Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Beşiktaş derbisinin bitiminde yeni açık tribündeki taraftarlara uygunsuz hareket yaptığı için tedbirli olarak ceza kuruluna verilen galatasaraylı Melo'nun dünkü saha antrenmanında yer almayışı dikkat çekti.

Resmi bir açıklama yapılmazken, Fatih Terim'in, Brezilyalı oyuncuya tavrı nedeniyle kızdığı ve 'Bir daha böyle hareketlere izin vermem' diyerek uyarıda bulunduğu öğrenildi.

Melo'nun 2 maç ceza alması bekleniyor.

http://www.medyaspor.com/haber/melo-nerede-3064507
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıntı Selçuk da değil. Bizim Selçuk'tan ne beklediğimize bağlı. Trabzon'da Selçuk Colman ile beraber biraz daha geride oynuyordu, şu andaki pozisyonundan pek farklı sayılmaz. Ama işte önünde Jaja veya Alanzinho o ara geçişi sağlıyordu, bizim takımda olmayan şey bu maalesef. Selçuğun önünde, Lincoln, Misi gibi bir adam olsaydı çok daha farklı olurdu. Yoksa ben Selçuğun geriye gelip top almasından, oyunu rahatlatmasından, yaymasından memnunum, ancak adamdan hem en geriye gelip top alıp oyun kurmasını, hem de ceza sahası yakınlarında oynayıp gol pası atmasını bekleyeyemiz. Belki arkadan çok iyi ara pasları atamadı şu ana kadar, ama bu biraz takımla ile ilgili, kanatlardan yeterli bindirme gelmemesiyle vs..

Bizim takım aslında oyunu rakip alana yığabiliyor ayağa oynadığı için ama ne kanatlardan ne ortadan delebiliyor. O zaman da Selçuk veya Melo şut deniyor...
Sosyal ağlarda paylaş

selçuk trabzondayken yanında jaja,alanzinho ve colman gibi adamlar vardı.bizden o tip 1 boyuncu bile yok o yüzden trabzonda gösterdiği performansı gösteremiyor çok yanlız kalıyor.hemde hem ileri hemde geri yardım etmek zorunda olduğu için 60-70 den sonra oyundan düşüyor.yanına bi 10 numara tarzında bi adam alınsa asıl performansını o zaman gösterir
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

o parayı bana verseler bende giderim herhangi bir takıma,

salaklık etti, avrupa'ya gitme şansı varken parayı tercih etmek ... Klasik türk futbolcusu mantığı,

ne olacak 2 sene daha TR'de oynar giderim nasılsa, al gidenleri gördük.

yıllık 10 milyon falan mı veriliyor selcuk'a? ne kadar verildigini bilmiyorum da bu mesajdan oyle anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

yıllık 2 milyon euro sabit, 15.000 euro maç başına,

şuana kadar 11 maç oynamış, sezonda min 25 maç oynayacağı düşünülse 375.000 euro alacak eder. Primiydi, otuydu bokuydu desen 500.000'e tamamlanır min,

Trabzon'daki bir adamın ile GS'deki bir adamın sponsorluk anlaşmaları da farklı oluyor. Sponsor gelirlerinde bile artış olmuştur Selçuk gibi bir adam için ki hadi bunu saymayalım, bir şekilde yine kazanırdı.

Yıllık 2.5 milyon euro alıyor. Bu da Türkiye şartlarına göre gerçekten iyi para,

Avrupa'ya direk çıksa ilk başta bu kadar alacağını düşünmüyorum. TR içinde de bu kadar alabileceğini düşünmüyorum.

TR içinde bu kadar alabilen adamlar işte transfer döneminin en sükse yaratan adamları oluyor. Mesela Mehmet Topuz, BJK ile 1.5M euro yıllık anlaşmıştı. Fener gidip 2.5 verince hemen Fenerbahçeli olmuştu hatırlarsınız :) Halen aynı paraya oynuyor sanırım. Selçuk'la aynı,

Birde Emre işte 3.5 alıyordu, o da 2'ye düşürüldü sanırım. Gerçi Emre'nin isminde ve kariyerindeki bir adam için normal bir ödeme ki Fenerbahçe'ye kattıkları ortada, ki zaten kendisi kariyerler ortaya konduğunda en çok kazanan türk futbolcusu oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir araştırma yaptım hatta konuyla ilgili, bu sene ki rakamlar olmasa da üç büyüklerdeki bazı yerlilerin aldığı paralar;

Fenerbahçe

Volkan 2.2 milyon Euro
Gökhan 1.5 milyon Euro
MTopuz 2.7 milyon Euro
Emre 3.5 milyon Euro
Caner 1.1 milyon Euro

Beşiktaş

İ.Toraman 1 milyon 450 bin Euro
İsmail 750 bin Euro
Necip 100 bin Euro
Cenk: 300 bin Euro
Rüştü 1.5 milyon Euro

Galatasaray

Hakan 1 milyon Euro
Sabri 1.3 milyon Euro
Ayhan 1 milyon Euro
Kazım 1.1 milyon Euro
Servet 1.1 milyon Euro

tabii bunlar geçen sene aldıkları paralar, yeni sözleşmeler vs. imzaladılarsa bilemem, yenileri bulamadım.

Bunlarla karşılaştırıldığında aslında normal alıyor. Lakin Avrupa'daki herhangi bir kulüp bu isimlere bu kadar para bile vermez.

Sorun o zaten, TS'de şuan aldığı parayı vermezdi, veremezdi. Avrupa'daki hiçbir adamda TS'deki performanstan ötürü bir adama para saçmaz.

Valencia mesela Mehmet Topal'a yıllık 1.5 ödüyor. Maç başı falan yok diye biliyorum.

Bizim şuan en büyük yıldızımız olarak gösterilen Arda bile 2.5M net alıyor.

Son dönemlerde TR'den çıkan en iyi iki adamımız bunlar ve ikisininde kazanç ortada, Selçuk için kimse 2M kemiksiz ödemezdi.

Parayı seçtiği için kaldı bence, üstüne üstlük TS'deki performansını devam ettirirse daha yüksek bir ücretle Avrupa'ya gidebilir diye düşünmüştür. Haksızda değil, TS'den transfer edilmekle GS'den transfer edilmek arasında dağlar kadar fark var.

TS'deki istikrarını GS'de yakalarsa Mehmet Topal'dan da Arda'dan fazla paraya Avrupa'ya yine gider Selçuk, lakin yaşı da gittikçe ilerliyor. Kendini fazlasıyla göstermesi ve alıştığınında dışındaki oyun düzenlerine kendini rahatlıkla adapte edebilmesi gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Selçuk'a avrupadan ciddi bir teklif geldiğini zannetmiyorum. Geçen sene şampiyonluk yarışında vardı sadece TS. Şampiyon da olamadı. Çok fazla dikkat çekebildiğini sanmıyorum Selçuk'un.

Ancak işte sittin sene UEFA ya da CL'ye kalamayacak dandik kuluplerden belki ilgilenenler olmuştur. Ee bu durumdaki bir avrupa kulubune gidip 1-1.5m paraya oynayacağına 2m + UEFA ve CL'ye katılma şansı olan bir takımda oynamayı gayet tabi tercih edebilir bir oyuncu.

Bi Valencia ya da Atl. Madrid isteseydi mesela adamı, GS'ye gelmezdi. Avrupa'da maaşı yüksek bir futbolcu olmak istiyorsan CL'ye 1. torbadan giren, yani dünyanın en iyi takımlarına gitmen gerek. Bunlar da Real, Barca, Manu falan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selçuk'u beğenmeyenlerin beklentisini anlamıyorum. Şu an adam net Türkiye'nin yerli-yabancı farketmez en iyi orta sahası. Kumaş olarak değil Galatasaray performansıyla da. Kapılan her topta ya Selçuk'un müdahalesi ya da presi var.

Takım bunaldığında topu boşta olan adama hatasız gönderme konusunda Melo ile birlikte çok iyiler. E pas oyununa dayalı gittiğimiz için atılan her golde mutlaka bir katkısı oluyor 10 pasla kaleye gidiyorsak organizasyonun bel kemiği oluyor ki Trabzon'dan alışık olduğu bir sistem değil bu. Trabzon'daki gibi uzaktan yazamadı sadece. Onu da senede 2-3 tane atıyordu sonuçta, Bjk maçında direği sıyırdı atması yakındır.

Aslında Galatasaray'da yapılacak hamle belli, yaratıcı bir orta saha oyuncusu. Fakat ısrarla alınmadı. Senelerdir Fener'de ısrarla Emre'nin yanına kaliteli bir takoz alınmaması gibi.

Şu an sistem anlamında Fenerbahçe ile beraber en oturmuş takımız üstelik bunu birkaç ayda tamamladık. Kötü yanımız ne oynadığımız belli, pas trafiği baltalanır karşı takım iyi kapanırsa kolay maç kazanamıyoruz. Şampiyonluk devre arasında ayrılacak bir 10 milyon euroluk bütçeye bakar. Nokta atışı
Sosyal ağlarda paylaş

yetenek olarak en yetenekli sayılabilir (ki Emre varken 2. sırada kalır şimdilik bana göre) belki ama iyi dersen ona performans itibariyle çok katılmıyorum ben.

Çok yetenekli olmasına rağmen sezon başından beri gayet tutuk bir futbol sergiliyor, kaçak oynuyor, oyunda çok fazla kendini hissettirmiyor. TS'deki sorumluluk alan, ileri atak başlatan, top dağıtan Selçuk pek yok şu anda sahada. İsmini ataklarda pek duymuyoruz bile, genellikle defanstan kendisine verilen topları yan ve geri kısa paslarla iade ederken veya duran top kullanırken görüyoruz. Top kapmada bir miktar etkili, ama zaten Melo varken bize kesiciden çok top dağıtan, atak başlatan/yönlendiren, uzun toplarla tehlike yaratan, ortasahada oyun kuran Selçuk lazım bize.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...