Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi beslemek paalı bişi mi

Suark

Öne çıkan mesajlar

2-3 aylıkken alırsan bi seri aşıları var (5 tane idi galiba tanesi 50tlden). Bölgedeki veterinere göre öyle bir masrafı olur. Tek seferlik, kap, tarak, oyuncak vs masrafın olabilir. Bir de kısırlaştırma(erkek kedi 300tl verdimdi), eğer yaptıracak olursan.
Bunlar paha biçilebilen masraflar. Gecenin bi saati ayağına saldırıp seni havaya sıçratması paha biçilemeyenler tarafında.
Sosyal ağlarda paylaş

Aşı için belediyelerin veterinerlik hizmetleri var oradan ucuza getirebilirsin.
Yemek çok kaliteli mamalarda var normal mamalarda var.Eğer tekir cinsi yani sokak kedisi alirsan.Kaliteli mama vermeye gerek yok.Doğal olarak bünyeleri çok kuvvetli.Ama cins kedilere pahalı mamalardan verdiklerini gördüm.Birazda benim düşünceme göre özel veterinerler pahalı mamaları kasıyolar.Bi aşının maliyeti 5tl-10 tl arası değişirken 50 tl almaları ne kadar kastıklarının göstergesi zaten.
Ben kendi kedime goody aliyorum çok uygun.Arada ıslak mamada takviye ediyorum.Evde pişen et türü yemeklerdende veriyoruz arada.Pek bi masrafı çıkmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

sen sanırım diyarbakırda bakıcaksın kediye.orda aşı ücretleri felan daha az olabilir.burda gömçürmek için çalışıyor veterinerler

evet =) arkadaş olsun dıe dusunuorm da, hep hayalımdı ama bakamam dıe tırsıodum.
ama kedıler oyle cok gezdırılmek ısteyen hayvanlar deıl dımı?
evde takılsın/takılalım
Sosyal ağlarda paylaş

kediye 400 falan harcayan mı varmış

kum 15 tl 1 ay gidiyor

mama 50 tl 2 ay gidiyor

ayrıca kediyle birlikte tırmalama olayından alın.en baştan alışsın.bizim kedi canı sıkıldıkça ona saldırıyor.koltuk perde halı falan tırmaladıgını gormedim
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

aylık masrafı ne kadar ufaklıkların?
hı?

hiç bir masrafı yok yavruyken ilk zamanlar 1-2 aşısı oluyor sonra zaten 3 ayda bir falan diye rutin takılıyorsun az bişi veriyorsun. veteriner masrafı böyle bişi bi süre sonra zaten gitmiyorsun bi daha lazım olmadıkça. kedi kumu alcan bi büyük ucuz oda gider bir kaç ay. işte o kadar. mama bile almasan olur bizim kediler mama sevmiyor ev yemeği akıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...