Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ali Ağaoğlu'na atılan yumurtalar

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Bu göççük sabancı GİRİŞİMCİLİK ile ilgili konuştu. Tabi hepimizin aklındaki şey aynıydı:"ulan benim de amcam Sabancı olsaydı, ben de girişimci olurdum,ne konuşuyor bu lavuk?"diye düşünüyorduk. Zaten bir sürü ipe sapa gelmez şey söyledikten sonra bir yarım saat, kendisi de aynen bizim aklımızdan geçeni söyledi. Ama ne yapayım, ben Sabancıyım dedi. Kabul. Bu kızcağız soru-cevap bölümünde bu KARİYER GÜNLERİ adı altında okula gelen büyük şirket temsilcilerinin aslında köle pazarından köle seçen köle tacirlerinden farkı olmadığını düşündüğünü söyledi. Özü buydu tabi. Daha bir-iki cümle daha etti ve doğrudan Sabancı'ya değildi sorusu, adını hatırlayamadığım, kendisi de bir iş kadını olan moderatöreydi sorusu.Derken bu göççük Sabancı "seni dinlemek zorunda değilim dedi.Benim vaktım değerli."falan gibilerden bu kızcağıza bir hönkürdü.Benim çok ağrıma gitti,kendimi o kızcağızın yerine koydum.Kız son anda,"ama biz sizi dinledik sayın Sabancı"diyecek oldu ki harbiden efendi kızcağızmış,"bana ne kardeşim, dinlemeseydin,seni dinlemek istemiyorum"dedi.Tabi bütün salon şaşkın ama fazlasıyla EFENDİ çocuklar toplanmıştı salona.Baktım kızcağız kıpkırmızıdan mosmora dönüşen renklere girdi ve hafif ağlamaklı bir ifade ile salonu terketmek üzere kapıya doğru ilerledi.Bendeniz "yazıklar olsun lan böyle İTÜ öğrencisi olur mu,arkadaşınıza yapılan size yapılmış sayılır"gibilerden bir şeyler dedim ve yanımdaki başka bir arkadaşımla söylene söylene salonu terk ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

hukuk terminolojisinde güzel bir latince söz vardır marty bilir misin ? "ignorantia non est argumentum"

google sagolsun, bi daha biri sorarsa bilirim derim artik. burda ne demek istedigini anladim mi? yok. olsun. anlamis gibi yaparim

@mani yumurta atmayin zarar veriyolarrr falan diyen yok, birak orda konussun, zaten kendin cagirmissin, protestonu konusmasindan sonra yap. istersen yumurta at, ister tas at kafasina diyodum ben.
ustume alinmis da olabilirim, tum topici okumadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

good job sir

cetintas said:

Değerli arkadaşların biribirinden değerli yorumlarını büyük bir mutlulukla okuyorum.Sağolun arkadaşlar.Demek ki bu forumda konu başlıkları altında güzel bir tartışma ortamı yaratılabilirmiş.

muhtemelen 13-14 yaşında ve internet slang özentiliğiyle bir şeyler yapmak isteyen heyecanlı bir genç ve muhtemelen 30-40 yaşlarında internet forumlarına yeni yeni giren heyecanlı bir amcayı yanyana koyduğumuzda böyle tuhaf bir tablo çıkıyormuş onu gördüm.

biri cool story bro mantalitesiyle kestirip atıyor bir şekilde + puan çalmaya çalışıyor, diğeri de iyi niyet göstergesi sergilemeye çalışıyor.

bu arada düşündüm de fedaykin forumdan gitmemiş olsa çetintaş'la iyi anlaşırdı diye düşünüyorum. yaşları felan da yakın olması lazım...

(bonecrusher'dan analiz sistemleri sundu)

*logged out*
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Bu göççük sabancı GİRİŞİMCİLİK ile ilgili konuştu. Tabi hepimizin aklındaki şey aynıydı:"ulan benim de amcam Sabancı olsaydı, ben de girişimci olurdum,ne konuşuyor bu lavuk?"diye düşünüyorduk. Zaten bir sürü ipe sapa gelmez şey söyledikten sonra bir yarım saat, kendisi de aynen bizim aklımızdan geçeni söyledi. Ama ne yapayım, ben Sabancıyım dedi. Kabul. Bu kızcağız soru-cevap bölümünde bu KARİYER GÜNLERİ adı altında okula gelen büyük şirket temsilcilerinin aslında köle pazarından köle seçen köle tacirlerinden farkı olmadığını düşündüğünü söyledi. Özü buydu tabi. Daha bir-iki cümle daha etti ve doğrudan Sabancı'ya değildi sorusu, adını hatırlayamadığım, kendisi de bir iş kadını olan moderatöreydi sorusu.Derken bu göççük Sabancı "seni dinlemek zorunda değilim dedi.Benim vaktım değerli."falan gibilerden bu kızcağıza bir hönkürdü.Benim çok ağrıma gitti,kendimi o kızcağızın yerine koydum.Kız son anda,"ama biz sizi dinledik sayın Sabancı"diyecek oldu ki harbiden efendi kızcağızmış,"bana ne kardeşim, dinlemeseydin,seni dinlemek istemiyorum"dedi.Tabi bütün salon şaşkın ama fazlasıyla EFENDİ çocuklar toplanmıştı salona.Baktım kızcağız kıpkırmızıdan mosmora dönüşen renklere girdi ve hafif ağlamaklı bir ifade ile salonu terketmek üzere kapıya doğru ilerledi.Bendeniz "yazıklar olsun lan böyle İTÜ öğrencisi olur mu,arkadaşınıza yapılan size yapılmış sayılır"gibilerden bir şeyler dedim ve yanımdaki başka bir arkadaşımla söylene söylene salonu terk ettim.

bu arada şu posta ekleme yapmak istedim.

bu tip kişilere uyuzum. tamam iş adamları, bu yüzden çok para kazanıyor olmaları bir başarı unsuru, ona da eyvallah.

ama geçenlerde bu adamın bir röportajını okudum. önce babasının çok zengin olduğundan bahsetmiş, babasının bir şirkete patron olabilmesi için gerekli tüm okullara göndermiş olduğundan da bahsetmiş.
sonra diyor ki, "bunların hiç bir etkisi olmadı, ben çok disiplinli, çok yaratıcı, çok güzel fikirlerle dolu olduğum için başarılı oldum, o sayede pegasusun başına geldim".

işte uyuz olduğum nokta bu.
yahu baban olmasa bu kadar rahat takılır mıydın ortamda, böyle okullara gidebilir miydin, sana iş verirler miydi ceo olarak...
al mesela benim de fikirlerim var, bunları tutup aydın doğan'a götürmek istesem, "bak abi benim şöyle şöyle fikirlerim var, çok güzel bir şirket olacak, halka güzel hizmet sunacak" felan demek istesem, beni aydın doğanın binasından içeri bile almazlar.
statü ve para sahibi olmak lazım böyle bişi için.
sırf yaratıcılıkla, güzel fikirlerle bir yere gelemezsin.
buna karşın çıkıp "bakın ben yaratıcıyım çok süperim, o yüzden başarılı oldum" demeleri bana yüzsüzlük geliyor.

bahsedilen olayı bilmiyorum, görmedim de zaten.
ama yapmıştır, beklerim.
babadan zengin olanların sıklıkla yaptığı bişi bu.
sadece ortadaki parayı işleterek,
"en bilgili işletmeci" havalarına giriyorlar, çıkıp sana işletme, yaratıcılık dersleri veriyorlar.
"zaman nakittir, sana ayıracak zamanım yok" afralarına giriyorlar felan.

yazık.

Sosyal ağlarda paylaş

''good job sir''den karakter analizi yapabilmek için, ''good job sir'' ün söylenişinin ciddiyeti ve ne anlam ifade etmek istediği konusunda bir kesinliğe varılması gerekiyor. bu bağlamda düşünmeden yargıya varabilmek kişinin kendi karakterini gereğinden fazla benimsemesi ve dolayısıyla başkalarına bakınca da kendi yansımasını görmesi konusunda somut bir örnek zaten. ayrıca kişiliğinin sağlamlığı hakkında da fikir sahibi olmuş oldum, fena mı
Sosyal ağlarda paylaş

Bone...Sıkıntılı bir çocukluk dönemi, ardından daha kötü bir öğrencilik dönemi, berbat bir iş hayatı, evilik derken bittim ben...
Şimdi böyle forum köşelerinde senin gibi <> gençlerin,toramanların,yiğitlerin benimle ilgili sanal ortamda edinecekleri artı izlenimler hayatımın en önemli ve hatta tek gayesi.Bu nedenle forumunuzda +rep neyin ne varsa hepsinden istiyorum.Ne olur bu amcanızı kırmayın?Tüm13-14 yaşındaki evlatlar,hadi bu amcanıza destek.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Değerli arkadaşların biribirinden değerli yorumlarını büyük bir mutlulukla okuyorum.Sağolun arkadaşlar.Demek ki bu forumda konu başlıkları altında güzel bir tartışma ortamı yaratılabilirmiş.

vayyy çetin abim benim otur bi çay söyliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal takma isimli kardeşim,ya korkuyorum şimdi içeyim gözüm falan demeye.Malum hani bu forumda yazmamın sebebi sizlerin gözünde pozitif izlenim yaratmak diye düşünüyor ya bazı arkadaşlar, bunun anlaşılmasından, yani hayatımı sizlerde sanal ortamda pozitif izlenim yaratmaya adadığımın ortaya çıkmasından korkuyorum.

(Ayıp ettin,bakarsın o da olur, başka forumlardan senelerdir edindiğimiz dostlarımız var, onlarla çay, gazoz, rakı ve tabii şalgam her bir şeyi içiyoruz çok şükür. Bakarsın burada da öyle bir grubumuz oluşur.Kim bilir?)
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Marty said:

ogrenciler cagirmiyo mu konusmacilari?

işte ignorantia non est argumentum derken bunu kast ediyorum.

Çoğunlukla öğrenciler çağırmıyor tabii ki.

o zaman soyledigimden o kismi cikarabiliriz, cok fazla anlam kaybetmiyo zaten dediklerim.

ben hala agaogluna yumurta atmadan once derdiniz neyse konusulmasi taraftariyim, yani agaoglu degil de ardethin gecen sayfadaki postunda belirttigi tarz bi adam olsa tamam konusmasi direkt zaman kaybi zaten.

agaoglunu da sahsen tanimiyorum da, tvden falan gordugum kadariyla bayagi dobra bi adama benziyo.
milletin onu en cok sucladigi konu, "deniz kumuyla konut" olayini adam kendisi durup dururken itiraf etmese o konutlar yikilinca ogrenirdik en erken. adam itici oldugu kadar da dobra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...