Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara paketleri tek tip

Esrk

Öne çıkan mesajlar

Beyler yalnız farkında mısınız da haber dünyanın en saçma haberi falan.
said:

Yeni uygulamalar çerçevesinde sigara paketlerinin üzerindeki logo ve marka isimleri tamamen yasaklanacak.

Avustralya, böyle bir yasak getiren ilk ülke olacak.
Ayrıca, sigara paketleri zeytin yeşili renginde olacak.
Araştırmalara göre, zeytin yeşili içiciler tarafından en az çekici bulunan renk.
Tütün firmaları ise yasal bir ürün sattıklarını ve önerilerin uluslararası patent kanunlarını ihlal ettiğini söylüyor.
BBC'nin Sidney muhabiri Nick Bryant, yeni uygulamalar çerçevesinde tüm marka isimlerinin standart karakterlerle yazılacağını söylüyor.
Amaç paketleri mümkün olduğunca yavan ve anonim hale getirmek.
Ayrıca, paketlerin daha büyük bir kısmına kanserli tümör ve tütünün sağlığa olumsuz etkisiyle ilgili resimler konulacak.
Önerilerin yasallığını sorgulayan tütün firmaları ise uygulamaların yayılmasından endişe ediyor.
Firmalar, uygulamalarla mücadele edeceklerini de açıkladı.

şu birbirinden zekice fikirlere bakın allahaşkına
Sosyal ağlarda paylaş

sigara markasını nasıl anlıcak/vericek herif?

adam marlboro tiryakisi diyelim, avustralyada.
bakkaldan isticek bi paket adam karıştırcak kutuları hoop winston vericek. adam içicek sonra falan bakkala gerii getircek bakkal "ben nerden biliym lan" dicek .. hadi bakalım hoop kavga!

türkiye'de olsa cinayet işlenir abi aman.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

kutuda marka gözükmeme olayı çok saçma. madem içilmesini istemiyorsun gtune güveniyorsan kökten yasaklayacaksın

olmaz o, haktır sonuçta onu içmek.

ama bıraktırma yoluna gidebiliosun böle işte. Ya avrupalı falan olsam yasaklansın derdim ama, miterim len ben kendi ülkemde özgür özgür takılamayacak mıyım?

yani sigara içen biri olsaydım bunları söyleyebilirdim.
Gerçi duman muabbeti var, sadece kendini zehirlemiosun.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

sigara markasını nasıl anlıcak/vericek herif?

adam marlboro tiryakisi diyelim, avustralyada.
bakkaldan isticek bi paket adam karıştırcak kutuları hoop winston vericek. adam içicek sonra falan bakkala gerii getircek bakkal "ben nerden biliym lan" dicek .. hadi bakalım hoop kavga!

türkiye'de olsa cinayet işlenir abi aman.

okuduğunu anlama problemin mi var ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...