Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elven Legacy

GERGE

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Abi sen SRPG konseptini yanlış anlamışsın. Final Fantasy Tactics, Fire Emblem, Disgaea, Front Mission, Luminous Arc... Bunlar SRPG oyunları. Japon icadi bir tür zaten. Hastasıyım ben de =) Öyle 50-60 saat süren, aşırı zor olan oyunlar. Elven Legacy de zor zaten son seviyede oynayınca ama aşırı değil maalesef =(

srpg dediğiniz şey strateji rpg değil mi? yani strateji oyunu üstüne rpg öyeleri eklenmiş oyun. spellforce 2'yi de arthur bilmemneyi de çıkarırken aha rpg ile stratejinin mükemmel uyumunu bulduk diye çıkarmadılar mı? çıkardılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yok abi, o SRPG değil. Türler karışmış sende =) İçinde strateji olan rol yapma oyunu o sadece. Total War'ın RPG'lisi.

Bak abi burada mükemmel anlatmış:

This sub-genre of role-playing game principally refers to games which incorporate elements from strategy games as an alternative to traditional role-playing game (RPG) systems. Like standard RPGs, the player controls a finite party and battles a similar number of enemies. And like other RPGs, death is usually temporary. But this genre incorporates strategic gameplay such as tactical movement on an isometric grid. Unlike other video game genres, tactical RPGs tend not to feature multiplayer play.

A distinct difference between tactical RPGs and traditional RPGs is the lack of exploration. For instance, Final Fantasy Tactics does away with the typical third-person exploration to towns and dungeons that are typical in a Final Fantasy game. Instead of exploration, there is an emphasis on battle strategy. Players are able to build and train characters to use in battle, utilizing different classes, including warriors and magic users, depending on the game, Characters normally gain experience points from battle and grow stronger and games like Final Fantasy Tactics award characters secondary experience points which can be used to advance in specific character classes. Battles will have specific winning conditions, such as defeating all the enemies on the map, that the player must accomplish before the next map will become available. In between battles, players can access their characters to equip them, change classes, train them, depending on the game.

Bir dene, eminim ben çok seveceğine. Hiç oynamadıysan ama otomatik olarak hiç Nintendo'n olmadığı kanısına varıyorum ve ne önereceğime karar veremiyorum türe giriş için. Elven Legacy bilgisayardaki en iyi örneklerinden ama türe giriş için katı olabilir. Türün tüm özelliklerini de sunmuyor. En basitinden, askerlerin var ve kahramanın var. En büyük farkı bu türle aslında. Normal SRPG'de tüm adamların partinin elemanlarıdır Baldur's Gate'de olduğu gibi. Elven Legacy'de minionlar var yanında asker modunda.

En iyisi bir emülatör bulup Final Fantasy Tactics'i denemen. Ya da Elven Legacy oyna. Gameplay olarak büyük oranda aynı, RPG kısmı farklı sadece ruhen.

Bilgisayarda adam gibi SRPG oyunu yok aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

final fantasy tactics zordur, bayağı grind'lıdır ve biraz da eski gameplay artık, ben hayalkırıklığına uğramıştım war of the lions'da. hatta tactics ogre psp remake yarı fiyata düşmüş psn store'da da alsam mı diye kararsız kaldım aynı ekipten olduğundan.

ama evet arthur'un filan zerre alakası yok srpg ile, strateji oyunu üstüne rpg öğreleri değil de rpg üzerine strateji öğeleri gelmesi lazım srpg için. arpg olması için rpg üzerine aksiyon öğesi gelmesi lazım gerektiği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun kokenini neden Final Fantasy Tactics vs. gibi Japon stratejilerine dayandirdiniz?

Oncelikle bu oyun Fantasy Wars'un devami. Akrabalik bagi olarak da Japon stratejilerinden ziyade, yillar once SSI tarafindan yapilan Fantasy General'a bakmak daha dogru olur.
En yakin ornekler bunlar, ama ne bileyim bir Battle for Wesnoth'a falan da benzetilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Darksun said:

Steam de günlük indirimde, 1.66$ , çok mu kötü oyun? =)

Tam aksine, çok iyi oyun.

Vingthor said:

arada bir soru sorayım.

srpg ve tbs böle oyun önersenize.

PC için SRPG pek bilmiyorum. Nintendo aletlerinde oynadım onları genelde. PC'de yok neredeyse zaten, Elven Legacy'nin elmas gibi olması bundan. TPS olarak Colonization, Dominions 3, ve Galactic Civilizations 2 oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

ps3 srpg için ölü baya

ff13 de ancak act10a gelip gran pulseu açınca veya oyunu bitirip free roaminge geçince srpg havası vericek combatlar çıkıyor. o da tabi 5 yıldız falan kasarsan

so4 ne yazıkki aksiyon ağırlıklı

resonance of fate eğlenceli aslında. karakterler arası etkileşim falan şahane. zaten band of unlucky adventurers havasında oynuyorsun, müzik ve atmosfer de tavan yapmış alıp götürüyor seni dünyasına lakin combat biyerden sonra çok tekdüze oluyor

bunların dışında weabooların bile meh diyeceği üç beş srpg çıktı ama hiç biri elle tutulmaz
Sosyal ağlarda paylaş

pspde de var gene biraz ama 7. nesil ev konsolları patladı baya

zaten capon oyun endüstrisi genel olarak çok büyük gerileme yaşıyor. yakın zamanda bir derleme okumuştum en ünlü capon oyun yapımcılarıyla yapılan söyleşilerden

kojima imkanım olsa bırakır giderim buraları batılı oyun yapımcıları ile çalışırım, bizde tutku kalmadı falan diyordu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...