Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stv - Atatürk - Şeytan

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

ombakkombak said:

İnsanın kendi dilinde ibadet etmesinin neden kötü birşey olduğunu benim aklım almıyor, okuduğunu anlamanın nesi kötü?

öyle bir şey yaygın olsaydı da insanlar dini gerçekten bilseydi, tarikata, cemaatlere, gruplara, dini figürlere ve liderlere, din kullanılarak yapılan yönlendirmelere, bilmem kaç bakire inanışına vs. ne gerek kalırdı ki?

bunlara gerek kalmasın mı istiyorsun arkadaşım anlamadım ben seni!!!! misal suçluluğu belli bile olmayan insanların isimlerini az bişi değiştireceksin, arkasından dedikodusunu yapıcaksın. bu gıybete girmeyecek ama sen yapınca. -zaten onlar yapınca hiiiç bişiye girmiyor hep doğru oluyor ya- “Gıybet, katl gibidir.” gibi laf var ortada halbusi.

@Soimyr: abi ben özgürlüğü savunan bi adamım. sansürü savunan onlar. ben sansürden yana değilim. annemin standart olarak kullandığı, diline pelesenk olmuş bi söz var, az değiştirirsek uyar bu duruma da: bu adamlar hayatın gerçeği abi. herkes senin benim gibi daha eğitimli, donanımlı, demokratik, daha bilgili ve objektif bakabiliyor, kiralama düşünce, sonradak sokma akıl ile değil kendi beyni ile düşünüp olayları idrak edebiliyor olsa e zaten ülke bu durumda olmazdı ki.

diğer yandan ben -en azından konu dışı için- sansürü destekleyenleri sansürlemeyi düşünmedim değil. e arada şeytan dürtüyor. diyor ki: vericeksin sansürü burada. bak bakalım hoşlarına gidiyor mu?

dur şunu da ekleyelim

Sual: Gıybetin zinadan kötü olduğunu bildiren hadise uydurma diyorlar. Bu hadis din kitaplarında yok mudur?
CEVAP
O hadis-i şerifin meali şöyledir:
(Gıybetten sakının; çünkü gıybet zinadan daha şiddetlidir. Kişi zina edip tevbe eder de, [bir daha yapmazsa], Allahü teâlâ onun tevbesini kabul eder. Gıybet edilen, gıybet edeni affetmedikçe, affolmaz.) [İbni Ebid-Dünya, Deylemi, Taberani, Beyheki, Tergib ve Terhib, İ. Şarani, İ. Gazali]

İslam âlimlerinin kitaplarında bulunan hadis-i şeriflere itiraz edilmez, dil uzatılamaz. Ancak acaba açıklaması nasıldır, âlimlerimiz ne bildirmişlerdir diye sorulabilir. Bir âyet-i kerime meali de şöyledir:
(Fitne, katillikten daha kötüdür.) [Bekara 191]

Âyet-i kerimede fitnenin adam öldürmekten daha büyük günah olduğu bildiriliyor. Fitne nasıl olur da katillikten daha kötü denmediği gibi, gıybet nasıl olur da zinadan daha kötüdür denmez. Adam öldürmek bir suç ise, fitne bir çok suçlara sebep olabilir. Fitnenin, birçok anlamı vardır. Daha çok küfür, bozgunculuk, bölücülük, bela, imtihan gibi anlamlara gelir. Fitne, bir çok Müslüman kanı dökülmesine veya bir Müslüman ülkenin küffârın eline geçmesine sebep olabilir.
>>m. ali demirbaş'ın sitesinden aldım.

Sosyal ağlarda paylaş

Kollama çok iyi ya daha yayına koyulduğunda bakmıştım ben buna Yalçın Küçüğü filan PKK nın ideologu olarak gösteriyorlardı. Çok komik süpersonik argümanlar kısacası hezeyanlar üzerine oturtulmuş birşey. Gülerek izliyorsunuz ama 10 dk sonra sinirlenmeye başlarsınız haha
Sosyal ağlarda paylaş

izlerken acaip güldüm ben. milleti çağırdım gece. tüm diziyi izledik. süper eğlenceli!

insan gülerken düşünüyor aynı zamanda.
araf suresinde geçiyor ya. onu düşündüm mesela ben "onların kalbleri vardır ama anlamazlar; gözleri vardır ama görmezler; kulakları vardır ama işitmezler" ne doğruymuş abi!
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

karakediyi bu yüzden seviyordum, hani sir, sam gibi tartışabilen admalara sözüm yokta, karakedi hala burada baba admin olsa napolyonn gibi su kuşları paticikte kendi kafalarına at koşturamazlardı diyorum.

katılmıyorum,
karakedi "eski üye baskısına" karşı yeni üyeleri savunmuş birisidir. herkes istediğini tartışabilir, napolyonu da savunurdu bence.

"haha siz hala bir masal kahramanına mı inanıyorsunuz" diyerek dinleri aşağılayanlar varken napolyona "su kuşu" demek ne kadar doğru onu da düşünmek lazım.

bi de sen kimsin arkadaş? 2010 yılında karakedi yoktu?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ombakkombak said:

İnsanın kendi dilinde ibadet etmesinin neden kötü birşey olduğunu benim aklım almıyor, okuduğunu anlamanın nesi kötü?

öyle bir şey yaygın olsaydı da insanlar dini gerçekten bilseydi, tarikata, cemaatlere, gruplara, dini figürlere ve liderlere, din kullanılarak yapılan yönlendirmelere, bilmem kaç bakire inanışına vs. ne gerek kalırdı ki?

bunlara gerek kalmasın mı istiyorsun arkadaşım anlamadım ben seni!!!! misal suçluluğu belli bile olmayan insanların isimlerini az bişi değiştireceksin, arkasından dedikodusunu yapıcaksın. bu gıybete girmeyecek ama sen yapınca. -zaten onlar yapınca hiiiç bişiye girmiyor hep doğru oluyor ya- “Gıybet, katl gibidir.” gibi laf var ortada halbusi.

dizide şey komiğime gitti benim.

imam bir yandan atatürk'ü aşağılıyor, "dinimizi türkçeleştiren deyyuslar" tribi atıyor,
bir yandan da "bakın bu bayrakta tüm ırkların kanı vardır, hepimiz kardeşiz" diyerek üniter devlet yapısını savunuyor.

imamda bir kafa karışıklığı var sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Soimyr said:

karakediyi bu yüzden seviyordum, hani sir, sam gibi tartışabilen admalara sözüm yokta, karakedi hala burada baba admin olsa napolyonn gibi su kuşları paticikte kendi kafalarına at koşturamazlardı diyorum.

katılmıyorum,
karakedi "eski üye baskısına" karşı yeni üyeleri savunmuş birisidir. herkes istediğini tartışabilir, napolyonu da savunurdu bence.

"haha siz hala bir masal kahramanına mı inanıyorsunuz" diyerek dinleri aşağılayanlar varken napolyona "su kuşu" demek ne kadar doğru onu da düşünmek lazım.

bi de sen kimsin arkadaş? 2010 yılında karakedi yoktu?

bone, bonecrusherdan, bonec olup sonra bir şekilde bone olup, sana bonec diyenlerle kavgaya tutuştugunu hatırlıyorum.

kıscası.

bkz: banlanıp yeni nick alan üye modeli.

bu arada karakedi yeni üyeyi korurduda bone çok no-nonsense bi adamdı hatırlarsan, saçmalayan tipleride aynen yörünge dışına postalardı. napolyonn un bütün postlar sayfasına gidip sadece ilk 2 sayfada 8 tane saçma post bulurum diyorum bone, varmısın iddia ya?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

goldbären said:

ilk kez yaptıkları bişey değil.

bol bol hitlere falan da benzettiler.

hem "chp tek partili dönemi ne fenaydı cuntaydı" derler, hem de "istikrar için tek partili hükümet süper oluyo" derler. böyle de tekerlektirler.

tek parti dönemi ile tek parti iktidarını bir tutamazsın. tek partili dönem bildiğin diktatörlük. insanlara seçim şansı vermiyorsun.

insanlara kimse akp'ye oy vereceksin demiyor 100 tane parti var. kime ne kadar oy verirseler o başa gelir. chp'ye mhpye de o kadar oy versinler gitsin istiyorlarsa tek başlarına iktidar olsunlar.

tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...