Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"şiddeti kadın istiyor" (muş)

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

seraphiel said:

imamın ordusu sanıldığından da büyük aslında.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/622154-siddeti-kadin-istiyor

/play imperialmarch.mp3

her şeye ergenekon diyen şakirtler gibisiniz bazen ha. sanki sadece akpliler kadına şiddet uyguluyor.

her neyse uzun yıllar önce bu adama bi kere gitmiştim ben, arızalı küfürbaz herifin tekiydi daha da gitmedim zaten ondan sonra. islamla dinle alakası yok adamın.
Sosyal ağlarda paylaş

e ''bazi'' kadinlar öyle bi cevrede büyümüsse arti öle bi herifle evleniyorlarsa ki dogal olarak cevresinde gördügü alistigi tek erkek tipi o oldugundan, bu cevreye ayak uydurup, pozitif birseyler cikarmaya calisirlar kendi adlarina ve cikar aramaya baslarlar.

adam orda siddeti savunmamis ki, farkli bir boyuttan yaklasmis olaya. böyle insanlarin da varoldugunu belirtmis.
dövmeyi mesrulastirmak ya da bahane aramak gibi de gelmedi o acidan bana.

tamam kendini dövdüren kadin hiyardir -bize göre, kendisi bunun farkinda degildir bile bu sekilde yetistigi, yasadigi icin- , ama öyle alismistir.

bosanmak yerine evinde kalip o eziyeti cekmek ona cok normal gelir, cünkü aksini görmemistir.
bunun tabi bi sürü sebepleri olabilir, ona deginmiyim simdi. ayrilamaz iste aile baskisindan, cocuklar yüzünden vs.vs. o da durumu kabullenip bi sekilde onla yasamaya calisir. ayrilmaya cesaret etmekten daha kolay gelir heralde, evinde oturup tüm iskenceye katlanmak.

bunun dayagi hakedip haketmemekle alakasi yok yani. dayak atmak ne kadar hayvanlik olsa da, hic bi bahanesi olmasa da... böyle insanlar da var.

bir de toplum olarak cok hassas olduk artik, herseye imamin ordusu demeye baslamisiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar insan insana vurur.

Fiziksel şiddetten önce tabulaşması gereken milyonlarca şey var kadın/erkek ilişkilerinde.

"AMAN TANRIM KIZA TOKAT ATMIŞ"

Ulan durup dururken mi atmış?

fiziksel şiddet birşeye tepkidir ve genelde zaten hasarı almıştır bir taraf, durumu çözmek için değil içindeki incinmeyi ifade etmek için celbedilir.

Kadın erkeğe vurunca hiçbir sorun olmamasını anlamıyorum ben. Şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fhg said:

şimdi çoğu bağyan hakediyor,nasıl hakediyor şahsen 20 yaşına gelmiş 7 yaşında gibi hareket eden bağyan bir tatar ramazan sillesi hakeder,öyle yani.

haketmek...
evet cogu bir sürü seyi hakeder, maldir, salaktir.
ama insandir yine de, siddet kullanilmasini haketmez.

''hakediyor'' demekle sinirli kalmali yani bu, faaliyete gecirilmemeli. o ne kadar ''dayagi hakediyorsa''
sen de onu dövdükten sonra, daha beterini hakedersin yani. asil suclu sen olursun.

sinirini baska seylerden cikar o yüzden fiziksel saldiriya gecmeden önce.
box yap, kadini bosa, ayril madem cekemiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Arkadaşlar insan insana vurur.

Fiziksel şiddetten önce tabulaşması gereken milyonlarca şey var kadın/erkek ilişkilerinde.

"AMAN TANRIM KIZA TOKAT ATMIŞ"

Ulan durup dururken mi atmış?

fiziksel şiddet birşeye tepkidir ve genelde zaten hasarı almıştır bir taraf, durumu çözmek için değil içindeki incinmeyi ifade etmek için celbedilir.

Kadın erkeğe vurunca hiçbir sorun olmamasını anlamıyorum ben. Şaka gibi.

ya bir tokatla sinirli kaliyosa tamam, hani gelmislerdir bir an tutamamissindir akabinde pisman da olmussundur ya da olmamissindir.
ama bu degil iste, bir tokatla sinirli kalmamasi kötü olan tarafi zaten. insani olmaktan cikiyor artik devam ettirmek, sanki Vitali Klitschko'ymuscasina dalanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

kadın erkek karşısında fiziksel anlamda kendini savunabilicek yapıda olsa o kadar tabulaşmaz.Boşa değil bu hassasiyet yani

e iş kadına gelince, sözlü hakaret, şiddet falan hep serbest oluyor?

Kadın kendini savunama/erkek savunabilir değil olay. xunn açıklamış işte, insanlar tepesi atıp bi tokat savuruncaya kadar nelerin altında kalıyor kimbilir. Ha tokat atın, tokat atalım demiyorum. Ama insanın bi noktası var ve parlayabiliyor işte.

Bilmiyorum etrafınızdakileri de, tüm bayanlar insan gibi konuşan, insan gibi davranan olmuyor, tüm erkeklerin olmadığı gibi. Bazısı var, yani gerçekten sinirleri harap etmek için, bilerek gevezelik yapıyor. Bazısı var çok cürretkar, toplum içinde kalkıp tokat atıyor falan. Bunları yapan delikanlı kız oluyor bu arada.

Bazıları var işi kuralına göre oynamıyor. E kimisi bunlarla birlikte seni sırtından vurabiliyor falan. İnsan tipi çok yani. Tüm kadınlar çiçektir modunda takılmaya gerek yok. Şiddet her ne kadar takdir edilecek bi davranış olmasa da bazen fiziki müdahale son raddede istemsiz de olsa çıkabiliyor.

Ha ben böyle konuşuyorum da hiçbir kıza tokat atmışlığım yoktur, derken vardı lan aklıma geldisfgsdfgfsdgs

Orta okulda "şaka olsun diye saçımı çekip duran" bi kıza gelişine tokat savurmuşluğum vardı. dfgsdf

Tabi bi olgunluk seviyesine eriştikten sonra bakarsak, bi bayana tokattır hededir atmışlığım yok, hakedenle karşılaşmadım zaten. Ama var yani hakedenler. Nasıl erkeğin bazısı dayağı hakeder, var kadınlar için de böyle durumlar.

Çok fazla takılmayalım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

İşte öyle bi psikolojik nokadan sözediyoruz ki, artık mantık kalmıyor.

İnce, cırtlak bir sesle saçma sapan konuşan, susmasını rica edince susmayan, itme, tokat atma gibi fiziksel müdahaleye kalkışan ve bunların hepsini aynı anda yapabilen bi kadın karşında olursa dayanamazsın, ben dayanamam muhtemelen yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...