Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'un Çılgın Projesi

toggie

Öne çıkan mesajlar

vaperon said:

Bırakın desteklemesinler bu projeyi. Ben sadece benim için olumlu bir proje olduğunu savundum. Siz argümanlarınızı belirttiniz, ben de belirttim. Bitti. Benim için hala Türkiye'de GAP sonrasındaki en iyi projelerden biri. Daha iyisi varsa, diğer parti liderleri de çıksın açıklasın. Proje üretsin. Kaynağını belirtsin.

Durum ne? Fıs. Anca tiriviri edip karşı çıkarlar. Bir projesi var mı bu adamların? Ankara konya hızlı tren projesi varmış. Ahahahhaa şaka gibiler cidden. :D

Ne çabuk bitirdin bizim paramızla abuk subuk işler yapıyorlar neden bitiyor bu kadar çabuk?Hakkımızı savunacaz.Kusura bakma proje yok demişsin nereden biliyorsun kimin ne projesi olduğunuda atıyorsun.Projeler sunuluyor peki bakılıyor mu sanıyorsun başkasının olduğu için anında hasır altı ediliyor.Ne kadar boş konuşuyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Viktor güzel yazmışsın kardeşim, teşekkürler, ama tonaj miktar kısıtlamalarını da yazarsan, fazla tonaja sahip ki 800tonluk bir gemi artık yük gemisinden sayılmıyor.

Tonaj o antlaşmalardaki miktarları aştığı takdirde, belirli bir ücret ödemek zorunda. Bunu da sanırım ekleyebilirdin be Viktor. Di mi canım kardeşim?

okuma zahmetine katlansaydin 800ton ustunu gorurdun

montro altin ustunden hesaplanmis, guncel tarife net tonilato ustunden

said:
0,0604$ saglik kontrol

fener/samandira
800 tonilatoya kadar 0,338646$.
800 ton üzeri için 0,169323$.

tahsiliye ucreti
0,08063$.

bduur, ha diyorsan taraf ulkele rbir araya gelip yeniden belirledielr analsmayi, guncelleme oldu filan getir kaynagini bizde gorelim, yururlukte olan budur cunki
Sosyal ağlarda paylaş

Projenın savunucl bir yanı yok.

Projenin asıl amacı, kuzey batı istanbulun birilerine eşkeş cekilmezi, korkunc ysuzluklar yapılması, akpnin gücüne güç katılması, zenginin dah azengin edilmesi vs vs vs

boğazdan tanker gecmesini engellemek zaten tümüyle yalan ve komik bir bahane. Zaten anlaşam belli montroda yazıyo adam boğazdan gecmek isterse gecer, sen onu yok burdan değil yandna gecicen diyemezsi. türkiye olarak böyle bir hakkımız yok.

korkunc bi soğa tahribatıda söz konusu. zaten 3 karış kalmış ormanların göbeğine dev yerleşim alanları kurtamktan bahsediyolar.
Su haznelerinin işgal edilmesi söz konusu ki zaten susuzluk ceken bir şehir istanbul.
Bütün dünya metropollerini ufaltmaya calısıyor sürdürülebilirlik adına, bu mal kafalı gerizekalı kendini ülkenin efendisi sanan şerefsiz, hırsızlar nerden nasıl daha cok para kırparımda hesabıma ataım diye, istanbulun sonunu getirecek proje hazırlıyo.

olumlu yanı diye yazdığım herşeyde yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

dusuncelihayvan said:

Madem boğazı bu kadar, milyarlarca dolarlık yatırım yapacak kadar önemsiyoruz da İnönü stadının arkasında ki o tabutun dikilmesine kim izin verdi?

Ben tam olarak bilmiyorum ama sanki Anıtlar yüksek kurulu gibi bir fikir geliyor aklıma.

Sence kim izin vermiş olabilir?

Anıtlar yüksek kurulu ne abi? Bu proje oraya gelene kadar nasıl geçti? Belediyeden bayındırlıktan nasıl geçti?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kanal projesinin neye hizmet edeceği çok açıkken gelmiş burda kanaldan tanker geçicek su sporları yapılıcak heyo laflarını savunmak çok komik gerçekten.

İstanbul nüfusunu azaltmaya çalışacakları yerde orman alanlarını talan edip çevresini yerleşime açacak bir projeye girişiyolar. Ya sizce İstanbul un altyapısı daha kaç kişiyi kaldırabilir? Hadi insan faktörünü geçtim, İstanbul daha fazla doğa katliamını kaldırabilir mi?
Planlama konusu da tamamen ayrı bi olay zaten. Şehrin en büyük sorunu bir ana merkezden yoksunluğuyken, her şey darmadağın ve plansızken üstüne gelip şehri bi defa daha bölmek te ciddi ciddi yüzyılın şehir planlama faciası olabilir.

Bu kanaldan tanker geçişlerine yönelik gerçekten bir fayda sağlayabilecekmiyiz sizce?
Hayır madem tankerler bu kadar büyük bir sorun, bu kanala milyarlar gömeceğine boru hattı çalışmalarına yönel. Şu mesafe için petrolün doğal gazın tankerlerle taşınması başlı başına bir hata zaten.

Ayrıca bu projenin trafiği azaltacağı konusunda bişeyler de gördüm ki testis mi geçiyodu yoksa cidden bi dayanağı varmı anlamış değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu adamlar hicbir zaman boyle uzun surecek, uzun vadeli isler yapmadilar. bu seferde yapicaklarini sanmiyorum. hele bu kadar sacma sapan biseyi yapicaklarini hic sanmiyorum.

spekulasyon olmasin diye yerini soylemiycem diyip 5 dakka sonra salondan cikarken guya agzindan kacirdi. boyle sacma bisey mi olur?
simdiden emlak satislari vs durdu. simdiden fiyatlar artti. yeriyle ilgili bir iki sey daha kacirirlar agizlarindan, fiyatlar iyice tavan yapar. ellerindeki arsalar evler iyice deger kazanir.
etut 2 sene surucekmis. 2 sene sonra proje noldu diye sorariz bu oyle 3 gunde yapilcak bisey degil diye agzimizin payini verir gecerler.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalı savunmak muhteşem bir davranışmış

en iyisi ayırına bi istanbulu türkiyenin geri kalanından.. zaten türkiyenin yarısı bu projeye göre istanbula yerleşecek hiç uğraşmayalım böylece anadoluda ticaret yapan üretim yapan adamın parası boşa gitmez orada yatrım yapan adam için harcanır o vergiler

istanbul kendi havasında takılsın

o projeye ayrılacak parayla diğer bölgelere sanayileşme hareketi başlatılır ve dirayetli şekilde ilerletilerek dünya ekonmisinde yer kazanalım şu ulusalrarası pastadan pay alalım diyorum nüfus dağılımı dengelensin ehr ilde rahatlık olsun sosyal imkanlar gelişsin diyorum

farkındamısınız biz şu anda doğrudan gelen sermayeyle değil sıcak paranın getirdiği bir balonla işlermimizi yürütüyoruz.. bankaların elidne o kadar çok canlı para birikti ki utanmasalar işsize bile kredi verecekler (a doğru veriyorlar, adı da "kredi kartı")

bakın ispanya, yunanistan ve 2008-2009 krizinden hemen önce amerika aynı durumdaydı. üretime aktarılması gereken fonlar inşaata aktarıldı insanlar bir evin yanına ikinci evi alsın diye teşvik edildi "şimdi aldığınız ev ileride 4 misli değerlenecek" endi ama ne oldu.. 2008 de pataldı bu balon, kriz öncesinde 500k dolarlık ev 150k lara düştü

ibnşaat sektörünün pompalaması bötyle giderse zaten memeleketçe topu atyacağız ve o gün geldiğinde kendini kurtarmış olacak olan sen ben değil tayyip ve çevresi oalcak bu iş bizi düşündüklerinden değil gelecek rantı düşündüklerinded yapılıyor uyanın artık

türkiye istanbula yapılacak bir kanala değil dengeli büyüme hareketine ihtiyaç duyuyor, don atletle değil katma değeri yüksek mallarla rekabete girmeye ihtiyaç duyuyor

t,rkiye isanbulun 35-40 milyonluk nüfusa ulaşmasını değil her bölgede hatta her ilde sanayileşmeyi, sosyal imkanların artırılmasını ve sosyal yaşam tarzının belirli insani bir standartlaşmasına ihtiyaç duyuyor

türkiye uzun vadede refaha ulaştıracak projelere ihtiyaç duyuyor böyle balon projeler istemiyor

türkiyenin katma değeri yüksek ürün üretmeye ihtiyacı var, daha fazla içi boş betonarme yapılara değil

cari açığı özelleştiem yapğarak kapatmaya çalışan adamı savnumayın artık, topbaşı bile isyan ettirdi şu adam
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

abi bu adamlar hicbir zaman ülkenin yararına olacak boyle uzun surecek, uzun vadeli isler yapmadilar. bu seferde yapicaklarini sanmiyorum. hele bu kadar sacma sapan biseyi yapicaklarini hic sanmiyorum.

fixed.

Ranttan kendilerinin ve yandaşların ceplerine girecek enayi parası söz konusu olunca tıpış tıpış yaparlar.

Gerçi bana da yapıcaklar gibi gelmiyo. Seçim vaadi olarak çılgın proje diye ortaya çıkıp büyük projelerle ilgileniyomuş gibi gözükmek için ortaya attılar gibi geliyo bana. Bi süre devam ederler, emlak fiyatları tavan yapar, sonra kendileri ve bütün yandaşlar satın aldıkları arazileri satar, ardından projeyi iptal ederler.

http://static.gamebattles.com/gb/arenas/teams/10/1211/087/avlg320100575341289610354.png Problem?
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Marty said:

abi bu adamlar hicbir zaman boyle uzun surecek, uzun vadeli isler yapmadilar. bu seferde yapicaklarini sanmiyorum. hele bu kadar sacma sapan biseyi yapicaklarini hic sanmiyorum.

Otoban, duble yollar. Marmaray geliyo.

Sanma evet.

marmaray projesi nurettn sözen döneminde projelendrilmişti zaten bu adamlar sadece şartlar olgunlaşınca (teknolojik bilgi birikimi, yeterlilik sağlanması vs) yapmaya başladılar
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

DÖŞERİM WOTU DOLAŞIRIM KORUYU

benim penisim testisime denk, defolur giderim bu ülkeden geriye kalanlar düşünsün

yeter lan dilimde tüy bitti, ellerime kramp girdi

Yok kardeşim, sinirlenme.
Hiçbir yere gitmek yok.Bu ülke bizim,sahip çıkmalıyız,pes etmek yok.

Ne diyor adam, DURMAK YOK YOLA DEVAM.

Eeee,bizim ne eksiğimiz var. Biz de diyelim ki, YILGINLIK YOK,DİRENİŞ VAR.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Marty said:

abi bu adamlar hicbir zaman ülkenin yararına olacak boyle uzun surecek, uzun vadeli isler yapmadilar. bu seferde yapicaklarini sanmiyorum. hele bu kadar sacma sapan biseyi yapicaklarini hic sanmiyorum.

fixed.

Ranttan kendilerinin ve yandaşların ceplerine girecek enayi parası söz konusu olunca tıpış tıpış yaparlar.

Gerçi bana da yapıcaklar gibi gelmiyo. Seçim vaadi olarak çılgın proje diye ortaya çıkıp büyük projelerle ilgileniyomuş gibi gözükmek için ortaya attılar gibi geliyo bana. Bi süre devam ederler, emlak fiyatları tavan yapar, sonra kendileri ve bütün yandaşlar satın aldıkları arazileri satar, ardından projeyi iptal ederler.

http://static.gamebattles.com/gb/arenas/teams/10/1211/087/avlg320100575341289610354.png Problem?

eyvallah, cok bariz olunca yazmamisim bile. ulkenin yarari.lol
Sosyal ağlarda paylaş

Proje kaynak sağlamayacak.

Var olan paradan cemaatçilerinde yararlanması sağlanacak. Adamlar şu an arsa zengini olamıyorlar. Sorun burda. Bir rum'un bir ermeninin bir yahudinin eli kadar kuvvetli değil elleri. Bugün boğazın en değerli arazileri yalıları apartmanları azınlıkların elinde. Bu yüzden adamlar güçlüler. Aileleri güçlü.
Cemaatçiler öyle değil sadece şirketleri var canlı paraları var ancak değerli arsaları yok. İşte bu projede bir zenginin cebinden çıkıp mercedesli başörtülüyü dahada zengin yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamların yaptığı şeylerin, dolaylı veya dolaysız halka hiçbir katkısı yok. Referandum yaptık. Halka çok katkısı olacak tı göya yaptıkları ana yasa paketinin. Noldu? Söyledikleri hiç bir şey gerçekleşmedi. Üstüne de yargılayacağız dediği adamın maaşını arttırdılar.

Bu projeninde dolaylı veya dolaysız hiç bir yararı yok halka. İstanbul'un bilmem kaçı 3 yanında olan denizi görmemiş, sen gelmişsin 10-20 milyar dolara kanal açıcam diyorsun.

Ormanı yok edeceksin, istanbulun büyümesi için bir neden daha vereceksin, bir boğaz yetmiyormuş gibi 2. sini açacaksın. Tek yararı olur gibime geliyor, Tankerler ordan geçip, kaza anında şehri mahvetmez. Ama bu düşüncemde mal düşüncesi. Sen oraya o kanalı açınca orada 2. bir istanbul yükselmeyecek mi? Orada da bi bok olsa sonuç aynı yani. Pratikte hiç bir yararı yok.

Ha neye yararı var. Oradaki arsalar deli artacak, birileri oralara ev, villa vs yapıp zenginliklerine zenginlik katacak. Bazı şakirtlerde çıkıp diyecek ki, "artık yoksul halkta boğaz kenarında oturabilecek".
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...