Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A Song of Ice and Fire

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Popeye said:

nerede cikiyordu diger kitaplarda? arya o gruba katiliyor ama o adamla tekrar karsilastigini hatirlamiyorum
hatirliyorsan yazsana bir daha okuyayim o bolumleri.

kimlikleri belli değil. yani karşılaşmışta olabilir karşılaşmamışta. o olduğunu ima eden birisini hatırlamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:

nerede cikiyordu diger kitaplarda? arya o gruba katiliyor ama o adamla tekrar karsilastigini hatirlamiyorum
hatirliyorsan yazsana bir daha okuyayim o bolumleri.

4. kitap
4. kitabin prologundaki karakter, bolumun sonunda biri tarafindan olduruluyor. Katilin yuzunun tasviri, Jaqen'in Arya ile son gorusmesinde donusturdugu yuz ile ayni. Hatta daha sonra da Sam, bu prologda olen adamla karsilasiyor. Daha dogrusu buyuk ihtimalle oldurdukten sonra onun kimligini alan katil ile.

Net olarak onun Jaqen oldugu soylenmiyor, ama buyuk ihtimalle oyle.

Sosyal ağlarda paylaş

Adamın tasvirine göre o olduğunu düşünüyorsanız anlamamış olmam normal. Unutup gidiyorum tasvirleri fln. O adamda birşeyler çıkacağından şüphelenmiştim ama ilerlerki kitaplarda bağlanır bi yere hatırlarım diyordum. unutmuş gitmişim ama siz hatırlatana kadar. bir daha okuyayım bakalım oraları.

5 i bitirmeyen açmasın // dokunan_yanar.spo =)

%95 teyim ve son Jon bölümünü okudum şimdi. Ya bu Jon'u skinchanger mı yaraladı. Wick ben yapmadım der gibi ellerini kaldırdı fln derken onu ima etti gibi. öldü mü kaldı mı muallakta bıraktı zaten çok sövdüm George Martin'e. Melisandre bi ayar çekse bari. bu arada üşüyoruz Stannis reis. =( =(

GRRM yine 5 yıl beklerse 6. kitap için evini basıp notlarını yürütelim derim ben.

son barristan, daenerys ve epilogue kaldı. bari o taraftan yüzüm gülse. =(

Sosyal ağlarda paylaş

df said:

5 i bitirmeyen açmasın // dokunan_yanar.spo =)

%95 teyim ve son Jon bölümünü okudum şimdi. Ya bu Jon'u skinchanger mı yaraladı. Wick ben yapmadım der gibi ellerini kaldırdı fln derken onu ima etti gibi. öldü mü kaldı mı muallakta bıraktı zaten çok sövdüm George Martin'e. Melisandre bi ayar çekse bari. bu arada üşüyoruz Stannis reis. =( =(

GRRM yine 5 yıl beklerse 6. kitap için evini basıp notlarını yürütelim derim ben.

son barristan, daenerys ve epilogue kaldı. bari o taraftan yüzüm gülse. =(

5. kitap

Skinchanger'i nereden cikardin? Night Watch'da Jon'un yaptigi degisikliklere muhalif olanlar yapti suikasti. Wick'in hareketi tamamen cok da gonlu olmadan yapmasindan kaynaklaniyor. Hatta Bowen Marsh da gozyasi dokuyordu.

Bence ne Jon ne de Stannis olmediler.

Bu arada, daha once bahsettigim Manderly konusu ile ilgili soyle bir seye rastladim:

5. kitap

http://i1113.photobucket.com/albums/k511/hypermonstar/manderly.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

5.kitap

Jon zaten çok saçma işler yaptı haketti bi yerde ama tek başına gidiyordu zaten ramsey'e. bıraksalardı gitseydi işte.intihar gibi zaten yaptığı. gideceği zaman öldürmeleri saçma geldiği için alternatif şeyler düşündüm işte. Dev aynı içine bran kaçmış hodor gibi çıldırınca, adamın ellerini kaldırması, Habire skinchanger muhabbeti geçmesi fln. ortam müsaitti o şekilde bi teoriye =)

Frey pie olayı gerçektir inş =)

Sosyal ağlarda paylaş

5.kitap // finale kadar spo içerir.

son 2-3 pov'u da okudum gece ve beklemediğim yerden vurdu yine. =) Varys eunuch fln ama en delikanlı adam çıktı =) kendi çıkarı için mi yoksa cidden realm için mi yapıyor bilemiyorum ama yaptığı herşey mutlu ediyor beni. =)

Dragon sonunda Daenerys'i dinleyecek gibi gözüküyor. gerçi bi yamuk çıkar yine oradan. Dragon'dan çıkmazsa khal'dan çıkar.

Bu arada Catelyn Jamie Reis'e ne yapacak onu da çok merak ediyorum. İnş öldürmez diyeceğim ama yolda birşey olmayıp cat'e teslim edilirse kaçarı yok gibi geliyor. son pov'da jamie ile ilgili haber gelecek sandım zaten varys hiç hesapta yoktu =)

Sosyal ağlarda paylaş

df said:

5.kitap // finale kadar spo içerir.

son 2-3 pov'u da okudum gece ve beklemediğim yerden vurdu yine. =) Varys eunuch fln ama en delikanlı adam çıktı =) kendi çıkarı için mi yoksa cidden realm için mi yapıyor bilemiyorum ama yaptığı herşey mutlu ediyor beni. =)

Dragon sonunda Daenerys'i dinleyecek gibi gözüküyor. gerçi bi yamuk çıkar yine oradan. Dragon'dan çıkmazsa khal'dan çıkar.

Bu arada Catelyn Jamie Reis'e ne yapacak onu da çok merak ediyorum. İnş öldürmez diyeceğim ama yolda birşey olmayıp cat'e teslim edilirse kaçarı yok gibi geliyor. son pov'da jamie ile ilgili haber gelecek sandım zaten varys hiç hesapta yoktu =)

Bitirdim en sonunda kitabıda. Cidden bir 6 sene daha bekletmesin GRRM.

Bitirmeyen bakmasın

O Dany'yi bulan blood rider'ı kesin bi pislik çıkarıcak. Kendine Khal fln dediğine göre.

Jamie de ölmez bence. İlla başka bir şey olur ona.

Jon chapterında da çok pis küfür ettim. Cidden bütün bütün karakterler ölsün ama Jon'a bir şey olmasın :)

A song of ice and fire'daki ice ile fire'ı hep Jon ve Dany olarak düşünmüştüm ben.

Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

ya 3. kitabın ortalarında

barristan rhaegarı anlatırken summerhallda çok hüzünlenirdi felan diyo ora ne alaka oranın mevzusunu anlattılar mı kitapta unutmuş veya kaçırmış mıyım

Genel

Summerhall'da ne oldugu net degil. Yumurtalardan dragon cikarilmaya calisilmasi, bu esnada cikan yangin ve yanginda 5. Aegon, kingsguard komutani Duncan ve prens Duncan'in olmesi soz konusu. Ayni gun Rhaegar da dogmus. Tam olarak ne oldugu buyuk ihtimalle Dunk-Egg oykulerinin sonuncusunda anlatilacak. Martin toplam dokuz oyku yazmayi planliyor ve dorduncusu seneye cikacak.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...