Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eve online nub toplaşması

Red

Öne çıkan mesajlar

yafeshan said:

Tekrar söylüyorum MİSSON İLE KENDİNİZİ BAYMAYIN, kusarsınız.

Görev dışında ne yapabileceğimizi ben halen anlamış değilim. Sürekli görev yapmayın felan gibi laflar ediliyorda. Uzayda oturup chat mi yapayım? Yapmamamız gerekeni söylüyorsun eyvallah. Birde yapmamız gerekeni söylersen güzel olar.

senin mesajı alıntıladım diye, lafım sana değil. Altdaki satırları sürekli görüyoruz.
Maden ile uğraşmayın bayarsınız.
Görev yapmayın bayarsınız.
Ne yaparsak baymayız? onu söyleyen birisi çıksa fena olmaz.

Kendimi özetleyim, bende steam furyası ile yeni başlayanlardanım. İşte 1 hafta oluyor. Pvp için karakterin skillerini kasıyorum. Cruiser, battlecruiser, battleship, bunların fitleri, skill masrafları, implant parası felan diye liste uzuyor. E haliyle para lazım.

+

bazı görevleri anlamıyorum. görev yerine gittiğimde her yer sabotajlı dolu. JAMMING JAMMING yapacak hiç birşey yok. zaten gider gitmez ateş etmeye başlıyorlar, başka bir yere warp yapana kadar shield bitmiş armor yarıya inmiş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle
şu anki halinizle bile sizi alacak corplar var. corp demek EVE gerçekten oynamak demek. bazı rivayetlere göre corp ile mine yapmak bile zevkliymiş ma ben inanmı yorum:)

Wormhole corplarını araştırabilirsiniz mesela, en basitinden salvage yaha taşıma-getir götür işi yaparsınız corpa, emin olun ne kadar sıkıcı gibi görünsede ekip işi olduğu için zevklidir. yavaş yavaş combat skillerinizi de kasarsınız.

Suark ın bir önerisi vardı, yeni arkadaşlarla corp curup frig horde fleetlerle empire pvp yapmak, temel olarak ona buna savaş ilan edip adam avlamak. toplam 1m masraflı frigler ile neler yapabileceğinize inanamazsınız (ben şahsen yapmadım sadece tahmin edebiliyorum)

battlecruiser seviyesine çıkınca teorik olarak! korsanlık yapabilirsiniz. tabiki ekip halinde hareket etmek şartı var.

Industry üretim deneyebilirsiniz, kazdığınız madenlerle ammo vb. şeyler üretip satabilirsiniz (mine işi biraz sakat kabul ediyorum)

Ticaret deneyebilirsiniz. station trade: aynı stationda buy order ile düşük fiyata mal alıp sonra onu bir miktar yüksek fiyatla sell order ile aynı istasyonda satışa koymak
Yada bir istasyondan ucuza mal alıp başka bir istasyonda pahalıya satabilirsiniz.

bir industrialle courier contractlarını yapabilirsiniz, bazı oyuncular mallarını bi yerden bi yere taşıtmak için size para öderler. bunlara contract sekmesinde courier seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Planet industry işine girip günde en fazla 15-20dakikanızı alan sabit günlük gelir elde edebilirsiniz.

0.0 corplarına girmeyi deneyebilirsiniz. daha erken diye düşüneneler olabilir ama bir yerden başlamak lazım. Eğer spy olmadığınıza güvenebilirlerse sizi alabilecek onlarca corp var emin olun.

battleship falan kullanabilenler, en ucuz bs gemiye full damage mod ve 1400 artillery takıp trade hub giriş çıkışı yada trade hub sistemleri arası rotalarda industrial gemi patlatıp cargolarını çalabilirsini. Empire da concord sizin geminizi patlatır ama önce o industrial patlar, concord onu kurtarmaya yetişemez. bunun için en az 3 kişiye ihtiyacınız var. 1. atışı yapacak ve gemiyi feda edecek arkadaş, 2. industrial gemiyi tarayıp değerli mal olup olmadığını belirleyecek arkadaş (en kazmasından bir frig yeter) 3. patlayan industrialin malını çalıp hemen ortalıktan kaybolacak bir arkadaş. hem çok eğlenip hemde güzel para kazanaabilirsiniz.

şimdi aklıma gelenler bunlar, daha bir sürü şey vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi gidip bir yerde minmatar ajanından lvl1 görevi alabilirsin ama standingini nasıl etkiler bilmiyorum, faction standingi bildiğim kadarıyla etkileyen görevler maille bi ajanın gönderdiği görevler. gel sana görev verecem die yazan agentlara görev yapmayın, mesela normalde amarra görev yapıyorsanız, bu özel görevler minmatar standinginize güzel boost olur ama amarr standinginize zarar.
Mission çok az yaptım, daha bilgili birilerine sorabilirsiniz kanallardan
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada beyler,

bu oyun sandbox, o yüzden oyunun sizi bişilere yönlendirmesini beklemeyin.

görevlere quest gözüyle bakmayın, görevler can sıkıcı kafanız çok dolu olduğunda takılacak adam olmadığında üşeniosanız yapılacak şeyler. Bide biraz gelir kaynağı.
PVE den mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın ^^.

Kurallar belli, onlar haricinde oyun sizi bir şekilde kısıtlamaz.
Benim bu aralar RL issues var, çok çok yoğunum pazar günkü fleet de iptal olabilir.
Ama yakında başlıcaz,

sizden istediğim

Electronic Warfare nedir
turretler ve missile lar nasıl işler
gate/station/aggro mekanikleri

bunlar hakkında bilgi edinmeniz. Ha bide gelince, missionla yaptığınız paranın iki katını sadece istasyonda bekleyerek nasıl yapacağınızı göstericem ( lvl 5 ler harici yani ).
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sorduğum herkes minmatar görevi yapıcaksın diyor. nerden/nasıl bulucam diyorum, cevap yok? -1.60 standingle alabilirmiyim diyorum gene yok cevap asdfsf.

bi de sey sorucam bu storyline görevlerini yapmak mantıklı mı peki ?

suarkın dediği gibi %100 yönlendirme beklemeyin. wowdan farkı kalmaz. oynamanın bi anlamı kalmaz
koca empire spacein 4de biri minmatar, gez biraz bulursun :)
yok ille de beni yönlendirin diosan:

standingleri kontrol etmeyi biliosan madem orda gördüğün minmatar logosuna tıkla, çıkan pencereden member corps aç, kafana göre bir tanesini seç tıkla, çıkan menüden agents sekmesini tıkla, tercihen security agentlarından birine set destination yap yola çık.

bu arada oyunu biraz da kendiniz keşfedin, her gördüğünüz yazıyı okuyun, bol bol okuyun , okumak iyidir :)
Sosyal ağlarda paylaş

yafeshan said:

standingleri kontrol etmeyi biliosan madem orda gördüğün minmatar logosuna tıkla, çıkan pencereden member corps aç, kafana göre bir tanesini seç tıkla, çıkan menüden agents sekmesini tıkla, tercihen security agentlarından birine set destination yap yola çık.

ha işte tam buydu aradığım. çok saol.
Sosyal ağlarda paylaş

Yafeshan, Suark çok sağolun bilgiler için. Steam furyasıyla başladım ve 6 arkadaşım daha başladı. Kimi maden kazıyor, kimi benim gibi görev yapıyor. Destroyer aldık, gerekli skilleri bir yandan öğrenmeye çalışıyoruz ama (özellikle ben) capacitor engeline takılıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni başlayan herkese kendi gemisini fitlemeyi öğrenmesini tavsiye ederim. hangi modülün ne işe yaradığını öğrenin, info ları okuyun, eft de (yada eve-hq) gemi fitleriyle oynayın, büyük gemileri deneyin hayal kurun hatta saatlerinizi buna harcayın :)

Fit konusunu yedim yuttum, benim fitim sondur mükemmeldir daha iyisi yoktur diyen adamlardan da özellikle uzak durun.

En iyi fit, en rahat kullandığınız fittir.

Capacitor engelli arkadaş, sende yeni arkadaşların ezici çoğunluğu gibi amarr seçtin galiba, seni acı ve keder dolu günler bekliyor ama sonunda vadedilmiş topraklara ulaşırsınız :)
Capacitor için; engineeringdeki energy management, energy system operation, gunnery de controlled burst skillerini yapabildiğiniz kadar arttırın, amarr iseniz ideali 5dir ama ilk başlarda size 3de idare eder, bi ara 4lersiniz, oyundan bezip uzun aralar verdiğiniz vakitler 5e kasarsınız.

uzayli pati, merkez, türk kardesligi kanallarına girin
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Yok ya, bir arkadaşın fikriyle Gallente olduk hepimiz. :)

Bir de kanallara nasıl gireceğiz? :(

o zaman allah daha fazla kolaylık versin, çok ihtiyacınız olacak. istediğiniz gemiyi kasabilirsiniz o yüzden bişey demiyorum ama gallente ne işe yarar şahsen ben çözemedim (arazu rulezz!). bilen birine sorarsınız kanalda

kanallara girmeye gelince, chat ekranının sağ üstünde minik bir baloncuk var, ona tıkla kanal ismini yazabileceğin bir pencere açılacak, oraya bu kanalları yazıp join dersin.

ayrıcanak bu bilgilerin çoğu yeni steamci arkadaşlarla ilgili başlıklarda verildi, şu an boş boş iş yerinde oturduğumdan saatlerce (son 1 saat) sorulara cevap yazabilirim ama bu böyle devam etmez, bu oyunu oynamanın en önemli yolu araştırmak bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...