Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alan Adı Yasakları

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Saçma bir olay, hadi bunu başlattılar, mağdur olan hem domain sahipleri hem hosting firmaları, bu konuda şikayette bulunan bir sürü insan olacak. Nasıl kalkacaklar bunun altından...

Yurtiçinde hosting kullananlar yurtdışına kayacak. Herkes başka ülkelerde sunucu kiralayıp orada yayın yapacak. Birde DNS değiştirdin mi tamam bunun bir engeli yok.

Yıllardır youtube yasaklıyorlar kelimedir,IP dir, DNS dir çatır çatır giriyor herkes...

TIB'in de TT'in de....
Sosyal ağlarda paylaş

alan adını almayı yada kullanmayı yasaklamıyolar. zaten yapamazlar onu. servis sağlayıcılar bu kelimelerin geçtiği alan adlarını filtreleyecek. engelleyecek.

standart,aile,çocuk diye filtre seçenekleri olacakmış. standartta da filtrelenecek mi belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

alan adını almayı yada kullanmayı yasaklamıyolar. zaten yapamazlar onu. servis sağlayıcılar bu kelimelerin geçtiği alan adlarını filtreleyecek. engelleyecek.

standart,aile,çocuk diye filtre seçenekleri olacakmış. standartta da filtrelenecek mi belli değil.

Gayet yasaklıyorlar, hosting firmalarına mail atmışlar adamlar.
En fazla .tr uzantılarına bunu getirebilirler sanırım. O bile absürd derecede saçma, şu adamların ne yapmaya çalıştığını anlamak gerçekten çok zor.
Bir de tam "çılgın proje" zamanında bu olayın ortaya çıkması cemaat tesadüfü olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen onu sorucaktım. ".tr" uzantısı koymadan almak istiyorum alan adını, kim karışabilir ki ?

Atıyorum "haydarstyle" diye bir ingiliz websitesi olsa onu da mı engelliyecekler ? O sitenin herhangi bir hakkı yok mu şikayet için ?

Google adı sakıncalı bulsa, google eyvallah mı diyecek ? Hadi Youtube u anladık (anlamadık da kılıfına uydurduk), bu biraz garip.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...