Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

341. Dönem (Ağustos 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Baggio

Öne çıkan mesajlar

geçen sene aralıkta gittim bende. acemilikte çok boş vaktimiz oldu fakat kitap bulamadım.ustalığa geçince çarsı izninde fln aldım 1 2 kitap. akşamları fln okumaya başladım sora gizli gizli nöbetlerde fln okudum. 4 ayda toplam 12 13 kitap fln okudum yani. son 10 senede o kadar kitap okumamışımdır sıkıntıdan, salak salak insanlarla muhattap olmaktansa kitap okur kendimi o pislik yerden geicide olsa soyutlarım dedim. işede yaradı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kitaplar kontrol edilip uygundur fln diye damga basıyorlarmış. Detaylı incelemezler büyük ihtimalle. kitap ismine yazarına kapağına fln bakarlar anca ama ingilizce diye birşey demezler umarım. Fantastik olur götürdüğüm kitaplar zaten kapağından belli olur =)
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

kitaplar kontrol edilip uygundur fln diye damga basıyorlarmış. Detaylı incelemezler büyük ihtimalle. kitap ismine yazarına kapağına fln bakarlar anca ama ingilizce diye birşey demezler umarım. Fantastik olur götürdüğüm kitaplar zaten kapağından belli olur =)

yasaklı yayınlar listesi var. her ay güncelleniyor.60 yada 600bin kitabın ismi vardı yanılmıyorsam o listede. listenin içinde ismi yoksa okuduğun kitabın damga vuruyolar uygudur diye. ben hiç uğraşmadım fakat zaten gizli gizli okuyodum kimse sorgulamadıda. şanş işi tabi birazda.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç o riske girmeyin, normal bi komutana denk gelirseniz (askeri şartlarda normal, insan normali değil) direk diskoya gidersiniz uygunsuz yayından. İngilizce kitaplara fantastik kurguya vs. ye hiç bişey demiyorlar, sanırım yasak listesi sadece siyasi içerikli kitapları kapsıyor.

Sigara bulunuyor, illa ki her yerde satılır. Ha tek sorun sıraya girmek, işte kantincinin açmasını sağlamak falan. Yoksa temin sorunu yok hiç bi yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gun girin yedek subay ciksin. zaten doktor hakim yargic vs iseniz yuzde yuz yedek subay, muhendis iseniz yuzde 60 yedek subay. digerleri yuzde 10-20 ihtimali var yeek subay cikmasinin.
ama bence yedek subay acemiligi zor ama sonrasi gercekten rahat biyere duserseniz sivil hayattan daha rahat yasarsiniz soyliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk günden gidip girdim yığılma olmasın diye ama son gün bomboşmuş, kafana göre takıl. Belli bi saat yok, her saatte bi sınav oluyor ama özellikle ilk iki gün aynı yerde onyüzbin kişi sınava girdiği için mahşeri sıra oluyor. Ben mesela geceden gidip sıra numarası alıp sabah geri dönmüştüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...