Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

abi elmander i geriye alcağına orda oynatabileceği başkasını alsın.forvet ihtiyacımız olan son bölge.özelliklede yabancı alacaksak.

bence ft baros ve elmandere bi şekilde kıl oldu ve ikisinide yedek bekleticek

hani genç ucuz yada nonda gibi yedekten girdimi mırın kırın yapmicak bi oyuncu arasak neysede,çok yüksek maliyetli forvetlerin peşinde koşuyoruz.bence çok çok gereksiz
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

belki çift forvete dönecektir işte. Baros'tan memnun deil diyorlardı onun yerine milito oynar, Elmander'i daha geride kullanır yine tek forvet oynar falan ne bileyim. Adam tutturmuş forvet diye, vardır bir bildiği, kenarda forvet ormanı kurmayacak heralde

elmander o fizikle pek geride oynucak bi tip değil ya

bi uzun bi hızlı forvet oynatır muhtemelen 4 4 2
Sosyal ağlarda paylaş

takım hucum oynuyordu.kadromuz baya kötüydü.lig daha da kalitesizdi

iliç gibi tırt bir adam iş yaptı.

kız gibi fiziği vardı.ha gol attı faydalı oldu fakat o takımda ve o dönemde mustafa sarpta o kadar oynardı.

ömer üründül mod on-

günümüz futbolunda barınamaz iliç gibiler

off-
Sosyal ağlarda paylaş

İliç'in olayı önünde sabit oynayan 2 hatta bazen 3 santrafor olmasıydı.

O iki-üç adam defansla öyle bir boğuşuyordu ki İliç kendini unutturup bir anda sinsice bir yerden çıkıp golü atıyordu.

Bugün belki iş yapamaz, ama bunun sebebi lig kalitesi falan değil GS'nin tek forvet oynamaya başlaması.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya lig kalitesi bariz arttı

artık galatasarayın takoz adamları doldurup gaz verip kazanma durumu bitti

takımın dandikse şampiyonluga oynayamıyorsun işte.

galatasarayın kewell barosun geldiği döneme kadar kadrosu hep saçma salak adamlarla doluydu

buna ragmen ligde genelde hep şampiyonluga oynuyorduk.ama artık anadolu klupleri bile avrupadan ordan burdan iyi topcular buluyorlar bunla birlikte takım anlayışıda gelişti
Sosyal ağlarda paylaş

yahu kendinizi kandırmayın, ligimiz hala kalitesiz. 3 büyüklerin de bursa ts gibilerin de avrupada neler yaptığını görüyoruz işte kaç senedir. oyun kalitesinde artış falan yok. 1-2 tane güzel top oynayan takım çıktı sadece, o kadar. TS İBB Antep gibi.

Eh, o geçen senenin müthiş Antep'ini de gördük işte daha ilk tur uefada.

Sercan Yıldırım'ın wonderkid olduğu, Mustafa Sarp, Nobre, Selçuk Şahin gibi adamların 3 büyüklerde ilk 11 çıktığı bir ligden bahsedioruz.

Cenk Tosun diye bir adam geldi, çok yetenekli falan eyvallah, ama daha 20 yaşında çocuk geldiğinden beri takır takır gol atıyo, her maç birer ikişer, bu adam Almanya'nın ikinci liginde ilk 18e giremeyen bir adamdı, buraya geldi, sezon ortasında orta sıra takımını uefaya taşıdı. Sezon başı gelse ne yapardı tahmin edin.

Öyle kalitesiz lig var ki, kadro olarak ortalamanın biraz üstü fenerbahçe (şike var mı yok mu yorum yapmadan söylüyorum) neredeyse 17de 17 yapıyordu.

Ligimiz hala son derece kalitesiz, eskisinden farkı yok. 1-2 tane iyi şeyler yapan arada parlayan takım var sadece. 3 büyükler de kalitesizleşti, o yüzden aradaki rekabet arttı. Bir de Anadolu takımları artık tırsmadan oynuyor, o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

ligin kalitesi kendine göre arttı.kimse premier lig olduk demiyor.onlarla kıyaslamaya girmemek lzm ztn

şimdi antepi gördük diyosunda.antep o maç gayet iyi oynadı.koskoca galatasaray uefa kupası var tromsolere karptylere eleniyor antepin lüksü yok mu yani.

bursayı gördük diyosun fakat allah aşkına napabilirdi bursa.avrupada galatasaray bile bi istikrar yakalayamamış antepler bursalar mı ilk gidişlerinde estirecekler

avrupa tarafı ayrı.o konuda yine bi ilerlediğimiz cıkıs yaptıgıız dönem gelir illa.ben ligden bahsediyorum

mustafa sarpların oldugu kadrolar eskiden iş yapardı işte.şimdi yapmıyor gordugumuz üzere.önceki dönemlerde inamotolar falan oldugu halde bizde anadolu klupleri bizim kötü kadrolarımıza ragmen yanımızda yetersiz kalıyorlardı

fakat galatasarayın 2 senedir takımında oynayan futbolculardan bir çogu ligde diğer kluplerde oynayamıcak kadar kötüyse takımlar level atlamış demektir

ayrıca fenerbahçe kadrosu ortalama üstü değil bence.ben sezon başında fener şampiyon olur dedim.şike ayrı mesele

fakat baroni ve solbek sıkıntısı hariç baya saglam kadroları var daha nolsun.en azından yıllardır fenerde bireysel yetenekler vardı hep.bu sene takım gibi takım goruntusu veriyor.beşiktaş gibi toplama galatasaray gibi yetersiz değildi.

ligin o üst liglerle kapışması zor.yabancı sınırı kalkar.bütçeler zorlanır falan anca öyle.öbür türlü zor.fakat yinede ligin kendi içinde bikaç kademe atladıgını degiştirmez

galatasarayın bu sene kadrosu iyi işte.fakat yinede şunu şunu banko yeneriz.şu bu maç kolay diyemicez.
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerine rağmen hala kalite namına bi artış yok ama, tek fark sivas ve bursa sağolsun adamların da bir şeyler yapabileceklerine inanmalarını sağladı, o yüzden maçlara asılıyorlar. Kalite namına bir şey yok ama. Hala kasap defanslarla kafa göz yararak tekme atarak "defans yapıyoruz", hala çanakkale geçilmez oynuyor ligin yarısı, küçükleri geçtim büyük takımlar bile tek forvete döndü, eskiden ön libero olsun mu olmasın mı derken şimdi çift ön libero oynuyorlar hatta, hala tek bir oyuncu bir takımı alıp sırtlayıp yukarı taşıyabiliyor.

Derli toplu oynayan takım sayısı arttı belki. Trabzon bi silkindi, Bursa çıktı, kayseriyle antep de fena değil. Ama geri kalanları at çöpe. E her sene bi iki tane derli toplu iyi oynayan takım da çıkıyo zaten, daha önce sivas vardı türbülent dönemi. Daha önce denizli (uefa), gençlerbirliği (serkan balcı, okan koç, youla falan), daha öncesi istanbulsporun 3 büyükleri ezen kadrosu (cem uzan etkisi) falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kalite konusunda ben de Red'e katılıyorum genel olarak, hani futbol kalitesi değil ancak ligde belli bir güçlenme var Anadolu klüpleri tarafından son yıllarda, en azından daha dirençliler, gelip Kadıköy'de, İnönü'de, Sami Yen'de maç almaya puan almaya başladılar, eskiden 4-5 yiyip dönerlerdi. En azından özgüven var diyelim.
Avrupa konusu ise ilginç, orada Rew'e katılmakla beraber, bundan 6-7 sene önce Gençlerbirliği, Denizlispor gibi takımların da avrupada iyi işler çıkarttıklarını hatırlıyoruz, ligde belki aynı parallellikte iyi olmamalarına rağmen. O konu biraz karışık sanki. Ben de gerçi Antep'ten, Bursa'dan daha iyi performans beklerdim, ama henüz erken belki bilemiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa konusunda birşey diyemeyiz

tamam denizli falan bişiler yaptıda.ztn dediğiniz gibi ligde nerdeydiler.

önce 3 büyükler avrupada istikrar yakalasında.anadolu klupleri uefada falan sonra bişiler yaparlar

daha elemeleri geçemiyor 3 büüykler o butçelerle.

lige dönersek kasaplar illa var.fakat anadolu kluplerinin transferleri ve oynamaya calıstıkları futbol tatmin edici.ve bariz gelişme var inkar edilemez.

sadece kasaplıkla olacak iş değil bu.hani kasaplık yapıp puan alıyorlar diyemeyiz

kasımpaşa bile galatasaraydan çok daha iyi top oynadı.

ha ama yabancı sınırı kalkmadan asla üst düzey lig olucagımızı düşünmüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...