Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Raze said:

tipik sol işte. bölünerek çoğalıyor.

sanki oyları akp safından alıyorlar. sanki 2 kişi girince memleketi kurtaracaklar.

bi hikaye: memlekette bi tarihe kadar hep sol görüş yerel seçimi alırdı. hiçbirşey yapmazdı, ama alırdı. bi sene birşey oldu bunlar asimetrik değilde tam ortadan bölündü. oy dağılımı yamulmuyorsam 16-16-17 gibisinden mhp lehine sonuçlandı. kazanan abi, it (no pun intended) gibi çalıştı. o gün bugundur mhp kazanır.

Tipik bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma yaklaşımı.

Öncelikle, Cumhuriyet Güçbirliği SOL bir oluşum değildir.
"Atatürk'te Birleştik" sloganının amacı da budur. Kurulduğundan beri AKP ve BDP hariç vatansever tüm partilere eşit mesafede olan Güçbirliğşi Platformu seçim öncesi CHP ve MHP'ye birlikte hareket etme teklifinde bulunmuştur. Ama o partilerin yöneticileri çok yüksek oy alacaklarına iananıyor olmamlılar ki bu teklifi reddettiler.
Aday gösterdikleri yerlerde sağcı-solcu sendikalardan, derneklerden, partilerden destek alıyorlar. Sadece CHP'ye kızan, CHP'nin kendini temsil etmediğini düşünenlerden değil; MHP'ye kızan, AKP'ye kızan seçmenlerden, "hiçbir parti beni temsil etmiyor" diyen seçmenlerden de oy istiyorlar.

Gelelim şu SOL'un tipikliğine.

Bir Refah Partisi'nden 3 partiyi sol mu çıkardı(Bkz:AKP,SP,HP).

1 sene önceye kadar ANAP ve DYP'nin birleşememesinin; birleştikten sonra da DP olarak diğer ufacık sağ partilerle birleşip seçim ittifakı yapamamasının sebebi de soldur herhalde?
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin kimseden oy çaldığı yok.

CHP'li milletvekili adayı çıkıp derse ki, "Tekke ve zaviyelerin kapatılması yanlıştır, yeniden açılmaları lazım.", bir diğeri çıkıp Fetullah Hoca'ya saygı ve sevgilerini sunarsa, Kılıçdaroğlu Habur'un avukatını alıp kendi arkasından milletvekili adayı yaparsa...

Ortalıkta bu kadar din istismarı varken, memleketin doğu ve güneydoğusu kaynayıp bölünmeye doğru koşar adım giderken, YGS-KPSS-Polis Okulları sınavlarında bu kadar hile-hurda yapılırken ağzını açıp iki laf edemezken Bahçeli...

Kimsenin oy çalmasına gerek var mı?
Aslında benim, bizim oylarımızı yıllardır bu partiler çalıyorlar. Şimdi en azından oylarımız yerini bulacak, hakkı ile temsil edeceğine inandığımız adamlara gidecek.
Sosyal ağlarda paylaş

bu durumda ya partimize (artık hangisiyse o) sahip çıkıp savaşımızı vermeliyiz (kolayda olması gerek hani benzer fikirli bir tabanı varya) ya da (demokrasinin ne oldugunu çok iyi bildiğimiz ve nasıl çalıştığını çok iyi bildiğimiz ve cok zeki olduğumuz ve cok haklı olduğumuz için) yeni bi parti kurmalıyız. (yaşasın!, başgan benim, iç işleri müdürü sen)
Sosyal ağlarda paylaş

Raze, senin yaşın kaç küçüğüm?
Benim sülalem CHP'li. Başta babam, amcam olmak üzere yıllardır CHP üyesi hepsi. Ben de yıllardır CHP teşkilatında bulundum. Pek çoklarından kat be kat fazla bilirim CHP'nin içini. Partiye sahip çıkmak sadece ROMANTİK BİR SÖYLEM. Öyle olmuyor o iş. Eğer partinin il-ilçe teşkilatlarının başkanları tepeden inme seçiliyorsa, o başkanlarda çevrelerinde sadece kendi ekiplerini tutuyorlarsa ve hele de partiye üye olmak istemenize rağmen sizi üye yapmıyorlarsa...Nasıl sahip çıkacaksın partiye? Elbette ki örgtlenmek lazım, elbette ki siyaset yapmak lazım ama yozlaşmış, çürümüş, kokuşmuş bir ortamı kurtarmaya çalışarak da ömrü ve enerjiyi tüketmenin anlamı yok. Bu seçimlerde Güçbirliği başarılı olursa(ki bu başarının ölçüsü özellikle Silivri'deki adayları seçtirmek ve daha sonra da mümkün olduğu kadar çok milletvekilini meclise sokmaktır), bu zaten CHP,MHP yönetimlerine de uyarı olacaktır. Çünkü bu güçbirliği bu seçimlik bir oluşum değildir. Eğer bu partiler akıllanmazlar ve AKP'nin dümensuyuna gitmeye devam ederlerse, o sizlerin küçümsediğiniz 2 kişi ile bile bu meclisi sallar Güçbirliği. Bir daha ki seçimlerde de medya engeli önlerinden kalkacak olan Güçbirliği başta bu partilerin tabanını kendisine çeker ve o zaman asıl siz görürsünüz OY BÖLMEK nasıl oluyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:
cetintas, senin yaşın kaç küçüğüm?
Benim 7 sülalem CHP'li. Başta dedem, onun dedesi olmak üzere yıllardır CHP kurucusu hepsi. Ben de 10 yıllardır CHP teşkilatında bulundum. Pek çoklarından kat be kat daha fazla bilirim CHP'nin içini. Yeni Parti kurup iktidar olmak sadece ROMANTİK BİR SÖYLEM. Öyle kolay olmuyor o iş. Eğer partinin ulke-il teşkilatlarının genel başkanları başka bi partiden kopup geliyorsa, o başkanlarda çevrelerinde sadece kendi ekiplerini tutuyorlarsa ve hele de tamamı diğer partinin açık mavisiyse ...Nasıl oy bölerek sahip çıkacaksın memlekete?

hepsini arttırdım. i win?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oyum CHP'nin oyu değil güzel kardeşim.
CHP Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak için var. Amerikan emperyalizminin Libya'da ki saldırılarını onaylamak üzere el kaldırmak için ya da Feto'ya selam göndermek için veya Kürtçülerin haklarını savunmak için değil...

Başta söylediğimi yineliyorum. Benim oyum ve CHP'ye oy veren hiç kimsenin oyu aslında CHP'nin oyu değil. Beni ve benim gibileri temsil etmeyen bir Y-CHP'nin hiçbir şekilde AKP'den farkı yoktur. Bu nedenle oy bölmek diye bir şey sözkonusu değil. CHP pardon Y-CHP ne yapıyorsa kendine yapıyor. Atatürkçüler hariç herkesin hassasiyetini göz önüne alan Kemal Kılıçdaroğlu bölüyor oyları. Bunu anladığınızda iş işten geçmiş olacak raze kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

CHP de oy verilesi bir parti değil. Zaten gitmem ben oy vermeye.

yapma bunu yapma!

en kötüsü bu lan, alınabilecek en kötü karar bu. çünkü sen oy vermezsen senin yerine oy veriliyor nihayetinde.

dağıtılıyor atılmayan oylar ve %10'dan fazlası oy kullanmıyor. %10'dan fazlası tkp'ye oy verse meclise girer adamlar. bir de böyle düşünün!
Sosyal ağlarda paylaş

"GS'de yanlış puan hesaplamalarının sonu gelmiyor. Her gün başka bir aday, puanının hatalı olduğu gerekçesiyle ÖSYM'ye itiraz ediyor. Buna bir örnek de sınavda 420’li puan almasına rağmen cevap kağıdı boş olan bir aday...

Milliyet gazetesi yazarı Abbas Güçlü, bu ilginç durumu kaleme aldı...

"Cevap kartlarını görmek için ÖSYM’nin internet sitesine giren adayların pek çoğu şok üstüne şok yaşıyor. Kimine cevaplamadığı testlerden puan gelirken, kimilerinin cevap kartlarında da hiç boş bırakmamışken, cevaplanmamış sorular gözüküyor. Ama en çarpıcı olan, sınavda 400’lü puanlar alan H.N.’nin, cevap kartında hiçbir seçeneğin işaretli olmaması. Yani bomboş bir cevap kâğıdı gözüküyor. H.N. bu cevap kartına göre, sadece sınava girip, çıktı ve hiçbir soruyu cevaplamadı. Oysa puan kartında 6 puan türünde de çok iyi puanlar aldığı dikkati çekiyor...

H.N.’nin ismi, fotoğrafı, TC kimlik numarası ve soru kitapçığı numarasının da bulunduğu cevap kâğıdı bomboş olduğuna göre, puanı nasıl hesaplandı? Puanı doğru hesaplandıysa, cevap kartı neden boş? Söz konusu cevap kâğıdı onunsa, o kimin cevap kâğıdını cevapladı? Ya da her aday için veya bazı adaylar için birden fazla cevap kâğıdı mı düzenlendi?

ÖSYM, umarız bu soruların cevabını bir an önce kamuoyu ile paylaşır...

PUANLAR YENİDEN HESAPLANSIN
Hapishanelerde yapılan ek sınav ve bazı adayların puanlarının yeniden hesaplanması nedeniyle, YGS puan ve sıralamasının yeniden yapılması isteniyor.

Ölçme değerlendirme uzmanlarına göre, YGS benzeri sıralama sınavlarında, puanların hesaplanmasında esas alınan ortalama ve standart sapma tüm adayların verdikleri cevaplara göre belirleniyor.

Dolayısıyla bazı adayların puanlarında değişme söz konusu olduğunda, ortalama ve standart sapma da değişeceği için tüm puanların yeniden hesaplanması ve bu puanlara göre yeniden bir sıralama yapılması, olmazsa olmaz kuralların başında geliyor. Ama nedense bu konuda hiçbir bilgi verilmiyor.

Örneğin kaç adayın puanı yeniden hesaplandı? Kaç adayın sıralaması değişti? En önemlisi de bu puan ve sıralamadaki değişiklikler, diğer adaylara yansıtıldı mı?.."
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta önce bir gazetecinin YGS ile ilgili neden konuşmadığını sorması üzerine ne demişti Kılıçdaroğlu? "Biz böylesine önemli bir konu üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyoruz."
Aradan geçen zamanda anlaşılan kafasına bir şey düştü de biraz konuşmaya başladı.
"Tayyip çıksın karşıma, tvda tartışalım" ile siyaset olmuyor.
Bak Tayyip'e. Nasıl belden aşağıya çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

2 hafta önce bir gazetecinin YGS ile ilgili neden konuşmadığını sorması üzerine ne demişti Kılıçdaroğlu? "Biz böylesine önemli bir konu üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyoruz."
Aradan geçen zamanda anlaşılan kafasına bir şey düştü de biraz konuşmaya başladı.
"Tayyip çıksın karşıma, tvda tartışalım" ile siyaset olmuyor.
Bak Tayyip'e. Nasıl belden aşağıya çalışıyor.

evet aslında demek istediğim bu tarz birşey.

yani adam güçsüz bir hareket yapmak istemedi oy kaybetmemek için, net kanıt bulunca üstüne gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha once aciklandimi bilmiyorum ama bu sinavdaki matematik şıkları neden rakamlara bagli olarak randoma baglanmis? Yani şıkkın iceriginden bagimsiz olarak karistirilamaz miydi? Peki matematigi oyle yaptilar, turkce şıkları da bas harfine gore mi karistirdilar? Bu isten bisi anlamadim. Biri beni aydinlatsin lutfen..
Sosyal ağlarda paylaş

Matematik sorularını özellikle mod-medyanla şifrelemişler işte canım kardeşim. Sınavdan 1-2 gün önce google'da mod-median ın ne kadar taratıldığına bakın(sen de bakabilirsin). Tüm dünyada bir numara yokken Türkiye'de bu 2 gün boyunca binlerce tıklama görülüyor. Daha önce ki günlerde ve şu an yine bir numara yok.

Bunu yapan adamlar zaten soruları da dağıtırlar(dağıtıyorlar), istedikleri adamı bilgisayara müdahale edip istedikleri yere de yerleştirirler(Kılıçdaroğlu şimdi bu durumu da açıklıyor, elinde delil varmış, savcıya açıkla diye çağrıda bulunuyor)...

İşin özü tepeden tırnağa her tarafta bu Fetocu tosuncukların olmasının nedeni çooook uzun senelerdir sistemli bir şekilde yapılan hileler ve hurdalarmış. Bu sene boku çıktı, her nasılsa bu durum anlaşıldı. Ve şimdi s..tıkları boku temizleyeceklerine iyice sıvadılar. Hep birlikte izliyoruz, bu sıvanan bokun kokusundan birileri ne zaman rahatsız olacaklar bizim rahatsız olduğumuz kadar bakalım?
Sosyal ağlarda paylaş

neden mod-medyana göre karıştırıyolar da bildiğin random yapmıyolar.. bu kadar bariz mi yani durum..

he bi yerde okumuştum sanıyorum aynı şıkların üst üste gelmesinden çekinmişler sanıyorum(mesela 4 kere üst üste d şıkkı gibi). ama yani bunun çözümü mod-medyan mı? programlama çok geniş bir dil. o kadar çok imkan veriyor ki..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...