Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bin Laden Down & Die

aquila

Öne çıkan mesajlar

• Admin
BBC izledim biraz. ABD eski konsolosu konustu. O kadar sey tartıstılar bir kere de neden öldürüp de denize atmıslar? Cesedi neden göstermiyorlar? gibi soru yoneltmediler.

Sanki adetten bir şey ha. USAMA ölünce denize atılır gibi bir amerikan geleneği mi var nedir?

Ayrıca operasyon için pakistan'a bilgi verilmedi dedi. Adamlar helikopter ile Pakistan'ın en büyük askeri şehirlerinden birisine giriyorlar. Pakistan askeri üssünün 2-3 km ötesinde operasyon yapıyorlar. Bundan Pakistan'ın haberi olmuyor? Bırak allasen.

Olayı Pakistan Usama'yı saklıyordu durumuna getirdiler tamamen ve ceset nerede cidden öldürüldü mü olayını örtbas ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Ghostcrawler said:

Adamın mezarı bir anıta dönmesin diye denize attılar işte. Çok açık?

aslen http://www.al-islam.org/laws/burial.html da listelenen bir maddeden ötürü imiş.

624. If it is feared that an enemy may dig up the grave and exhume the dead body and amputate its ears or nose or other limbs, it should be lowered into sea, if possible, as stated in the foregoing rule.

Lakin bu kadar cana mal olmuş ve onca savaş, istila, terörizm, uyuşturucu ticareti ... suçları ile suçlanan bir kişi ve afganistanın bu nedenle abd ve nato güçlerince istila edilmesine neden olan birisinin gizlenerek denize atıldı denmesi pek inandırıcı değil yani.

bunlar mı önemli yoksa mezarının anıta dönüştürülmemesi mi?

Ne malum 10 sene önce ölmüş olmadığı? Ortada henüz doğru düzgün bir kanıt yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hurriyet

HAMAS KINADI

Gazze Şeridi'ni kontrol eden Hamas da, Bin Ladin'in öldürülmesini kınayarak, operasyonu "Kutsal Arap liderine yönelik suikast" olarak nitelendirdi.

Hamas hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye, "Herhangi bir Müslüman'a veya mücahide suikast düzenlenmesini şiddetle kınıyorum" diyerek, Bin Ladin'e "Allah'tan rahmet" diledi.

bu hamas bizim canciğer hamas mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bin ladin'in CIA ile yakin iliskileri gayet biliniyor. Bana komplo teoricisi diyebilirsiniz ama benim yorumum:

-Bush ve kankalari para yapmak icin Bin Ladin'i kullanip amerikaya saldirtti. Nasil deli gibi para yaptiklari belli zaten.

-Obama'nin secilme durumu pek iyi degildi son donemlerde. Amerikalilar epey tepki oyu koyup son secimde bol bol republican vali sectiler. Amerika bin ladin'in nerede oldugunu zaten cok onceden biliyordu. Obama sirf oy kazanmak icin Bin Ladin'i oldurdu.

2012 - Su an obama'dan baskasinin kazanmasina imkan ihtimal yok. McCain haric diger rep. adaylarla epey dalga gecti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...