Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Killing Floor

Bone

Öne çıkan mesajlar

geçen hafta arkadaş aldı guest key yolladı direk çıkıyodu serverlar ama sonra BLEHBLEH farklı giremezsin dedi hepsinde giremedim bi türlü ilk gün.
2.gün update yaptı bi daha oyuna girdim herkez kafasına göre takılıyo fln.. bi garip.. aim almadan pata küte ateş edip headshot yağıyor. sonra sildim :)

not: bi refreshde 15 server geliyo. bi daha refresh ediyorum 10 dakak sonra 15 ayrı server geliyo fln.. baya garip
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Oyunu 2 gün boyunca oynadım. Biraz review çekiyorum;

Oyunu şimdi (son 22 saat) alırsanız 3.75 Pound'a geliyor (meheh tanrı kraliçeyi korusun falan) http://store.steampowered.com/app/1250/

Oyun güzel aslında. Gir, dağıt, çık misali olduğu için almayı düşünüyorum. L4D'in en kötü yanı versus'un en az 1.30 saat sürmesi. O yüzden bu bir boşluğu dolduracaktır diye umuyorum.

Oyunun asıl mantığı şu: 6 kişi oynuyorsunuz, Oyun sırasında 1. seviyeden başlayarak saldırı dalgalarına karşı durmaya çalışıyorsunuz. Saldırı dalgalarında takım üyelerinin hepsi ölürse round'u kaybetmiş oluyorsunuz ve harita değişiyor. Eğer saldırı dalgasını 1 kişi dahi atlatırsa hepiniz dalga arasında (aşağıda trader zamanı olarak bahsettiğim) respawn oluyorsunuz. Ve tabiki... vurduğunuz zombinin türüne göre para kazanıyorsunuz.

Her bir dalgayı durdurduğunuzda 1.00 - 1.30 dk arası değişen bir süre tanınıyor oyunculara. Bu süre zarfında zombi gelmiyor, onun yerine trader'a gidip silah, mermi almanıza müsaade ediliyor. Yani sağdan soldan unlimited mermi olayı yok.Arada bazı yerlerde mermi, vucut kalkanı (ki cok işe yarıyor) buluyorsunuz. Trader'ın yeri duruma göre değişiyor. Kimi zamanlarda trader'a geç gitmeniz veya silah alsammı almasam mı kafa karıştırıcı oluyor ve 1 dk yeterli olmuyor. Bi kaç round elimde pistol ile kaldım trader'da silah seçemediğim için. 1-2 roundu pistol'la atlatırsınız da ondan sonra Desert Eagle falan gerekiyor.

Seviye arttıkca gelen zombiler fazlalaşıyor ve daha güçlüleri geliyor. Yani belli bi elden sonra mermileri dikkatli harcamanız gerekiyor. Yaratıkalra HS çekmek önemli. 3-4 tür sadece kafaya yiyeceği tek bir mermiyle ölüyor. Ya da vucuda 5 tane de sıkabilirsiniz o size kalmış. Bir de gelen yaratıklar (zombi değiller o belli) ellerinde kılıç falan taşıyor. Kimisi zıplıyor falan.

Bir de 6-7 farklı perk var. Kimisi commando kimisi sharpshooter falan. Commando yanlış hatırlamıyorsam ak47 gibi silahların fiyatını düşürüp reload'unu hızlandırıyor. Biraz farklısı Sharpshooter için geçerli vs. Medic perk'ü alırsan medic silahı ucuzluyor vs. O dengeyi iyi kurmuşlar yani.

Oyunu Public'de normal seviyede oynadım 2 gün boyunca, kolay gelmedi açıkcası. Arkadaşlarınız yanından ayrılırsanız ağzınıza ağzınıza vuruyorlar. Zombielerden kaçamıyorsunuz bir de kolay kolay. Arkanız boş iken bi anda doluverebiliyor. O yüzden kıçı yoklamakta fayda var.

Oyunun mantığı güzel kısaca. VAC secured dedicated serverlar var o iyi mesela. Harita var fazla onda da sorun yok.

Fiyatına Fiyat indirimine göre iyi oyun. Alınır.

Edit: 2 şeyi eklemeyi unutmuşum.

1. Oyunu alacaksanız ve fakirseniz bundle'ı almanıza gerek yok. Sadece character pack var o kadar.

2. Oyunda slow mo var. Random olarak HS'lara slow-mo çekiyor oyun 4-5 saniytelik o cok güzel. Bu slow mo tüm oyuncuları etkiliyor, yani herkes slow mo ya giriyor oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda başta silah kıtlığı çekiyorsunuz, ama bir class üstünde yoğunlaşırsanız gelişmiş silahlarla başlama imkanınız oluyor.
yani kasayım da yaratık öldürürken para biriktireyim şöyle işime yarayacak bir silahım olsun diye uğraşmana gerek kalmıyor.

oyun çok zor, en düşük zorlukta bile dikkat etmezsen zombilerin arasında kalıp ölebiliyorsun.

öte yandan oyunun belli yerlerinde daha kolay savunma imkanı oluyor, o kısımları bilmek gerekli.
yatıyorsun, geleni indiriyorsun uzaktan.
Sosyal ağlarda paylaş

aşsldfk ulan liberal tam bir noob reviewı çekmiş :D
ZIPLIYOLLA FALAN İŞTE.

önce specimenleri tanıman lazım. ondan sonra oyuna daha da adapte olabilirsin.
örneğin siren'e el bombası, roket gibi şeyler işlemez. mid-airde patlatır çığlıklan.

sonra scrake fleshpound gibi yaratıklara ya hs atan c.bow kullanan sağlam bi ss lazım ya da sağlam bi support anti airgunla girecek.

oyun başı it gibi farm yapıp oyun sonu bi boka yaramayacaktır firebug. bu adamları gördüğünüzde direkt dis çekin atın votekick yapın. çok çektiydim zamanında.

medic iyi olmasına karşın çok zor seviyelerde oynarsanız 6 kişiden 1i bile medic olmaz mesela. hayatta kalma şansını direkt çok azaltıyor.

her zaman başkasına heal atın! kendinize attığınız healin 2 katını atıyosunuz başkasına atınca. takım arkadaşlarınızdan heal isteyin, zorunda kalmadıkça kendiniz basmayın.

sıkışırsanız kitinge başvurun. arkanızı kollaya kollaya, mermi toplayın ve haritayı dolaştırın specimene. zamanla azaltıp hepsini kesersiniz :D

ben tekrar yüklerim aslında lan bunu
Sosyal ağlarda paylaş

hell on earth patri aldık aşağı geçen günn 780 kill olmuşum tek oyunda.

Patri chain saw + berserk = zerk ile öldü tabi. 33.000 hp boru değil :)

Yannız aklınızda olsun medic falan tanklık yapıyor böyle Hell on Earth seviyesi oyunlarda. Bol support, 1-2 sniper, 1 medic, 1 tane de random şeklinde. Özellikle FP'ler için pipe gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
oynayacak olan olursa bana steam'den ulaşabilir her zaman.

bu arada sanki sniperla daha rahat oynuyorum. oyunda tabancayla felan headshot atmak çok kolay, sniper da bu konuda çok iyi.
güçlü rakipler için crossbow vazgeçilmez bi envanter.

taramalı tüfek kullanmayı da seviyorum. bi ak47 bi bullpup alcaksın mesela, gelene geçene headshot atarak indirceksin.

supporter sevemedim pek. mermim çok çabuk bitiyor. özellikle ilk aldığın shotgun için reload çoooooooooooook uzun geliyor bana. sonraki açılan shotgunlar pahalı geldi bana, çok uzun süreli kullanma imkanım olmadı o yüzden de.
Sosyal ağlarda paylaş

olum lvl 5 support olmuşsun, level 5'te her class über zaten.

normalde commando oynuyordum, commando olsa rahat rahat öldürürdüm düşmanları.

aslında sniperla da öldürürüm, tabancayla iki üç ateşte ölüyorlar nasılsa. ama headshot uğraştığım için bir-iki saniye nişan alma payı gerekiyor. o sırada geliyorsun dan dun hepsini öldürüp gidiyorsun. ben napayım.
sonra "bari uzaktakileri öldüreyim" diye crossbow çıkarttığımda gene laf ediyorsun :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...