Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'un Çılgın Projesi

toggie

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

sirf bogaz trafigi rahatalsin diye develtin hicbri gelir elde edemeyecegi milyar dolarlik bir projeyi savundun

tebrikler :D

Her geçen gemiden ne kadar ücret alındığını biliyor musun?

Boğazda trafik yüzünden bekleyen gemilerden ne kadar para kaybedildiğini? Bu kanal sayesinde daha büyük tonajdaki gemilerin geçebileceğini, bu sayede daha büyük gemilerin de bu kanaldan geçmesi sağlanarak daha yüksek geçiş gelirleri elde edileceğini neden düşünmezsin a Viktor. Bok atmak kolay tabi. :)

Bu kullan at birşey de değil, her daim bir para getirisi olan bir kanal olacak. Panama kanalı ger geçiş için 250000$ geçiş ücreti alırken, istanbul için bu çok az da olsa, gelen gelir daha fazla olacak. El insaf. Takım tutar gibi parti tutmak ta ayrı bir olay bu forumda...
Sosyal ağlarda paylaş

proje çılgın olmasına çılgın da, keşke biraz da kafası çalışan insanlara sorsalarmış girişmeden önce. O kadar çılgın olacağına biraz da aklı başında olsaymış.

tam kepazelik.

boğazı kurtarıcaz derken tüm istanbulu batırıyorlar adamlar. Az buçuk ormanımız vardı, onları da katlediyorlar. Trafiği rahatlatıcaz diyorlar, köprü koyacaklarmış, ulan böldüğün yerden nasıl trafik rahatlatacaksın. Bir de o köprülerden para falan almaya kalkacaklar üstüne. Boğazda kırk yılda bir kaza oluyor diye yapılacak iş mi bu?

Boğazdan geçen gemiden de para alınıyor, illa oradan geçmesine gerek yok. Gemi geçtiği sürece de para ödüyor, bekledi diye para kaybı diye bir şey yok.

Şu projeyi bir an önce rafa kaldırırlar umarım. KanalD haberi izliyordum, başlamış yalamaya şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam nolax, o zaman bitliste kanal yapsınlar. Gemiler oradan geçsin. He mi? Senin de gönlün olsun. Abi kanal diyorum, geçiş ücreti diyorum, panama 250.000 dolar/gemi başı diyorum. Sizin hala kafalar nerede? Abi ayık mısınız siz? "Para getirisi olacak" lafının neresini anlamadı aklınız?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

abi sürekli ağlıyoruz ülkece niye geriden geliyoruz lan diye.ama birisi bir fikir atınca vurun lan bu salak diye yükleniyoruz.şunu söyle yapsak daha iyi olmazmı demek okadar mı zor?

yeni fikirleri savunmak ya da onaylamak her hıyarım var diyene elinde tuzlukla koşmak değildir.

Birisi fikir atınca ölçüp biçersin, tartarsın, doğru ve uygun buluyorsan onaylarsın. "Abi geri kalıyoruz hadi bişiler yapalım" diyip her aklına fikir geleni onaylayacaksak işimiz var. Her saçma sapan fikri onaylamak niye daha iyi olsun? "Ankaraya nükleer bomba atalım" desem "geri kalmayalım lan yeni fikir sunmuş" diye onaylayacak mısınız?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Tamam nolax, o zaman bitliste kanal yapsınlar. Gemiler oradan geçsin. He mi? Senin de gönlün olsun. Abi kanal diyorum, geçiş ücreti diyorum, panama 250.000 dolar/gemi başı diyorum. Sizin hala kafalar nerede? Abi ayık mısınız siz? "Para getirisi olacak" lafının neresini anlamadı aklınız?

millet de salaktı di mi, boğazdan ucuza gemi geçirirken oradan parayı gömmeyi kabul edecekti, biz de beleşe para kaldıracaktık? Mis gibi antlaşmalar var, söke söke boğazdan geçirir gerekirse. Yok öyle bi dünya. Kimse dün 3 kuruş verdiği şeye bugün sebepsiz yere 5 kuruş vermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben İstanbulda fazla yasamadım dolayısıyla fazla fikir sahibi olamıyorum ancak tv den,yazılıp,cizilenlerden yola cıkarak fikrim;proje gerceklesirse güzel olacak o sekilde okuyorum.
yandas medyayı da karsı medyayı da takip ettim göz ucuyla,insanlarda bi heyecan olusmus.olumlu getirileri olabilir.
diger yandan bogazın güvenligi acısından iyi olucak bir sey.
muhalefetin isaret ettigi ise ihalelerle icerde ve dısarda akp yanlılarına büyük kazanc getirecegini söylüyorlar.bu da dogru bunu da bi kenara not almak lazm.
diger bir konu cevreye olacak etkisi,projenin büyüklügüne bakılırsa cevreden götürüsü büyük olacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rew ben demiyorum ki, 250k dolar alınacak, az alındığını ben de biliyorum ama gemi geçiş miktarı artmış olacak bu şekilde. Sırf muhalif olayım diye getirisi olacak bir projeye bile karşı çıkıyorsunuz ya. Pes yani. Ciddi pes. Bunu KK söylemiş olsa hey babam yürü be paşam. İki yüzlüsünüz bu konuda... Başka birşey değil...
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

abi sürekli ağlıyoruz ülkece niye geriden geliyoruz lan diye.ama birisi bir fikir atınca vurun lan bu salak diye yükleniyoruz.şunu söyle yapsak daha iyi olmazmı demek okadar mı zor?

katılıyorum.

tayyip proje üretiyor, ona da dalga geçiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

TD)Pentagram said:

katılıyorum.

tayyip proje üretiyor, ona da dalga geçiyorsunuz.

Biraz yazılanları okuyun yahu, hepsi cevaplandı. Hem projenin niye kötü olduğu hem de tutumun sebebi açıklandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

TD)Pentagram said:

yeni fikirleri savunmak ya da onaylamak her hıyarım var diyene elinde tuzlukla koşmak değildir.

Birisi fikir atınca ölçüp biçersin, tartarsın, doğru ve uygun buluyorsan onaylarsın. "Abi geri kalıyoruz hadi bişiler yapalım" diyip her aklına fikir geleni onaylayacaksak işimiz var. Her saçma sapan fikri onaylamak niye daha iyi olsun? "Ankaraya nükleer bomba atalım" desem "geri kalmayalım lan yeni fikir sunmuş" diye onaylayacak mısınız?

Yok canım,sonuçta birşeyler başladığında her ülkede lamer noktada başlamış.Düşünsene dünyada ilk nuckleeeer santrel kuran ülkeyi.Hiç emsal yok birşey yok yola çıkıyorlar.Biraz risk biraz da macera ruhlu olmak gerekmezmi yeni birşeyler yapabilmek için.Herşeyin sonunda bir korku politikası koyarsak ne yapabiliriz abi ozaman.Sadece papates soymayı hızlandıralım.Bence eksik ve hatalı olsa yeni yeni birşeylere bulaşmalıyız.Abi atatürk için tek hayal kuran türk dü diye anlatıyorlarmış bi filimdemi ne duymuştum.yani muhalefet direk lölöl diye dalga geçiceğine,bizde hükümetle iş birliği içinde bu projeyi güzel hale getirebilirz dese sence daha doğru olmazmı.

evet ütopik bir insanım ben ama napalım böyleyim
Sosyal ağlarda paylaş

Rew ben kuru muhalefetten başka bir şey görmedim forumda yazılanlardan... Kimse şundan bundan dolayı kötü diyemiyor.

Ormanlar 200m lik bir kanalla yok olacak kadar küçük değil, çevreyi tehdit eden açık ve çalışmayan maden ocakları kapatılacak deniyor, minimum çevre hasarı ile bu projeyi bitireceklerini taahhüt ediyorlar. Getirisi olacak bir proje. Boğazdaki her tanker geçişindeki acaba bu seferki de daha önce olduğu gibi bir felakete sebep olacak mı problemin kalkıyor ortadan.

Baba sizin amacınız ne? Bu yukarıda saydıklarımın nesine muhalifsiniz? Hangisi gerçekleşmeyecek bu yazdıklarımın? Bana biriniz açıklayın. Yazın abi. Kuru gürültüye gelince full speed giden siz, bu yazdıklarımdan hangisinin mantığınıza uymadığını açıklayın...

Mithat, emin ola bu projeye harcanacak para ile getirisi, çok daha hızlı ve verimli olacaktır. O kadar alışmış ki halkımız, devlet üretim yapsın, çalışanlar yatsın, salla başı al maaşı kültürü devam etsin. Özel sektör diye bir olay var. Sunulan teşvikler var. Bir getirisi olacak olsa, emin ol özel sektör zaten çoktaaaaaaaaaaaaaaaaaan oraları parsellemiş, fabrikalarını kurmuş, çalışıyor olurdu.

Siz diyorsunuz ki, devleti her daim zarar ettirecek projeler üretilsin, gün kurtarılsın. Ne diyeyim size bilmiyorum cidden...
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

Rewendor said:

TD)Pentagram said:

Yok canım,sonuçta birşeyler başladığında her ülkede lamer noktada başlamış.Düşünsene dünyada ilk nuckleeeer santrel kuran ülkeyi.Hiç emsal yok birşey yok yola çıkıyorlar.Biraz risk biraz da macera ruhlu olmak gerekmezmi yeni birşeyler yapabilmek için.Herşeyin sonunda bir korku politikası koyarsak ne yapabiliriz abi ozaman.Sadece papates soymayı hızlandıralım.Bence eksik ve hatalı olsa yeni yeni birşeylere bulaşmalıyız.Abi atatürk için tek hayal kuran türk dü diye anlatıyorlarmış bi filimdemi ne duymuştum.yani muhalefet direk lölöl diye dalga geçiceğine,bizde hükümetle iş birliği içinde bu projeyi güzel hale getirebilirz dese sence daha doğru olmazmı.

Bırak bu ayakları lol.

Kendi ismine bas sonra yazdıklarına bak.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

benim şöyle bir projem var:

http://i.imgur.com/YlBTO.gif

hep daha geniş bir kanal olur, bol bol gemi geçer, hem de doğuya yatırım olmuş olur.
win-win.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...