Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Milli Takımı

Llama

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Köybaşı'na teknik demek için iyi rüya görmek lazım malum. 2000 3000i geçtim tek bir sabri edebilsin diye dua edin :)

Sabri'ye göre tek artısı isabetli orta açması. Yoksa hız, güç, fizik, hatta taktiksel bilgi, defansif yön ve hatta oyun zekası (yoksa saçma sapan zamanlarda ileri çıkıp kanadını boş bırakmazdı) olarak sabrinin gerisinde bi adam ismail. Sürekli pozisyon vermesi, gitti mi geri gelmemesi, önündeki kanat kim olursa olsun anlaşamaması da cabası. 40ına merdiven dayamış Üzülmez'den bile formayı alabilmek için adamın kovulması gerekti. Ki son 2 senedir Sabri de eski Sabri değil zaten, bayağı düzeltti kendini.

Ha, çok mu iyi adam Sabri? değil. Orta karar bir bek. hataları kötü yönleri de var. Ama belli bir seviyeye de geldi özellikle son 1-2 senede.

Zaten bir defans adamının "tek eksiği defansı" diyerek savunulmasından belli :)

DoubleW said:

toramana şuanda yalan diyenden futbol öğrenicez:)

Sabri'ye küçükken buymuş hala bu diyip hiç gelişmedi demek daha büyük fail oluyor, malum 2 senelik bir süreç öyle 3-4 aylık da değil.

Bi de benden mi başkasından mı bilmiyorum da birinden öğrenmen lazım futbolu evet :)

Ne gelişti sabride ya göz var nizam var, daha mı hırslandı naptı bu adam.oyun zekasının z si yok adamda hız var hırs var tüm olay o , hani kıyaslıcak kadar özellik yok adamda diyorm bana 2sene diyosn , ne değişmiş 2senede sabride, 2seneyi bırak 5senedir tüm fb gs bjk maçlarını kaçırmam nerdeyse, sabrinin piyasaya çıktığındanberi hırsından başka hiçbirşey yok, ibrahim üzülmezin 1gömlek altı ekrem dağ benzeri yeteneksiz bi adam :) teknik olarak sabriyle ismail kıyaslanamaz,def yönü kötüden ziyade yetersiz ismailin, uğraşıyo çabalıyor çok daha genç bi çocuk.Ayrıca güçlenmiş fiziğini geliştirmiş, öyle vur yık geç yapamıyolar artık boğuşup alıyo adam, kademe mademe zamanla öğrenir.Hucum yönüde artısı, adamda geçebilir, ortada yapabilir.üstelik önünde quresma oynuyor ileri çıkınca yerini kapatabilcek bi adam yok önünde.bindirmeside şart.

Belki boynuz kulağı geçerde birgün bişeyler öğretirsin futbol hakkında :)
Sosyal ağlarda paylaş

Topuz ile Topal aynı değil, Topuz daha çok Emre gibi bir adam. Topuz daha yetenekli ama Topal'ın da ön libero meziyetleri, defansif yönü çok daha güçlü.

Şu anda Türk milli takımı için tek ön libero Topal'dır, belki güçlenirse ilerde Necip gelir yedeğine.

Orta sahamız gerçekten first class, ama defans evlere şenlik rezaletken, forvette ise yedek Semih dışında pek iş gören adam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

önce hatanı düzelteyim. o laf "göz var nizam var" değil "göz var izan var." konuyla alakasız, ama bilgilendirmek için belirteyim dedim.

İki senede gelişenlere gelirsek, hırsını zaten söylemişsin. Bunun dışında adamın pozisyon alması, defansif özellikleri eskiye göre katlandı resmen. Adam tutuyor, kaçırmıyor, ileri ne zaman çıkacağını biliyor, yeri geldi mi çakılı bile duruyor. Ayrıca çalım yemiyor artık kolay kolay, yese de koşuyor geri. Eskiden çalım yedim mi düşerdi oyundan, kötü yerdi çünkü çalımı. Bunun dışında eskisi gibi şut çekmiyor artık, kırk yılda bir çekerse çekiyo, onun dışında şut çekmek yerine pası ortayı tercih ediyor. Ortalarında ciddi ölçüde iyileşme var. Hala yeterli değil ama eskisine kıyasla çok daha başarılı. Böyle sürsün daha ne olsun.

Futbol bilgisi konusuna gelince, boynuz kulağı geçse de geçmese de sivilceden uzundur, yine sivilceye bir şeyler öğretebilir. Şansın var, istediğin zaman yardıma hazırım yani :) Yine de beni beğenmiyorsan dediğim gibi benden ders almana gerek yok ama birilerinden bir şeyler öğrensen iyi edersin, kendine yazık, altyazısız korece film izler gibi futbol izleme :) Zaten 3 senedir izlediğin topu topu 5-6 maçla adam yargıladığını kendin söyledin. Daha fazla kendini rezil etme istersen :)
Sosyal ağlarda paylaş

düzeltme için saol.

5senedir gs fb bjk maçları kaçırmaıdm dedim, nerden çıakrdın 3-5 maç izlediğimi? Asla senin gibi 3-5 maç izleyerek adam hakkında yorum yapmadım, Toramandan ısrarla bahsetmemen bjk maçlarını izlemediğinin göstergesi zaten.Yoksa göz var izan var toramanın performansı şuanda muthiş.Hele ki yanındaki adamların sürekli değiştiğini düşünürsen son derece memnun edici.Burda beğenmediğini söylesen anlarımda yalan olmuş demek cidden futbol cahilliği.

Ek oalrak Sabri nin pozisyon alması da çalım yemeside hep aynı,ortaları ise tümüyle aynı.Hala berbat.İyi tarfıda öyle deli gibi çalım yiyen bi adam olmadı hiç sabri, hızıyla kapatıyo bi şekilde.Ama sabri işte çok kısıtlı.Yani karşılaştırcak özellik yok adamda.

Aaha rezilliğe gelince kimse rezil etmemiştir senden fazla kendini:) Millet zaten haksız abi sabri denen adamla boşuna tşşak geçiylar.yoksa müthiş geliştirdi kendini:) GS nin sağ kanat havalandı da biz görmedik:)
Sosyal ağlarda paylaş

Rew haklı, ben de cidden Sabri'de söylediği bütün gelişimleri görüyor ve onaylıyorum. Geliştirdi kendini. Adı çıktı 9'a inmez 8'e durumu var. Bence Galatasaraylı birçok kişi de bunu görüyor,farkediyor. Eski geyikler devam ediyor tabi Sabri ile ilgili ama izleyen taraftarlar performansından memnun.
Sosyal ağlarda paylaş

A MİLLİ TAKIM'IN BELÇİKA ADAY KADROSU:

Volkan Demirel (Fenerbahçe), Sinan Bolat (Standaart Liege), Tolga Zengin (Trabzonspor), Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu (Galatasaray), Serdar Kesimal (Kayserispor), Gökhan Zan (Galatasaray), Servet Çetin (Galatasaray), Egemen Korkmaz (Trabzonspor), Emre Güngör (Gaziantepspor), Çağlar Birinci (Galatasaray), İsmail Köybaşı (Beşiktaş), Hamit Altıntop (Real Madrid), Burak Yılmaz (Trabzonspor), Gökhan Töre (Chelsea), Selçuk İnan (Trabzonspor), Mehmet Topal (Valencia), Mehmet Topuz (Fenerbahçe), Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Mehmet Ekici (Werder Bremen), Selçuk Şahin (Fenerbahçe), Arda Turan (Galatasaray), Engin Baytar (Trabzonspor), Umut Bulut (Trabzonspor), Cenk Tosun (Gaziantepspor), Semih Şentürk (Fenerbahçe), Kazım Kazım (Galatasaray)

şu boldlar da olmasa iyi olcakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Engin Baytar ve Selçuk Şahin, bu ikisi niye var kadroda? Biri yarım sezondur oynamıyo nerdeyse, diğeri yıllardır top oynamıyo zaten. Saçma sapan ortasaha tercihleri. Üstüne bide semih ve cenk dışında ortalamanın baya altında bi forvet hattı. Milli takımda da torpil mi var nedir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

GSden alınan 3 oyuncu da hak etmiyo şu an. Gökhan Zan ne abi?

Bi de milli takımla Toraman'ın arasında bişey mi var? Adam en iyi Türk stoper oynadığı zaman.

en iyi türk stoper değil de, kadroya girebilecek bir adam. milli takımla arasında bişey var evet. Terim'le kavgalılar, bi maça alınmadı diye terime saydırdı, terim de euro2008e almadı, o zaman daha beter saydırdı, terim de yok sana milli takım dedi. Sonra terim gidince bi kere çağırdılar, terim de "oğuz ayıp ediyon" dedi, geri kapattılar kapıyı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...