Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polisin neden bu serefsizlere dokunmadigini biri aciklasin bana

di

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

bahçeli nin lafına bakın :D

said:
MHP lideri Bahçeli: Milleti dağıtmaya çalışan kim varsa üç hilalin çelik gibi sert, yıldırım kadar yakıcı yüzüyle tanıştıracağız. Fitneye ateş olacağız, yanacaklar

bahçeli'ye laf etmeyin bence. baltalarla sokağa çıkan kafayı yemiş bir kitlenin sesi çıkmıyor kaç yıldır. hatta adam milliyetçiler arasında sevilmez ülkücüleri sokaktan çektiği için.
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı şu, pkk'yı bu denklem içerisinde, kürt sorunu içerisinde sonuç ekseninde analiz etmeye kasıyorsunuz.

yoo.. pkk zaten bu denklemden ayrı ki. tabiri caizse olması gerektiği için var. bu denkleme etkisi çok. ama sonuç yani, bu oldu ondan pkk var.. böle bişi yok işte.

ben kısmi güç uygulamasından yanayım.
ha bu arada netleştirmek lazım. pkk'yı tamamen kürt sorunundan dışarıda tutulması ve pkk'ya azami güç uygulanması gerektiğini düşünüyorumç

kısmi güç dediğim bürokratik şeyler. yasalarla pkk yanlısı kürtlerin güçlerinin bağlanması ve çözüm isteyenlerin güçlendirilmesi. toprak reformları ile ağalık ve aşiretlerin bir adedinin bile bırakılmaması, direnenlerin temizlenmesi, yatırımların güvenli şekilde yapılması, hayvancılığın kalkındırılıp aşiretlerin temizlenmesi ile modern tarım ve hayvancılığa destek verilmesi, pozitif ayrımcılığı bugün yapılan gibi hata yapanları yargı önünden kurtarmak değil eğitim gibi temel alanlarda yapılması. yani üst düzey, ayrışmış kürtlere değil de halka pozitif ayrımcılık yapılması. mesela iyi hocaların güvenlikle doğuya -bi nevi sürgünün tersi olarak- gönderilmesi. eğitimin 4yaşında başlanması, yollanmazsa zor kullanılması ve sosyal hizmetlerle çocukların ailelerin elinden alınıp diğer bir kürt aileye verilmesi ve ilk beş sene kürtçe türkçe eğitim sonrası full türkçe eğitim verilmesi, sağlam demiryolu ağları ile halk için ucuz ulaşıma halkın ulaşması gibi şeyler.

daha çok halka özgürlük, kukla iplerini kesip ayakta durmalarını sağlamak ve adaptasyon yani. devamında ise düzgün haklara zaten kendileri kavuşacaklardır.

mesela insanları "KARDEŞLİK İSTİYORUZ!!" diye tehdit etmeyen kişileri seçmeyi başabileceklerine olan inancım tam. bu harika bir gelişme olacaktır kendi başına.

ama önce halk gerçekten kendi iradesine kavuşup, pkk istedi diye boykota gitmemeli. kepenklerini dilediği gibi açabilmeli. çocukları birileri istedi diye taş atmaya gittiğinde "gel lan buraya!" diye kafasına vura vura kaçırmak zorunda kalmamalı..

kendi kararını verebilmek. özgürlüğün ilk adımı bu.

bunu yapamadan neyin kimliği allah aşkına. adam kendisine dayatılmış olan bir korku hükümdarlığının borazanlığını yapıyor sadece. bağır diyorlar, bağırıyor. kepenk bile açmayacaksın diyorlar. açamıyor. seçimlerde temsil hakkını aldık biz! oy vermeyecen diyorlar. oy veremiyor. git buna oy ver diyorlar. gidiyor ona oy veriyor.

özgürlük peşinde imiş bunlar.

özgürlük?
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahah böyle arkadaşlarla bazen oturuyoduk ben yurtta kalırken, sabaha kadar türkiyeyi kurtarma muhabbeti yapıyoduk. kasıp kasıp, fikir birliğine varsak bile anasını satayım tutmaz bu bizim türkiyede, gitmez sonucu çıkıyodu, skym böyle ülkeyi abi amaan bize mi kaldı amk deyip uyuyoduk sonra sdfklsd. o aklıma geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi taraflar gerdiği sürece imkansız.

ama germemeleri de imkansız.

bi taraf politikadan nemalanıyor. diğer taraf terörden

sorarsan biri kardeşlik peşinde diğer kaybedilmiş haklar.

ben bakıyorum da olan kürtlere oluyor be. gerçekten mantıklı yaklaşıp "olm inin üstümden!" demedikleri sürece hakları daha çooook yenilecek. ama bugünlerde haklarını yiyen genelde milletin suçladıkları olmuyor. haklarını savunduklarını söyleyenler oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

E aynen oyle oldu zaten benim acimdan. Ulan isten zaten 9 da geldim. Biraz once saate baktim 12 olmus, yaticam simdi. Ne yaptim Turkiye'yi kurtarmaya tesebbus.

Onun yerine cikip soyle birseyler icip kafami dinleyip yarin ise temiz kafayla gidebilirdim yani.

Simdi gece 4 te KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURT diye bagirarak uyanicam falan.

pff
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bu arada dediklerine katiliyorum. Ama yapilabilmesi cok cok cok cok cok cok zor. Ataturk lazim bir tane daha.

Kafa yapısı değişirse gazla çalışmayı bırakıp biraz mantık birazda objektif olmayı başarırlarsa ne Atatürke nede yaptırımlara gerek kalır neyin iyi neyin kötü kimin düşman kimin fiştekçi gazcı olduğunu düzgün bi şekilde anladıkları vakit işler yoluna girer yahu 10 sene önce kürtçe konuşanı hapse tıkıyorlardı bugün resmi devlet kanalın var Kürtçe meclise girmişin güzel sandalye sayın var elini kapmışın devletin birşeyler oluyor ilişkiler ilerliyor neden kolunu kapmaya çalışıp ürkütüyorsunki hemen 3 günde olsun biji kürdistan lölö diye birşey yokki yavaş yavaş diğer azınlıkların ve vatandaşlarının haklarını acurn etmeden bi orta şekerli bi yol bulunur ama yoook denyo çok memlekette..
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

O kadar lafin arasindan beynin bu 1 cumleyi algilayabilmis.

Tam yandas medyasin iste, 5 paragraf laftan 1 cumle secip lafi
carpitmak, cok dahiyane.

neyi çarpıtmışım ? devlet kürtleri öldürdü şimdi kürtler de sağa sola molotof kokteyli atıyor bu devletin suçu demiyor musun?Bu kadar basit yani herşey, e iyi o zaman bizde gidip doğuda katliyam yapalım kürtler bize zarar verdi diye

çözüm önerisi istiyorsan bu konu ilk kez burda tartışılmıyor, tonla çözüm önerisi verildi
en basitinden akpnin ve bdpnin şu sorunu çözüme kavuşturmayı istedikleri yanılgısından bir an önce kurtulunması gerekiyor, şunu çok net söylüyorum, hani faşist deyip güldüğünüz osman pamukoğlunun bile şu konuda çok daha somut çözüm önerileri var.
ama öbür söylediklerinize katılıyorum son derece baydı bu konular ve hiçbir zaman çözüme kavuşmayacak olması bu gidişle.
bi yanda lümpen milliyetçiler öbür yanda ÖLÖRÖ DÖMÖKRÖTlar varken bi mucize olması lazım başka bir yönetimin başa gelip bunların çözüme ulaşması
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Abi cozum soyle o zaman.

Oyle olmaz boyle olmaz, tamam guzel.

Ozerklik versek daha cok isteyecekeler cunku Amerika gazliyor diyorsun, iyi guzel.

Ne yapalim birbirimizi kesmeye devam mi diyorsun yani?

yıllardır aynı şeyleri yazıyorum da şunların olduğunu görmedim:

1- doğuya yatırım yapılması gerekli. sadece para aktarma değil. direk devletin gidip oraları kalkındırması gerekli. istanbul'un nüfusunu 50 milyona çıkarmaya uğraşacağımıza bunu yapmamız gerek.

2- pkk'ya bir gıdım acımamak gerek. sen onlara acıdıkça onlar kafana çıkıyor. roj tv neden yıllarca açık kaldı. neden abd ile işbirliği yapıp ordumuzu kuzey ırakta konumlandıramıyoruz. neden güney kıbrıstaki pkk kamplarına ses çıkartamıyoruz.

3- doğudaki insanların eğitilmesi gerek. doktorlara, öğretmenlere felan zorunlu hizmet verilerek halledileceği sanılıyor ama yetmez ki, yetmiyor da zaten. insanların sağlıklı bir eğitime sahip olması ve istanbuldaki pahalı okullar seviyesinde okullara (ücretsiz) gidebilmesi lazım.

4- doğuda bir geri kalmışlık kültürü var. "haydi kızlar okula" kampanyası gibi şeylerle yaprakları kopararak çözmeye çalışıyoruz ama direk kökünden söküp atmak lazım. chp bir ara halk evleri ve toprak ağalığını kaldırmayı denemiş, ama bunda başarısız olmuş. sonraki gelen hükümetler de bunu umursamayıp oy kaynağı olarak kullandığı için de, günümüzde şu anki tablo var.

5- bir parti kapanınca hemen aynısının açılmasını sağlayan sistemin kaldırılması gerekiyor. ayrıca dokunulmazlığın da kalkması gerekiyor.

6- öğrencilere hiç acımadan vurup tutuklayan polislerin aynı gücü teröristlere de uygulayabilmesi lazım.

7- alt kimlik üst kimlik tartışmaları bizi bu noktaya kadar getirdi. "ırk ayrımcılığı"nı savunmak yerine üniter devlette tüm halkları bir kardeş gibi tutabilmeyi sağlamak lazım.

gerçi bunları savununca da ergenekoncu oluyoruz be arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Yoksa bunlar yapildi yani. GAP yapildi, universiteler de kuruldu.. Ama olmuyor iste, once oranin insani kendini TC ye ait hissedecek, devlete askere guvenecek, ondan sonra egitirsin, is verirsin.

e tamam gap yapıldı da bir kere yapınca bir şey olmuyor ki.
devamı gelmesi lazım.

sen istanbula her gün bir şeyler yapıyorsun.
öteki tarafta doğuya üvey evlat muamelesi çekiyorsun.

kendini TC'e ait hissetmesi lazım diyorsun, haklısın.
bunun için istanbula önem verdiğimiz kadar bir mardine, bir şırnaka, bir diyarbakıra önem vermemiz gerekiyor.

sipeyskeyk said:

Abi fabrika kursan simdi kimse calisamaz ki. PKK istiyor butun sehir kepenk indiriyor. Doguda devletten cok PKK nin sozu geciyor, 1 1 daha 2.

Ben anlamiyorum sizi, bir cozum oneriniz yok. Tamam mithat dediklerin guzel eyvallah da, teoride iyi pratikte biraz ruya gibi su sartlarda.

çözüm önerimiz var ama pkk isteğinde neden kepenk kapatılır?
neden bunu engelleyecek bir hükümetimiz yok?
ordumuz ve polisimiz boş yere mi var?
hükümet bu kadar çaresiz mi?

bunu soruyoruz, sorunca da çözüm söyle deniyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

gaffar okan gerçeği var abi. güveneceği asker yollarsan güvenir. askeri ölürken golf oynayan paşalar kendi askerine sahip çıkamıyor oraya nasıl sahip çıksın.

bir kere golf oynayan paşa görürsen, tamam tüm ordudaki paşalar paso golf oynuyordur,
ve bunu hiç dilinden düşürme.
asker bişi mi yaptı, "golf oynuyan paşalar"
pkk bişi mi yaptı, "golf oynuyan paşalar"
libya bişi mi yaptı, "golf oynuyan paşalar".

işte bu tip şeyler yüzünden gaffar okkan gibi kişiler çıkamıyor.
gaffar okkan öldürülmüştü,
şimdi olsa ergenekondan tutuklanırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...