Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DEPREM

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

izmir bornova'da hissettik baya. yataktaydım family guy izliyodum. sallandıgımızı hissettim bitsin diye bekledim baktım bitecegi yok kalktım giyindim cıktım dısarı. 2 sigara ictim geri girdim.

izmitli oldugumdan alısıgım sallanmaya da, insanlara ulasamamak cok kotu ya. dısarda kimse net bisey soyleyemiyo. arıyorum telefonlar calısmıyo falan. gerci oturdukları yerde baslarına bisey gelmeyeceginden eminim ama yine de ulasamamak cok kotu harbiden.

biraz once konustum hissetmemisler bile izmit'te zaten.
gecmis olsun herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

izmir bornova'da hissettik baya. yataktaydım family guy izliyodum. sallandıgımızı hissettim bitsin diye bekledim baktım bitecegi yok kalktım giyindim cıktım dısarı. 2 sigara ictim geri girdim.

izmitli oldugumdan alısıgım sallanmaya da, insanlara ulasamamak cok kotu ya. dısarda kimse net bisey soyleyemiyo. arıyorum telefonlar calısmıyo falan. gerci oturdukları yerde baslarına bisey gelmeyeceginden eminim ama yine de ulasamamak cok kotu harbiden.

biraz once konustum hissetmemisler bile izmit'te zaten.
gecmis olsun herkese.

hadi ya degirmendere sallanmis yine golcuk fln
ben deprem aninda aradim zaten benimkileri sdffsd
konusurken hala deprem devam ediyordu sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte belli bi kapasite var,
şimdi aslında sıkıntı şu

Kendi hattımla, düşürebilirsem eğer konuşabiliodum az önce rahat rahat,
şimdi iki tip kanal var konuşmayla alakalı
biri SD biri TCH, SD dediğimiz işte ilk başta o bağlanmayı sağlayan, sms lerin falan taşındığı kanal. Sonra tch e atlayıp konuşma yapılıyor.
Tabi haliyle sd kanal sayısı tch e gore azdır, e bu kadar insan aynı anda arayınca kanal yetmiyor işte, tch ler yetiyor ama sd ler yetmiyor.
ya sürekli arayacaksınız ve şansınızı deniceksiniz ya da bekliceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

@seagle: istesen atom meendizi bile olabilirsin

@senko: baba fayların yönlerine göre doğrultu, ters, yanal atımlı fay vs diye ayırıyorsun. doğrultu atımlı faylarda bi nane işte düz atımlı fay. bıçakla kesilmiş gibi iki tabaka kayıveriyor.
p primer, s sekonder dalgalar. her depremde var zaten bu dalgalar.

lan var ya bunların türkçelerini hiç bilmiyorum yalnız.

doğrudan strike slip olarak düşündüm ben..
Sosyal ağlarda paylaş

ya bizimkiler zaten yazlıga gectiler kartepe'nin eteklerinde mustakil ev. hani baslarına bisey gelmeyeceginden emindim yine ama ulasamamak kotu. annem, babam, kardesim hicbirini arayamadım 10dk. bi yere gitmis olabilecekleri falan geliyo aklına direk kan beynime sıcradı.

izmir'de hissettigim ikinci deprem bu. ilki cok kısa surmustu. bu da oyledir herelde diye bekledim biraz. baktım bitmiyo kalktım toparlandım. dısarda 15dk hava alıp girdim.

sallanarak yasamaya alıstık. bizim ulkemizin durumu bu yapacak bisey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende dün akşam gelmiştim konser için izmit'ten, şimdi orada insanlar nasıldır çok merak ediyorum.

İzmit'in yerlileriyle bile konuşurken bir çoğu deprem lafından bile irkiliyor, kim bilir nasıl olmuştur millet orada,

Gerçi konuştuğum ve büyük depremi yaşamış arkadaşlardan bir tanesi gayet geyik yapıyordu ama, geneli değil tabii öyle
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Değirmendere gölcüklülerin durumu nasıldır acaba.Yakın akrabalarımızdan biliyorum beşinci kattan atlıyacak psikolojideler deprem olduğunda.

izmit merkez ve derbent'te hissetmemisler. golcuk ve degirmendere'de de cok siddetli bir hissedilme olmamıstır diye tahmin ediyorum. izmir de kutahya'ya cok yakın bir yer olmamasına ragmen baya sallandı ama. sarsıntı siddetli degildi fakat uzun surmesi korkutuyo tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...