Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız boykotu

kermit

Öne çıkan mesajlar

Giovanni said:

Ben çocuğuma her gün zorla andımız okutulmasını istemiyorum. (ya sev ya terk et diyecek birileri şimdi)

ben de istemiyorum ama bunu teroristleri kucaklayan, bebek katilini lider goren bi adamin kendi halki icin degil, tamamen sahsi menfaatleri icin, ortaligi kizistirmak icin talep etmesi bende alerji yapiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Abi asala ile kürtler ne alaka? Terör mü vardı derken Kürt Terörünü kastediyordu bence.
pkk mı vardı demek daha doğru o zaman, hani bişey diyip başka bişeyi kastetmek sıkıntı doğuruyo. kürt diyip pkk'yı kast etmek nasıl bi sıkıntıysa, bu da benzer. her neyse, dendiği kadarıyla yanlış geldi belirttim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

seni seçtim pikaçuu

şaka bi yana adamların acısını anlamak lazım niye böyle yapıyo bunlar hergün bi olay, hergün bi heycan.

Acısı derken?
Toplu katliam yapıldımı?
Taaa eskiden beri kendi dilini konuşması engellendimi?
Hareketlerine sınırlama getirildimi?
Asimile edilmeye çalışıldımı?

Bunların hiç birisi olmadı ise (ki bana 1 2 kişi ağası tarafından işkence edildi diye gelmeyin) zulüm nerede?

Mantıksız saçma sapan uyduruk zulümlerle karşımıza çıkıyorlar artık ciddi ciddi merak ediyorum ne olacak daha ne kadar saçmalıyacaklar daha bu millet ne kadar sabredicek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK Sempatizani bir grubun neyi ne amacla soyledigi apacikken sacma sapan sekilde ayni seyleri savunup adamlarin ekmegine yag suruyorsunuz.

Buyuk bir kisminizin 20'li yaslarinizin sonuna geldiginde farkedecegi uzere bir insanin karakterinin oturmasi ergenliginin bitimi ile degil, orta yaslarina geldiginde anca gerceklesiyor. Geri kalan zamanda hemen herkes kendine dayatilani, ogretileni taklit ederek yasiyor.

Haliyle ufacik el kadar cocuklardan ya da ergenlik caginda zaten hormonlari cosmus genclerden cok super mantiklar kurup kendi kararlarini vermelerini beklemek kadar sacma bir sey yok.

Hal boyle olunca icinde ozgurluk, demokrasi, laiklik gecen seyleri dayatmak, rol modellerini buna gore cizdirmek bir ulkedeki neslin basina gelebilecek en iyi sey.

Bu sadece Turkiye'de olan bir sey degil bu arada. Cok ozendiginiz cok takdir ettiginiz topluluklar da ayni sekilde ayakta. Cocuklarini ayni sekilde yetistirmis durumdalar.

"DAYATMASINLAR BEYIN YIKAMASINLAR!!!1111" demeden once bunun ustune dusunun biraz. Varsa baska caresi onu da yaziverin bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Napolyonn said:

seni seçtim pikaçuu

şaka bi yana adamların acısını anlamak lazım niye böyle yapıyo bunlar hergün bi olay, hergün bi heycan.

Acısı derken?
Toplu katliam yapıldımı?

Bunların hiç birisi olmadı ise (ki bana 1 2 kişi ağası tarafından işkence edildi diye gelmeyin) zulüm nerede?

Mantıksız saçma sapan uyduruk zulümlerle karşımıza çıkıyorlar artık ciddi ciddi merak ediyorum ne olacak daha ne kadar saçmalıyacaklar daha bu millet ne kadar sabredicek diye.

toplu katliamda yapıldı, dilleri bir buçuk yıl öncesine kadar yasaklı dildi hatta kck davasında hakim bu dili ben bilmiyorum, yok böyle bi dil yeaa diye savunmayı kabul etmedi. asimile edilmeyede çalışıldılar.

benim kürtlerle hic bi ilgim yoktur ama ben rahat yaşarken onların her gün acılarla yaşamasını insanlığa ve kendime olan saygıma sığdıramıyorum, size de öneririm çok iyi bişey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Qualance said:

Napolyonn said:

seni seçtim pikaçuu

Acısı derken?
Toplu katliam yapıldımı?

toplu katliamda yapıldı, dilleri bir buçuk yıl öncesine kadar yasaklı dildi hatta kck davasında hakim bu dili ben bilmiyorum, yok böyle bi dil yeaa diye savunmayı kabul etmedi. asimile edilmeyede çalışıldılar.

benim kürtlerle hic bi ilgim yoktur ama ben rahat yaşarken onların her gün acılarla yaşamasını insanlığa ve kendime olan saygıma sığdıramıyorum, size de öneririm çok iyi bişey bu.

Ağlak yapanı kimse sevmez. Yok dünyada öyle her azınlığın kendi dilinde eğitim aldığı falan bir yer. Yarın öbürgün adam Kürtçe eğitim almış halde mesela gelecek benimle iş yapmak isteyecek. Ben kürtçe bilmiyorum, o türkçe bilmiyor. Ne olacak o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...