Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polisin neden bu serefsizlere dokunmadigini biri aciklasin bana

di

Öne çıkan mesajlar

Ortak her iki tarafın anlaşıcagı nokta şu mu şimdi beyler yanlış anlamadıysam.

Dış güçlerin inadına biraz cesaret devlet paraya kıyıp orada aga muhabbetini kaldırıp starbucks (gırgır ama anladınız ) getiricek oraya.

Ben ne dedım geçen sayfa da kimse iplemedi o zaman terbiyesiz adamlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Olay su; Sivil itaatsizlik eylemi yapacakalarini aciklayarak Taksim'de toplanip yuruyuse gecen BDP'liler saga sola molotof kokteylleri atarak ilerliyorlar.

Buna gore bana sunu aciklamanizi istiyorum.

Taksim'de 15-20 Kisi bir araya geldiginde bile toplu gosteri diye milletin anasini aglayan polisler nerde ? Neden bunlara dokunmuyor ?

Ogretmenler, doktorlar ve nicelerinin bu serefsiz evlatlarindan daha mi az haklari var ki insan gibi gosteri bile yapamiyorlar, yaptiklarinda dayak yiyorlar ?

Hadi bakalim. Buyrun.

abi bu konuyla ilgili bi yazı birkaç ay önce yazmıştım:

http://forum.paticik.com/read.php?13,5231280,5231280#msg-5231280

hükümetten nefret ediyorum, gerizekalı buluyorum ve çok ikiyüzlü davranıyorlar.

akp'yi savunanlara göre çok melek hep melek.

ama nedense bizim eleştirdiklerimizin aksini bir türlü göremedik.

öğrenciler taş atar, "TERÖRÜÜÜÜÜÜSTLÜKTEEEEEN!!!!" hemen yaka paça alınıp tutuklanır. 10 yıl cezayla karşılaşırlar.

gerçek teröristler, 25 yıldır bu halkın anasını ağlatmış, çocuklarını öldürmüş, gerizekalı insanlar, şehirde kendi kafalarına göre havai fişekle polise saldırır, molotoflarla etrafı yakarlar, istediklerini öldürür, istediklerine tecavüz ederler.

sonra,
sonra...
sonra?

hiç...
hiç.
kocaman bir hiç.
hiç.
sıfır.

bahsettiğin görüntüleri izlemedim, ama polislerin onlara hiç müdahele etmediklerinden eminim.
2002'den beri bu şekilde devam ediyor çünkü.

10 öğrenci toplansın, etrafına 100000000 polis yolla.
pkk'lı teröristler şehire çıkıp kafalarına estiği gibi ortalığı dağıtsın.
karşı çıkan halk olursa onları tutuklar.

pis ergenekon.
kaka ergenekon.
her suç ergenekon.

pkk ne peki?
DEMOKRATİK KÜRT KARDEEŞLİĞİİİİ!!!!!

hfff. gördükçe midem bulanıyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

pkk bir terör örgütü, uyuşturucusundan tut silaha kadar bir sürü işe el atan, iş adamlarıyla yakın ilişkileri olan, büyük şehirlerde dahi yer altı örgütlenmesi olan bir örgüt.

ve bu örgüt kürtlerin acılarını sömürürek bu işi yapıyor. Kürtlerin de buna bir dur demesi lazım artık. elbette bu çok zor. mesela speysi çıkıp izmirli bir türk olarak "devlete sen yanlış yaptın" diyebiliyorsa, bir tane diyarbakırlı kürtün de çıkıp "pkk çok yanlış yapıyor böyle olmaması lazım" demesi lazım.

evet yıllarca hep türkler kürtleri ezmiş olabilir, ama şimdi adalet de kürtlere türkleri ezdirmek olmamalı. ortak bir yerde buluşmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yönetimden her şeyden önce kararlı olmasını bekliyorum. açık ve net bi biçimde artık bunları kasten yaptıklarını düşünmeye başladım, ülkenin neredeyse kaderini etkileyecek bir kurul bu derece gerizekalı olamaz. iki gün önce giremezsiniz dediler, şimdi mevzu çıktı, aa belgeler eksikmiş tamamlayalım takılırız kenk çektiler şimdi de. bu herifler de "oo kreş yaktık ya ondan, yemedi kesin eheheheh bi dahakine okul yakalım a me kü" diyecekler, net yani.

bu kadar gerizekalılık bi devlet kurumuna fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bu arada çözüm olarak : Doguya iş aş istihdam egitim yol ve hertürlü yardımı abartı abartı gonderınce bırak doguda olay olmayı batıdan sıkılan doguya gıtmeye başlar.

Bunun için gereken bütçeyi imfden kredi çeksek odeyemeyiz ama vakti zamanında yapılması gereken buymuş.

O yüzden bu kadar olay var farkındaysanız öyle aşırı egitimli işinde gücünde kaliteli kürt kaynar heryer onlardan şikayeti olan yok ama pkklı adam sonunda cıkıp bizim oralarda oxford vardı da biz mi okumadık derse anlayın ki bu devletın sucu.

Aynı anda 6 cocuga bakıp bunları okutup bırde besleyen ınsan zor oldugundan ve nüfus ayarlaması yapamıyacagımızdan en ıyısı orada herkesın kolaylıkla okumasını sonra calısmasını ev sahıbı olmasını ve orada hayatından memnun olmasını saglamalıyız bu yatırımlar ile.

kendi mesajımı alıntıladım speyskkeyk bir kere daha soylemicem ve şunu okuyup bu cozumdur ya da degıldır demezsen topiki speyskeyk cevab veremedi diyerek terk edicem. Abi ılımlı davranıyorum cozum verıyorum adam OKUMADAN yorum yapıyor bu kadar saçma sey mı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Mithat said:

Bu arada çözüm olarak : Doguya iş aş istihdam egitim yol ve hertürlü yardımı abartı abartı gonderınce bırak doguda olay olmayı batıdan sıkılan doguya gıtmeye başlar.

Bunun için gereken bütçeyi imfden kredi çeksek odeyemeyiz ama vakti zamanında yapılması gereken buymuş.

O yüzden bu kadar olay var farkındaysanız öyle aşırı egitimli işinde gücünde kaliteli kürt kaynar heryer onlardan şikayeti olan yok ama pkklı adam sonunda cıkıp bizim oralarda oxford vardı da biz mi okumadık derse anlayın ki bu devletın sucu.

Aynı anda 6 cocuga bakıp bunları okutup bırde besleyen ınsan zor oldugundan ve nüfus ayarlaması yapamıyacagımızdan en ıyısı orada herkesın kolaylıkla okumasını sonra calısmasını ev sahıbı olmasını ve orada hayatından memnun olmasını saglamalıyız bu yatırımlar ile.

kendi mesajımı alıntıladım speyskkeyk bir kere daha soylemicem ve şunu okuyup bu cozumdur ya da degıldır demezsen topiki speyskeyk cevab veremedi diyerek terk edicem. Abi ılımlı davranıyorum cozum verıyorum adam OKUMADAN yorum yapmıyor bu kadar saçma sey mı var.

Vereyim abi pardon. Bunlar yapilmali, ama once kimlik sorunu cozulmeli. Cunku adamlarin oncelikli derdi para degil, birey olmak. Zaten kimlik sorununu cozen zihniyet diger alanlarda da yavas yavas atilim yapar, merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

@mithat:
doğuya yatırım..

eheh..
abi terör dediğin bir iş dalı. halk vs.. kimin umrunda. kardeşlik, çözüm. ahahahahah

komik.

doğuya güç ile korumadan yatırım yap. gör babayı
doğuya güç ile koruyarak yatırım yap. devlet bize baskı yapıyor.
*burada güç sadece teröre uygulanıyor

doğuya yatırım yapma, kendilerinin durumuna bak;
şubat ayında dediler ki "diyarbakırlı ankaraya yatırım yapıyor! bunu engellememiz lazım! buraya yatırıma gelinmeli. kürtlere burada iş aş lazım"
doğuya yatırım yap;
nisan ayında dediler ki "kürt sorununu para ile çözmeye çalışıyorlar. istediğimiiz yatırım değildir"

politika ve terör
sustainability kapasiteleri en yüksek olan güçler
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bizimde cevabımız zaten sorunlarına degil benım dedıgım yapılırsa eger adam öldürerek aramazlar bişeyleri.

-Benim kimligim yok şunu kesersem bana kimlik verirler.

Bu ne abi manyak mı bu adamlar boyle kimlik mi aranır.

Dayarsın egitimi dayarsan işi aşı dayarsın aileyi yuvayı mutlu pembe panjuru o zaman bak bakalım ailesinden feragat edip gelebiliyor mu.

Biz pkklı adamların yaşadıklarına kaybedicek bişeyi olmaması sendromu dıyoruz eger kaybedicek bişi verirsen yapmazlar boyle hareketler dıyorum.

Ondan sonra bu kadar fazla kimlikti bıdı bıdıydı bizim hükümette olay çıkartmaz zaten efendi efendi iki taraf anlaşır ama şimdi baya maymun gibi tartışıyor iki tarafta yüksek saçma ses toplulugu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi fabrika kursan simdi kimse calisamaz ki. PKK istiyor butun sehir kepenk indiriyor. Doguda devletten cok PKK nin sozu geciyor, 1 1 daha 2.

Ben anlamiyorum sizi, bir cozum oneriniz yok. Tamam mithat dediklerin guzel eyvallah da, teoride iyi pratikte biraz ruya gibi su sartlarda.

Dasaaa, sen ne oneriyorsun, ne olmasini istiyorsun. Cok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...