Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız boykotu

kermit

Öne çıkan mesajlar

o her sabah okunan andimiz gercekten gereksiz bisey de, bu adamin simdi bunu ortaya atma amaci tamamen suyu bulandirmak. gercekten ise yarar bisey yapmak icin hic ugrasmiyolar, boyuna kurt-turk ayrimina dikkat cekicek seyler yapiyolar.

kermitin de dedigi gibi, adamlar hala apoyu lider olarak goruyolar. boyle oldugu surece de isterlerse mukemmel fikirlerle gelsinler bu ulkenin buyuk cogunlugu onlari adamdan saymaz.

ustlerinde terorist damgasi var su anda zaten. apoya pkkya terorist diyip, bizim onlarla isimiz yok, biz kurt halkini temsil etmek istiyoruz dedikleri zaman adam gibi muhatap bulurlar.

ama tabi boyle bisey yapma amaclari falan olmadigi icin, boyle sansasyonel seylerle gelmeye devam edicekler, karsilarinda da her seferinde daha fazla irkcilik bulucaklar, "irkcilik yapiliyo, magduruz" ayaklarina da devam edicekler. boyle devam edicek
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim buni bdp istemeden tartismaya acmamiz lazimdi ama kimsenin poposu yemez bu ulkede onu tartismaya acmaya. Askeri rejimleri andiriyor abi, gereksiz milliyetciligi birakamadik iste, hakkaten devir degisti ama kime nasil anlaticaksin yani.

Kendi capinda yeteri kadar milliyetci bi bireyim her zaman ama boyle bos seylere anlam veremiyorum. Ufacik cocuk lan; 6 yasinda, sabahin altisinda kalkmis okula gitmis, o sogukta gotu donmus, degil turk olmak daha cok nefret eder insan. Hatirlayin kendi cocuklugunuzu yani hos bisi miydi? Gerekli mi? İse yariyor mu? Neyi degistirdi? Yapan baska ulke kaldi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hattat Hamit Aytaç İlköğretim Okulu 1/F sınıfında kayıtlı kızım Delal Demirtaş’a ana dilde eğitim hakkı tanınmazken, her gün Andımız adı altında ırkçı söylemler içeren bir metnin okutulmasını kabul etmiyor, çocuklara yönelik bu şekilde bir uygulamayı insan hakkı ihlali olarak görüyorum.

andımız konusunda haklı veya haksız diye tartışılır belki ama şu laflardan sonra haklı bile olsa haksız benim gözümde. lavukluk bunun adı başka bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Milyonlarca kurt un yasadigi bir ulkede ingilizce fransizca almanca italyanca okullar doluyken KURTCE egitim vermek yasak kurtce okulu gectim kurtce ogrenmek yasakti dune kadar. Saint joseph e american collegiate of institute e robert college a gelince alman liselerine falan millet girmeye yarisiyor devletimiz acisindan hicbir sorun yok kurtler hadi sirf kurtce egitim veren okulu gectim secmeli kurtce ogrenmeyi bile talep edemiyorlar. Neden? Turkiye bolunurmus. Boldunuz Turkiye yi ortadan 2 ye zaten de haberiniz yok.

Andimizda insanlara TURK olduklari icin cok muhtesem olduklari zorla soyletiliyor. Bu ulkede herkes turk olmak zorunda degil ve bunu insanlara zorla soyletmek de fasistliktir bu kadar basit. Bazi koylu arkadaslarimiz kurtlere laf ederek asagilayarak kucuk gorerek falan bu konuya cozum bulmaya calismis ilk sayfalarda da sorunun kaynaginin bu yaklasim oldugu ve bu yaklasim yuzunden binlerce insan oldugunu falan bir gormek lazim once. Sonra koyunuzden istanbul a gelip kurtler soyle boyle diye atip tutarsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre andımızı okutmak, o çocukları orda sıraya dizmek
o yaştan o çocukları disipline sokmaktır. herkesi tek sıra halinde max 5 dk süre sıraya dizip sessiz bi şekilde koro başkanına uyum göstermelerini sağlamaktır.
bu ülkeyi atatürkün kurduğu gerçeğini kafalarına sokmaktır
çalışkan olmalarını, küçüklerini koruyup büyüklerini saymayı kafalarına sokmaktır.
ufacık çocuklar buz gibi havada bekliyolar diyosunda, sen zannediyomusun buz gibi havalarda okunuyo ? direk içeri alıyolar çocukları. ben yeğenimi okula bırakırken hava buz gibiyken aynen bu şekilde yapıyolardı.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı zekasız insanlar anlamamış
kafalarındaki saç sayısıyla orantılıyorum artık zekalarını
adamların istediği şey farklı amaçları farklı.
beyniniz basmıyosa yorum yapmayın lütfen.
ayrıca kürtçe eğitim var tr de. kürtçe dersi veriliyor. yetmiyosa yapacak bişi yok. uzayacaksın memleketten beğenmiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Disiplinli bi millet miyiz?
Ataturk ilkelerine bagli mi herkes?
Turkluk ust kimligini insanlarin kafasina empoze edebildik mi?
Siraya dizilince adam olunuyo mu?
Bu bilgiler isiginda andimizim bi ise yaradigi soylenebilir mi?

Bu sorularin hepsinin cevaplari hayir maalesef.

Adamların önerideki derdi bunlar olsaydı eyvallah haklılar derdim ama değil.
Ha türkiye adını değiştirmeyi önermediler daha içinde türk adı geçiyor bakın gün gelecek onuda önerecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Disiplinli bi millet miyiz?
Ataturk ilkelerine bagli mi herkes?
Turkluk ust kimligini insanlarin kafasina empoze edebildik mi?
Siraya dizilince adam olunuyo mu?
Bu bilgiler isiginda andimizim bi ise yaradigi soylenebilir mi?

Bu sorularin hepsinin cevaplari hayir maalesef.

ben disiplinliyim
atatürk ilkelerine bağlıyım
türk kimliği benim kafama yerleşmiş bi durumda
benim problemim değil diğer kişiler. genelleme yaptığın kişiler belli zaten orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Hadi butun yazdiklarimin algilanmamasini gectim ona eyvallah.

100% KURTCE EGITIM VEREN OKUL

ANA DIL OLARAK KURTCE EGITIM

var da biz mi bilmiyoruz?

Ama tabi ingilizce okul ulkeyi bolmez kurtler kurtce egitim alirlarsa ellerine silah alip daga falan cikarlar mazallah.

Evet niye yapmıyorlar acaba halbuki kürtçede ingilizce giibi nereye gitsen var elin afrikasına gitsen bile bir ingilizce bir türkçe konuşuluyor ayrıca bizim çoçuklara bebeklikten itibaren ingilizce konuşturuyoruz tüm dersleri ingilizce üniversitede eskiden veriliyordu. Hem sadece türkiyede dili olan bir millet kürtler var. Yani bende anlayamıyorum bu durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

mesela bu da ayrı bir komedi.

ama hata şu.. zamanında "hacım sana kürtçe dersi veriyoruz. getir çocukları 4yaşında. eğitime başlayalım. sonra 6ya kadar türkçeyi de verir kürtçe dersleri de ek olarak verir devam ettiririz" demediler..

bunu demiş olsalar ve yine diğer taraf "%100KÜRTÇEE!11" dese en güzeli "peki..." diyip masadan kalkıp, "size verdiğimiz hakları da geri alıyoruz. =) iyi günler dileriz." demek olurdu..

%100 budur = ben uzlaşmaya yanaşmıyorum arkadaşım.
gibi bi denklem bile kurulabilir aslında.

-andımızı kaldıralım
+ok dert değil kaldıralım

ama bunun gibi şeylerle bitmiyor işte, tavizleri adamlar hep %100seviyesine çekmeye çalışıyorlar. BİZİM İSTEDİĞİMİZ HER ŞEYİ VERİN! YOKSAAAA.....

yoksa ne abi..
hep bi aba altından sopa gösterme, hep bi agresyon, hep bi biz ezikmişik yaygarası, hep bi aşırı ağlaklık..

hayır bu durumun diğer tarafta kalan insanları da kendilerine karşı çevirdiğini bilerek yapmaları işin ilginç tarafı aslında. bi 6-7sene önce gelseniz "abi adamlara imtiyazlar tanımalıyız, yardımcı olmalıyız" gibi bir şeyler derdim şimdi "abi adamlar bi garip bunun farkındasın değil mi?" diyebiliyorum sadece..

bu adamların cidden garip olduğunun farkındasınız di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Siraya dizip

turksunuz

ataturk u sevmek zorundasiniz

bizim ilkelerimize uymak zorundasiniz

biz nasil bir insan olmanizi istiyorsak oyle olacaksiniz

seklinde kucucuk cocuklari her sabah bagirtmanin cok faydasi var genc bunyelere.

toplumumuz da super bu yuzden.

bu HIYAR gibi kurtler olsun yakalim atom bombasi atalim begenmiyorsan git gibi argumanlar yaratan insanlar yetisiyor iste.

cok sukur beynim yikanmadi. cok sukur dogruyu yanlisi ayirt edebiliyorum. Sizin gibilere de ancak uzuluyorum is isten gecmis cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Hadi butun yazdiklarimin algilanmamasini gectim ona eyvallah.

var da biz mi bilmiyoruz?

Ama tabi ingilizce okul ulkeyi bolmez kurtler kurtce egitim alirlarsa ellerine silah alip daga falan cikarlar mazallah.

bu cok sacma ya

amerika dunyanin en cok azinliga sahip ulkesi

kimse orda colorado daglarina cikip neden fransizca, ispanyolca, japonca, cince, oogabogaca egitim yok diye teroristlik yapmiyor

eger bi ulkede azinlik mertebesindeysen haddini bileceksin

kimse kimseyi asimile etmeye calismiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Birlik beraberlik nedir bilmediği için bu tip şeyler garip gelebilir, hayatı boyunca hep onun vatanına bunun toprağında gözü olan bi toplum olarak yetiştirilmişlere göre değil andımız. Kendi toprağımız, kendi vatanımız, kendi ulusumuz, kendi atamızı severiz, büyüklerimize saygılı küçüklerimize koruyucu oluruz ama bunu ancak andı olan anlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Siraya dizip

turksunuz

ataturk u sevmek zorundasiniz

bizim ilkelerimize uymak zorundasiniz

biz nasil bir insan olmanizi istiyorsak oyle olacaksiniz

seklinde kucucuk cocuklari her sabah bagirtmanin cok faydasi var genc bunyelere.

toplumumuz da super bu yuzden.

bu HIYAR gibi kurtler olsun yakalim atom bombasi atalim begenmiyorsan git gibi argumanlar yaratan insanlar yetisiyor iste.

cok sukur beynim yikanmadi. cok sukur dogruyu yanlisi ayirt edebiliyorum. Sizin gibilere de ancak uzuluyorum is isten gecmis cunku.

Bana üzülme ben kendi yerime üzülürüm, bana ne la sevip sevmemenden < senin atarın aynısını yaptım (valla)

zannedersem hıyar gibi öneri olmazssa hıyar gibi yorumda gelmez herhalde < anaaa yine atar yaptım
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa

adamlar garip eyvallah da.

bu adamlar neden garip olmus abi?

sen bu adamlara yapilan seylerin farkinda misin diye sorarim ben sana.

buyuk cogunlugu orta cag sartlarinda yasayan adam gibi egitim almamis 50 yil falan unutulmus kendi kaderine birakilmis bir halk.

ne bekliyosunuz abi anlamiyorum ki.

amaciniz ne? bu insanlarla yasamak mi yoksa bu insanlarin sesini kesip kolelestirmek mi?

cumhuriyetin politikasi buydu cunku. simdi sicilip sivanmis bir hadiseyi duzeltmeye calisiyoruz iste. hala sizin gibi dusunenler oldukca da cok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...