Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Tokasra said:

ftp://2011ygs-kitapcik.osym.gov.tr/010%20-%20ADANA-MERKEZ/YGS_2011_001.pdf

şu kitapçıktaki mat sorularından 8 tanesine baktım mod-medyan yöntemiyle sadece biri doğru çıktı..

1 nci soru doğru
2 nci soru doğru
12 nci soru doğru
26 ncı soru doğru
36 ncı soru doğru
32 nci soru doğru
33 ncü soru doğru
23 ncü soru doğru
14 ncü soru doğru

senin indirdiğin kitapçıkta doğru bulduklarım 16 sorudan 9 tanesi doğru cevabı verdi
Sosyal ağlarda paylaş

eee nolcak şimdi? ben hiç bu sınavlara girmedim bilmiyorum bu kültürden uzağım. bu sınavlara tanıdığım insanların aileleri milyarlarca tl para yatırıyor yemiyor içmiyor çoluğuna cocuğuna veriyor nolucak?

cidden merak ettim bir tv kanalında program izliyordum bir kaç öğrenci gördüm yazık bu gençlere inanılmaz bir uğraşla çalışıyorlar didiniyorlar ediniyorlar o kadar para harcanıyor nedir bu nasıl yapılıyor ve buna bu forumda dahil ne tür bir tepki gösterilecek?

bu şekildemi bıracaksınız sınava girenler olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

kafamdan senaryo yazıyorum.

şimdi 1.7 milyon kitapçık hazırlandı. bu kitapçıklar master kitapçıktan bilgisayar yardımıyla mod medyan algoritması sayesinde şıkları karıştırılarak hazırlandı.

bu işlemin başında olan, bilgisayarın şıkları mod medyan algoritmasıyla karıştırdığını bilen biride bunu şaakirlere yada batuhanlara söyledi. olaya fransız olan bir arkadaşda bu şakir yada batuhanlardan birinin sınava 2 gün kala mod medyan çalıştığını görüp aha bunlara bilgi gelmiş diyip mod medyan çalıştı googleda aradı arkadaşlarına söyledi felan.

bu olabilecek en iyi ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

Tokasra said:

ftp://2011ygs-kitapcik.osym.gov.tr/010%20-%20ADANA-MERKEZ/YGS_2011_001.pdf

şu kitapçıktaki mat sorularından 8 tanesine baktım mod-medyan yöntemiyle sadece biri doğru çıktı..

1 nci soru doğru
2 nci soru doğru
12 nci sorı doğru
26 ncı soru doğru
36 ncı soru doğru

bende karışık olarak baktım 8 sorudan bu yukardaki 5 tanesi bu sistemle doğru şekilde bulundu.

1-doğru
2-doğru
3-kısır döngü oluyor
4-yanlış
5-şıklarda xler var ondan nasıl küçükten büyüğe sıralayacağımı kestiremedim
6-bunda da yalnız 1, yalnız 2 falan olduğundan sıralayamadım.
7-bunda da yalnız 1, yalnız 2 falan olduğundan sıralayamadım.
8-doğru
9-doğru
10-yanlış
11-bu da kısır döngü, bir sonuca ulaşılamıyor
12-doğru
13-sıralama sorusu olduğundan bunda da uygulanmıyor.
14-yanlış
15-yanlış
16-x'li terimler var, yine sıralanmadı
17-bunda da yalnız 1, yalnız 2 falan olduğundan sıralayamadım.
18-yanlış
19-mantık sorusu, bu da sıralanmıyor

sayfa kapandı sonra, refresh yaptım açılmadı. rastgele bi kitapçığa baktığımdan devam edemedim ama 19 soruda 5 soruda cevaba ulaşılıyor mod-radyan yöntemiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Tokasra said:

@tinu yalnız o sayfada birçok kitapçık var ben şuan rastgele bir kitapçığa baktım, ortalardan.

senin verdiğin linkin üstüne gelip kaydet dedim çıkan kitapçık
11183.80782 nolu kitap,

1 nci soru doğru
2 nci soru doğru
12 nci soru doğru
26 ncı soru doğru
36 ncı soru doğru
32 nci soru doğru
33 ncü soru doğru
23 ncü soru doğru
19 ncü soru doğru
11 nci soru doğru

aynı kitapçığa bakıyorsak o listeye bu yukardakileride ekle
bu arada kısır döngü oluyor dediğin nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

eee nolcak şimdi? ben hiç bu sınavlara girmedim bilmiyorum bu kültürden uzağım. bu sınavlara tanıdığım insanların aileleri milyarlarca tl para yatırıyor yemiyor içmiyor çoluğuna cocuğuna veriyor nolucak?

cidden merak ettim bir tv kanalında program izliyordum bir kaç öğrenci gördüm yazık bu gençlere inanılmaz bir uğraşla çalışıyorlar didiniyorlar ediniyorlar o kadar para harcanıyor nedir bu nasıl yapılıyor ve buna bu forumda dahil ne tür bir tepki gösterilecek?

bu şekildemi bıracaksınız sınava girenler olarak?

tepki mepki yok, varsa da basında yok

daha demin trt'de adamlar kendileri çalıp söylüyordu, efendim tesadüfmüş de, tembel öğrencilerin uydurmasıymış da
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

bu arada kısır döngü oluyor dediğin nedir?

hani bir defa küçükten büyüğe doğru sıralıyoruz ya, eğer olmazsa veya 2 tane aynı çıkarsa bu sefer sondaki sayıyı devrettirip tekrar yazıyoruz büyükten küçüğe. öyle öyle 6-7 kere devir ettirmeme rağmen cevap çıkmadı, eğer devam ettirsem yine aynı sayılar çıkmaya devam edecekti, kendi içinde dönüp duruyor yani, sonuca ulaşamayacağım için kısır döngü dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

rahatsiz said:

edilmesi için beceriksizlik harici bir sebebin kanıtlanması lazım. şu bir anda sınav öncesi patlayan mod medyan olayını araştırması lazım savcıların.

araştırsa da iptal edilmez. o araştırma 2sene sürer. iki bürokrata "olm neden bu şıkları adam gib karıştırmadınız" cezası verilir görevden alınır. 1sene sonra o bürokratlar başka yerlerde, ama daha üst yerlerde göreve alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...