Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Genelde LoL'da da o olmuyor. Zaten reted maçlara başladığında herkes eşit oluyor yine.

O yok dedikleriniz de hep var. Olmayanların da karşılıkları var mekanikler içinde. LoL'a giriyorsunuz, 3 oyun atıyorsunuz, bu DotA değil diye çıkıyorsunuz, sonra gelip bunları söylüyorsunuz. Yani tower aggro yok diyorsan üç oyun oynamış olduğun bile kesin değil zaten.

Deny skill olarak sadece bazı herolarda var. Ayrıca LoL'da oyun mekaniklerini, özellikle mageler açısından, tamamen değiştiren bir şey var AP diye. Sırf o bile daha iyi bir oyun yapmaya yeter bence. Oyunu çeşitlik katıyor. Easymod değil dediğiniz gibi. Lvl 1 girip oyun atarsanız tabii easymod gibi gelicektir. HoN'da da yeni hesap açıp newbie only oynayıp, easymod bu HoN demenizi öneririm.

AP alınan eşyalarla büyüleri güçlendirmek demek. Nasıl damage artıyor, karakterin damage koyan büyüsünün koyduğu damage de AP ile artıyor, böylece magler oyun sonunda ortada kalmıyor, sadece cc adamı olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şunu derim bende:

Dota'da ability power yok.
creep buffs yok.
armor penetration yok.
magic penetration yok.
5. passive ability yok.
enegy heroları yok.
vladimir gibi büyüleri hp kullanarak yapan herolar yok, benzeri burada sayamayacağım kadar çok farklı hero konsepti yok.
karakteri kendi tarzına göre özelleştirmeye yarayan rune ve masteryler yok. (rated game aşamasına geldiğinde zaten istediğin tüm runelari almış olursun, tüm masteryler de açık olur, rated öncesi gamelerde de her 10 levelda bir yeni runeler açıldığı için rahatça istediğin runeleri alabilirsin 2 maç kazanarak)
LoL reflekslere bağlı değil (pardon, yetenek değil mi?), taktik ağırlıklı. Siz yavaş dersiniz tabii.
Dota heroları statlar yüzünden belli başlı buildlere bağımlı, LoL değil.
Dota'da surrender yok.
Dota'da çim yok. Bu gameplayi o kadar değiştiriyor ki.
Dota'daki deny earlygame de ranged vs melee'de melee'yi madara ediyor, bu yok gangplank almazsan. gangplankın skilli zaten.
Dota'da cooldown reduction yok diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim.
Dota'da adam gibi healer yok.

Bunlar geldi şimdilik aklıma. LoL oynamadan kötü demeyin. Çok farklı bir oyun. Sırf bu nedenle Dota 2'den bir korkusu yok HoN'unki gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Şunu derim bende:

creep buffs yok.
armor penetration yok.
magic penetration yok.
5. passive ability yok.
enegy heroları yok.
vladimir gibi büyüleri hp kullanarak yapan herolar yok, benzeri burada sayamayacağım kadar çok farklı hero konsepti yok.
karakteri kendi tarzına göre özelleştirmeye yarayan rune ve masteryler yok. (rated game aşamasına geldiğinde zaten istediğin tüm runelari almış olursun, tüm masteryler de açık olur, rated öncesi gamelerde de her 10 levelda bir yeni runeler açıldığı için rahatça istediğin runeleri alabilirsin 2 maç kazanarak)
LoL reflekslere bağlı değil (pardon, yetenek değil mi?), taktik ağırlıklı. Siz yavaş dersiniz tabii.
Dota'da surrender yok.
Dota'daki deny earlygame de ranged vs melee'de melee'yi madara ediyor, bu yok gangplank almazsan. gangplankın skilli zaten.

Bunlar geldi şimdilik aklıma. LoL oynamadan kötü demeyin. Çok farklı bir oyun. Sırf bu nedenle Dota 2'den bir korkusu yok HoN'unki gibi.

vladimir gibi büyüleri hp kullanarak yapan herolar yok

var

armor penetration yok.
magic penetration yok.

var

diğer şeylerin ne olduğunu bilmediğimden bişey diyemicem ama var çoğu, ha dotadan bahsetmiyorum hondan bahsediyorum tabi
Sosyal ağlarda paylaş

ability power saçma sapan bi sistem, hard support kavramını ortadan kaldırıyor direk. noob adama güzeldir de oyunun dinamizmini yokediyo

creep buffs yok.
barak al.

armor penetration yok.
var.

magic penetration yok.
var.

5. passive ability yok.
5 tane krebe vur 6. yı adama at hadi kafasında 30 tane skill pek çekici değil zaten.

vladimir gibi büyüleri hp kullanarak yapan herolar yok,
amun ra?

benzeri burada sayamayacağım kadar çok farklı hero konsepti yok.
yuh bi chipper bi nere bi vladmir nere allasen

ne kadar tatlı da yanlış genre. beleş oyunda acc açıp açıp grief yapmasınlar diye koydukları sisteme stratejik çeşitlilik muamelesi yapmayın allasen.

evet yetenek. refleks dikkat tahmin. he bunlar var diye otomatik olarak taktik yönü zayıf dediysen çok güzel tabi ama yanlış malesef. hon da verdiğin kararların hepsi daha önemli çünkü hatanın geri dönüşü yok. kongor kaçırmak öyle baron dragon kaçırmaya benzemez. Lane de öürsen 4 saniye sonra çıkıp hehe diye geri de gidemezsin.

abi.

Dota'da surrender yok.

dota bok gibi zaten fakirler oynuyor.

ahahaha. dota ve hon da ağaçlar var ağacın arkasındaki adamın sightını kaybediyosun. ağaçların arasında gizli yollar var, ağaçlardan bazılarının yıkılarak açıldığı yollar var bilmek zorundasın bunları hep. abartısız, tam anlamıyla söylüyorum çim sistemi dota/hon un juke sisteminin beyinsizler beceremez diye basitleştirilmiş hali. (no ofens)

edicek tabi reliable cclerin hemen hepsi meleelerde. heroların homojenize olması kötü bişey yanlış gelmişsin sen.

var da çok gerekli bişey değil.

çüş
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

creep agrosu var tower aggrosu var. üstelik random değiller. üstüne skiller one shot kill değil, %30 crit diye 1a passi ve değil. combo yapman lazım buffları dragonu kontorl altında tutman lazım. calıları wardlaman lazım. daha uzar gider.

her yönüyle daha üstün detaylı oyun. kalitesine yetememiş oyuncular, oyunun ilk 5 dakkasındaki en dogru anda kim attack click yapıcakcılık oynıyabilir.

konu honmu daha iyi lolmü konusu değil. lol'de dota ve klonunda olmıyan bi sürü feature var oyunun tat katan derinlik katan. herşeyi gectim daha zevkli. en önemliside o zaten.

dota2 de odun gibi hon kafasıyla cıkarsa. 1 milyon dolarlık turnuva yapar bi tane 1 sene sonra yine hon gibi 3k 4k max ödüllere döner.

yorumlarına saygı duyuyorum ancak lol de oynadım hon da oynuyorum. aralarında dağlar kadar fark var, loldeki oyun yavaşlığı bile baymak icin bir sebep. Hon Diğerlerine nazaran daha hızlı karar verme ve apm gerektiriyor. Lol'ü 20 apm ile de oynayabiliyorsun. Bunlar tabi benim düsüncelerim.
Sosyal ağlarda paylaş

lol de çok tecrübeli olduğumu söyleyemicem hon yapalıyken 10 maç fln attım sanırım.Gameplay INANILMAZ yavaş , dotanın 2 katı kadar yavaş.Vuruş efekleri yavaş , animasyonlar yavaş normalde 2. oyunumu atmazdım ama hon kapalı diye oynadım işte biraz.

Ama ability power sistemi bence çok güzel ve dota2 de olmasını isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendini pro ilan eden Hon lordları gene dadanmışlar, benim cartoon grafikli, userfriendly, dünyanın en noob oyunu olan Lol'üme.

Neyse rutin olaylar diyoruz, gelecek aydaki Hon vs Lol tartışmasında yine bekliyoruz.

Edit : Ayrıca oyun gameplay yavaş diyenlere, bir ara üşenmeden baseden 3.kuleye gidiş süresi, ortadan lane'lere gank süresi, jungle süreleri, oyunun bitiş süreleri videolarını çekip koyucam. Şu karşılaştırma bir son bulsun. Hayır güneş saati mi kullanıonuz bilader, herkesin windows'ta saati var, açın bakın. Her topicte aynı şeyleri sölemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

LOL yavaş. Çıkıp bir dota'ya girin sonra lol'e geri dönün anlarsınız.

Dün mordekesier midir nedir, karşıda o var. Bizim takım kill'lerde çok üstün ama late game'e kaldı oyun. Adam ölümsüzdü. Ama bildiğin ölümsüzdü yani. 5'e 1 adama dalıyoruz gücünü yarıya indiremedik. Muhteşem dengeliymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Dün mordekesier midir nedir, karşıda o var. Bizim takım kill'lerde çok üstün ama late game'e kaldı oyun. Adam ölümsüzdü. Ama bildiğin ölümsüzdü yani. 5'e 1 adama dalıyoruz gücünü yarıya indiremedik. Muhteşem dengeliymiş.
can bas
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

"Omg i gang and tower killed me. Op tower, nerf it riot" topicleri aklıma geldi okuyunca. Sfsdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...