Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

11 milyon TL fiyat kırdı...

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Yüksek seçim kurulu, 11.890.000 TL olan seçim pusulası basım ihalesini fiyatı yüksek bulduğundan dolayı iptal etti. Sonra ne oldu? Aynı firma ikinci ihalede sadece 890.000 TL fiyatla sonuçlandırıldı...

Ama sorun şu ki, seçmen sayısı arttı, seçim pusulaları renklendirildi, çok daha fazla pusula olacak bu seçimde. Ama geçtiğimiz seçimdeki ihale tutarı ise 4.300.000 TL civarında sonuçlanmış...

Ve sorumlular hala koltuklarında oturuyor/oturtuluyor...

Yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

YSK gereken tarihten 3 gün önce ihale başlattığı için sanırım, ve sadece Ankara içinden matbaaların ihaleye girişini istediği için Koza matbaacılık böyle bi fiyat vermiş, rekabet olmadığı için. Devlet malzeme ofisi ihale bedelinin astronomik olduğu konusunda ysk'ya görüş bildirmiş. İhale iptal edilip bu sefer daha çok firmanın ihaleye girebileceği şekilde yeni bi ihale açılınca aynı firma daha düşük bedelle ihaleyi almış.

Radyoda dinlediğimden aklımda kalan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

davet usulü diye bişiyin artık olmaması lazım
4734'e göre belirli istekliler arası ihale tarzı bişiden gidiyor olmalı

bi ön yeterlilik geçmişlerdir sonra ona göre ihaleye gitmişlerdir
yalnız tek firma da giremez. en az 5firmanın girmiş olması ve en az 3firmanın teklif vermesi gerekiyor rekabete uygun olması için.

kamu ihale kanunlarım biraz paslanmış bakmayınca ama böle olması lazım.

yalnız böle ise 3gün önceden açılmış olmaması gerekiyor. aslında vaktim olsa tam ne ihalesi açılmış, neyden dolayı dönmüş vs. soracağım adam var da vaktim yok. :/
Sosyal ağlarda paylaş

beyler milli gelir arttı, kişi başına düşen gelir arttı lütfen. AKP başa geldiğinden beri zengin oldunuz şimdi geri ödeme zamanı. adam boşuna mı akrabasına yumurta fabrikası kurdurdu, gemiler aldırdı, matbaalar açtırdı. Size kim dedi siz milletsiniz diye siz kulsunuz. itaat edin. diz çökün.
Sosyal ağlarda paylaş

cıks. özel uzmanlık gerekiren değilmiş. mal alımdan girmişler. doğrudan teminden açmışlar ihaleyi. http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2011Pdf/2011-586.pdf

iptal gerekçesi de vardır kik te

ya bi de bizim halkın bi bok bilmeden, öğrenmek de istemeden atıp tutması...

priceless...
Sosyal ağlarda paylaş

abi demek istediğim farklı bişi.
şimdi eğer hata varsa ve bu görülecek bi hata ise zaten iptale gidiyor. yani kural ihlali var ise
yok kural ihlali yok ise ama bi hata var ise adım adım gereken yerlere şikayet yapılırsa sonuç alınıyor. burada "ÇOK FAZLA BU FİYAT!!!" diye iptal edilmemiştir. "ankara dışında kalan şirketlerin katılımı engellendiği için etc" gibi bi yazı yazılmıştır. onunla şikayet edilmiştir. ona göre karar alınmıştır yani büyük ihtimalle

yedirmek istemedikten sonra minare kılıf 2886'ya göre daha zor hale geldi. gerçi bunun 4735'i biraz daha sahipsiz ama 4734 çok fena değil.
siz bile ihaleleri takip edebilirsiniz dışarıdan
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu sürekli siyaset başlığı açan bütün gününü haber sitelerinde geçirenler var.
Kim alıyo abi bunları işe? Nedir bu meziyet? Allah için biri bana adres versin. Rica ediyorum yani.

Bak miletvekili yaşı da düştü, bi gidin, bi aday maday olun, sonra siyaset yapın ya. Konu dışı mışı kalmadı. Editi çekin siyaset olsun rahatlayalım siz de biz de.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar senin gibilerin işleri sebebiyle haber sitelerini takip edememelerinden dolayı oluşabilecek sıkıntıları özet haberler geçerek dolduruyorlar..

ben aldım onları işe. bodrumumda çalışıyorlar. başlarına da goldbaren ile seagle'yi koydum.

yakında bodruma bi kat daha kazsınlar, maden ocaklarına çetinabiyi de alıcam. tam olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...