Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oynadığınız en iyi strateji oyunu

ashen

Öne çıkan mesajlar

medieval total war da alternatif starteji yok
ama oynanabilirliği en yüksek olarak cok kişilik savalar veriyor elimize[signature][hline]On July 7th of 1943, single Tiger tank commanded by SS-Oberscharfuehrer Franz Staudegger engaged Soviet group of some 50 T-34 tanks around Psyolknee. Staudegger used up his entire ammunition after destroying some 22 Soviet tanks, while the rest retreated.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrı ayrı ele alırsak
rts: :Age of kings
tactic strategy: Commandos
turn based: Bi aralar hannibal diye bi oyun vardı(adını yanlış hatırlıyo olabilirim) işte o.Ama civilization da güzel
işte bide tür olarak ayrılamayan stratejiler var:
patrician 3
eu2
hoi
tycoon tarzı stratejilerden: railroad tycoon 2
Sosyal ağlarda paylaş

myth: the fallen lords
myth 2: soulblighter

ilk beşe girecek diğer oyunları da sayardım ama soru tek oyun demiş, millet onar onar yazmış.. ben bu ikisini tek oyunmuş gibi varsayıyorum..

huun kardeş blizzard'ın elinden çıkan bütün oyunları toplasan myth'in 25 chapter'ından biri eder ancak, öyle diyeyim.. :) oynanacak değil yaşanacak oyun.. hayatımın sonuna dek anabileceğim bir deneyimdi..[signature][hline]Deekin - Level 4 Kobold Bartman vs Raistlin - Level 41 Demi-Goth
*Raistlin casts Haxxored Hantergranate of Doom 3*
*Deekin plays Kalashnikof*
*Raistlin dances to the rythym of the drums and afterwards the lead*
*The party gains experience: IDKFA XP*
*Deekin gains new character level: Über-Char of TSR Writer*
Sosyal ağlarda paylaş

Starcraft
RA 2
Medieval Total War...

bu üç oyunda beni yenen sayılı kişiler oldu

ha bi de unutmadan Fifa 2004:)[signature][hline]Guarir non è possibile
la malattia di vivere
sapessi com´è vera
questa cosa qui

[Bu mesaj LevieMaxilack tarafından 12 Eylül 2004 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

starcraft tabi.
warcraft 2-3.
ne bileyim işte age of empires çok oynamışlıım vardır (bunu çok diyorum ama starcraftta saatler saniye gibi geçtiği için çoğu kez mousu tutmaktan elim kansızlıktan buz kesiodu uyuşuodu)
saymışsınız zaten de birşey eksik.
hearts of iron.
sacrifice(qwe) tavsiye etti. IIWW.36 48 arası,hangi ülkeyi isterseniz.riskin advanced versionu gibi bişey. çok teferruatlı ama. 3d grafik yok oyunda, yine de çok güzel.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

myth I i oynadım, zamanına göre 97 sanırım beni çoşturan bir oyundu. Ama strateji olarak düşünülemez farklı birşey, hele ara geçiş filimleri ve karizmatik hikaye anlatıcısı sesiyle resmen olanları dinlerken kapılıyordunuz olaya.

Civilization - amiga da oynadım ve delirdim, ne bu oyun böyle diye. Amma detay, düşünce, taktik. Ama kaydedemediğimden hep yalan olurdu oyunlarım.

Settlers - Amiga da al sen bunu 40 bölüm ve koca haritalarla taparsın tabii....
Settlers II ile altın çağını yaşadı devamını kabul etmiyorum.

Warcraft II - bilgisayarımı alelacele aldıran oyundur. Tanıtımını pc world'ün türkiye'de ilk defa dağıttığı euro 96 içerikli cdsinde görüp oynamıştım.
2-3 bölüm oynamama rağmen tapmış ve koşarak oyunu edinmiştim. O zamanlar kopyalarda kitapçıkta olurdu, kitapçığında hikayesini bile okumuştum.

Red Alert - Command & Conquer
İlk çok oyunculu strateji tecrübelerimden biri, diğerini nba 96 ile yaşamıştım. Telefon ile modem arama döneminde tey tey tey o zamanda gs li eski futbolcu ümitle oynamıştım galiba =) yenmiştim eheh

Simcity - 91 den beri severek oynadım herhalde

North & South - ilk tecrübelerimden , arkadaşım amiga da x copy ile kopyaladığında
shift tuşu ile diğer birimleri yöneteceğimi akşama çözüp sonra delirdiğim oyun...
Bu eğlence ve strateji içerikli harmanı bir daha zor tadarım herhalde...[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

benden baska amiga da civilization oynamis biri daha oldugnu bilmek ne hos :)
Ben ilk cektirdigim de 4 disketti, ilk demo da takiliyordu, hani bilen bilir amiga da ilk demosu saatler sürerdi (mecazi tabii )

norths & south da mexica linin gelip dinamit atma olayini dahala hatirlarim :)

hatta amiga mi ilk satin aldigimda, birlikte aldigimoyunlar dan biriydi.

Bir baskasi yanilmiyorumsam Mortal Kombat 2 idi. hani max i secince 4 üncü disketi isterdi :)

Sonra Settlers i amiga da, split screen + 2 mouse ile abime karsi günlerce oynadigimizibilirim. Allahim sen gel settlers gibi mükemmel bir oyuna bide split screen + 2 mouse özelliği koy. ah ah ne günlerdi :)[signature][hline]On July 7th of 1943, single Tiger tank commanded by SS-Oberscharfuehrer Franz Staudegger engaged Soviet group of some 50 T-34 tanks around Psyolknee. Staudegger used up his entire ammunition after destroying some 22 Soviet tanks, while the rest retreated.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...