zira pc ler cogu durumda ayni detay seviyesinde performansli calisabildikleri ayarlarda fov artisinin yaratacagi ek yuku rahat rahat kaldirirlar. o yuzden cogu pc oyununda fov ayari olur. yani medium ayari rahat calistiran bir makina fov artinca ayni ayarda cakilmaz. konsolda sinegin yagi cikarildigi icin yapimci shitstorm riski almaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyoruz abi bunlari bunda da oluyor hafif fish eye 90 ve ustunde.

Ama ornegin bunda zoom out hack vardi bir ara simdi calismiyor patchlerden sonra onda kamerayi geri cekiyordun infinite..

Konsol olayindan dolayi fov sabitleme bunda. Dungeonda vs sorun olabiliyordur simdi tum oyunu konsol fov una gore ayarladiklari icin. Oynarsam gorursem yazarim oralari :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

metacriticde son durum

4chan bunlari bombaladi mi? oyle gibi durmuyor gerci yorumlar. oyun launchunda yuksek olan user review lar zamanla dibe vurmus.

oyundan en mutlu olanlar ps4 tayfasi, en mutsuz olanlar pc ciler gibi duruyor.

baya bir yorum okudum hepsinden.

pc cilerin dusuk not verme sebebi rpg derinligi yok, side questler kotu, interaction az vs gibi seyler.

xbox cilar agirlikli olarak neden bizde oyun guzel gozukmuyor, neden lagli, neden takiliyor vs gibi sebeplerden not kirmis.

ps4 te notlar daha yuksek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...