Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Bu sınavda böyle şeyler olduğunu gerçekten düşünmüyorum ben denildiği gibi. Sadece belli bir algoritma kullanan ÖSYM'nin aptallığı. Soruları vermek isteseler çok daha kolay yolları var.

Abartıyorsunuz çok.

ortada kanıt var.

ortada daha sınav olmadan önce şifreleme metodunun internette aranma istatistikleri (ki şifreleme methodunun oldukça ciddi bir kesime önceden sızdığını kanıtlar nitelikte) var.

ortada sınav öncesi şifrelemenin "belli kesim dershanelerine" anlatıldığına dair bilgiler var.

ortada çelişkili yalan dolan sınav sonuçları, 0 netle 420 puan alan, aynı neti alıp farklı skor alan insanlar var.

ortada sırf itiraz etti diye puanı 1 gecede 3 katına çıkan insanlar var.

ortada sırf bu sınava özgü şifreleme methodu uygulaması var

bunlar varken "yok ya basit bi şifre hatası dışarı sızmadı" demek olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

GERGE said:

Bu sınavda böyle şeyler olduğunu gerçekten düşünmüyorum ben denildiği gibi. Sadece belli bir algoritma kullanan ÖSYM'nin aptallığı. Soruları vermek isteseler çok daha kolay yolları var.

Abartıyorsunuz çok.

ortada kanıt var.

ortada daha sınav olmadan önce şifreleme metodunun internette aranma istatistikleri (ki şifreleme methodunun oldukça ciddi bir kesime önceden sızdığını kanıtlar nitelikte) var.

ortada sınav öncesi şifrelemenin "belli kesim dershanelerine" anlatıldığına dair bilgiler var.

ortada çelişkili yalan dolan sınav sonuçları, 0 netle 420 puan alan, aynı neti alıp farklı skor alan insanlar var.

ortada sırf itiraz etti diye puanı 1 gecede 3 katına çıkan insanlar var.

ortada sırf bu sınava özgü şifreleme methodu uygulaması var

bunlar varken "yok ya basit bi şifre hatası dışarı sızmadı" demek olmamış.

http://gundem.milliyet.com.tr/iste-sinavin-sifresi-mod-medyan/gundem/gundemdetay/06.04.2011/1374068/default.htm

evet hatta iddialara göre direk mod medyanı seçenleri sıralama şeklinde anlatanlar varmış bazı yerlerde bilmiyorum ne kadar doğru. savcılık bunları neden incelemedi çok garip geliyor. işlerine gelince internette şurda burda buldukları şeyleri didik didik ediyorlar burda yok. bence yine de şifreleme yönteminin kopya amacıyla geliştirildiği düşünmüyorum fakat geliştirildikten sonra dışarı sızdığını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

küheylan said:

abi birşey dicem bence çok üstlerine gidiyoruz, bankamatik kartlarında da şifre var o şifreyi kullanmadan alışveriş yapabiliyor muyuz? Akp oldu mu saldırın oh ne güzel hayat,

http://www.haberturk.com/polemik/haber/630237-huseyin-celikten-ygsde-sifre-icin-ilginc-yorum

007 nin "ruh hastalıkları var demek ki ruh gerçek" postu ve balonun "bilim dünyasındaki yeri belli iplik teoremi var" postundan sonra en aptal post seçtim bunu ciddiysen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bence yine de şifreleme yönteminin kopya amacıyla geliştirildiği düşünmüyorum fakat geliştirildikten sonra dışarı sızdığını düşünüyorum.

orası neyi farkettiriyor ki? Sonuçta şifre belli bir kesime önceden bildirilip ona göre haksızlık yapılıyorsa, yüzbinlerce gencin hakkı yeniyor gelecekleri çalınıyorsa, üstüne tüm bunlar varken rahatlıkla çıkıp sırıtıyorlarsa şifre ha bunun için konmuş ha konduktan sonra dağıtılmış. Ortada skandal bir kopya olayı var.
Sosyal ağlarda paylaş

belli kesime verilmesi de önemli değil. kimin aldığı farketmez ister fetocu olsun ister başka bişey. ortada bu kadar şey varken hala iptal etmediler sırf inada bindirip. yemedik gerçi ama hadi yine şifreyi, kopyayı falan geçtim, sınav sonuçlarında yaşanan rezaletler bile yeterli iptal için.
Sosyal ağlarda paylaş

küheylan said:

abi birşey dicem bence çok üstlerine gidiyoruz, bankamatik kartlarında da şifre var o şifreyi kullanmadan alışveriş yapabiliyor muyuz? Akp oldu mu saldırın oh ne güzel hayat,

http://www.haberturk.com/polemik/haber/630237-huseyin-celikten-ygsde-sifre-icin-ilginc-yorum

AHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

sınav iptal etmek kolay degil su saatten sonra iptal ettigin genclerin sınavı nolacak cok iyi gecen ve fetocu olmayanın 1 senelik emegi bosa mı gidicek veya çözüm diolar tek sınavda yapcaklarmıs hali hazırda öyle bir sınavda yok hazırlanmadı.peki ya tek sınav yapılırsa haksızlık yapılmıs olmaacaklmı bu insanlar öyle bir sisteme hazırlanmadılar puan hesaplaması veya degerlendirilmesi nasıl yapılacak tamamen farklı olması lazım.ha illa iptal denirse bence tek dogru yol tamamının iptali yani ögrencilerin hayatından 1 seneyi çalmak. yani iptal iptal diye aglarke gercekci düsünmek lazım.kaldiki şifre vardı isede bence bunu sınavı çözen bircok kişi farketmiştir yani ben bunun bi hile oldugunu düsünmüyorum.elbet bi şekilde adam kayırıolardır .ama bunu böyle kolay bi algoritmayla degilde karmasık bi şekilde formülleyip veriyorlardır ne kadar imamhatipli olsada 1 senede 1 formül ezberleyebilirler ne de olsa..
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

puanı eksik gelip düzelen bi sürü adam var, fazla gelen olmadığının garantisi nerde? kim çıkıp söyler ki benim puanım 300 gerekirken 400 geldi diye?
bunu diyen izmirden bir cocuk wardı sanırım bak işte en güzel örnegi yani ne kadar kolay adam kayırmak istediklerini zaten yükseltiyorlardır onun önüne gecemezsin kitapcıkları sonradan bile dolduruyor olabilirler garantisi yok yani
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ardeth said:

bence yine de şifreleme yönteminin kopya amacıyla geliştirildiği düşünmüyorum fakat geliştirildikten sonra dışarı sızdığını düşünüyorum.

orası neyi farkettiriyor ki? Sonuçta şifre belli bir kesime önceden bildirilip ona göre haksızlık yapılıyorsa, yüzbinlerce gencin hakkı yeniyor gelecekleri çalınıyorsa, üstüne tüm bunlar varken rahatlıkla çıkıp sırıtıyorlarsa şifre ha bunun için konmuş ha konduktan sonra dağıtılmış. Ortada skandal bir kopya olayı var.

hiç bişey fark ettirmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

bir sürü çelişkili ifade ve bilimsel şekilde incelenmeyen şüpheli durumlar var. en basidinden bizim bölümden bir hocanın sunduğu bir öneri var, üzerinde şifrenin çalıştığı iddia edilen sorularda elde edilen doğru oranıyla sınavın geri kalanında elde edilen doğru oranı istatistiksel bir şekilde incelenerek kopya olup olmadığına dair oldukça ikna edici bir bilgi edinebilir. Sonuçta yeterli miktarda örneği var. bu kimin kopya çektiğini söylemez ama sınavda kopya olup olmadığını gösterir. bu tarz bir araştırma yapmamaları bizim resmen semih cumhuriyet oluşumuzun birebir kanıdıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

küheylan said:

AHAHAHAHAHAHAHAHAHA

ahahahhhahahahahahah abi adamın içine napolyonn kaçmış
Sosyal ağlarda paylaş

said:
YÖK Başkanı Özcan, şunları söyledi: “YGS'yi kaldırıp yerine 'olgunluk' sınavını getiriyoruz. Böylece lise bitirme sınavını getirip ortaöğretim başarı puanını da bu sınavın sonucundan alacağız. Bu sınavı MEB yapacak, biz sadece LYS yapacağız. Öğrenciler lise son sınıfta 'lise bitirme sınavı'na girecekler bu sınav öğrencinin lisede gördüğü derslerle ilgili olacak. Eğer hazırlıklarımızı yapabilirsek bu sınavda açık uçlu soru da sorabiliriz. İşte o zaman öğrencinin lise eğitimini desteklemiş oluruz. Öğrenciler bu sınavı geçmeden üniversiteye gidemeyecekler. Bu sınavı geçen öğrenciler LYS'ye katılıp tercih yapabilecekler. Sınavın bize bir faydası da öğrencinin hangi dersten başarılı olduğunu göreceğiz. O zaman belki LYS'de de öğrenciyi buna göre yönlendireceğiz. Ama tekrar söyleyeyim bundan sonra top MEB'dedir.

http://instantrimshot.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...