Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhuriyet Güçbirliği

sandalye

Öne çıkan mesajlar

Estel_Anorien said:

ooof of. yıllar yılı şu sol akıllanmayacak. gerçi ne kadar sollar onu da bilmiyoruz. program yok birşey yok ya allah akpyi devirelim diye meydane çıkmışlar. bölüne bölüne hiçbi halt olmaz oluyor soldan.

komünistler marksist leninist troçkist diye bölünüyorlar sonra mark, sist, len, in, ist, troç, kist olarak tekrar bölünüyorlar. ehaehu

ahahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

görünüşe göre bdp taktiğini biz de yaparız kie diyip girişmişler işe ama patlar gibi geliyo.
aşiret+terör örgütü dayatması olmadan o kadar kişiyi organize edebileceklerini sanmıyorum

seçmen tabanı konusunu tamamen geçtim dikkat ederseniz. oy bölmekten başka bi işe yaramıycaklar o konuda. resmen akp yi besliyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

"Av. Erdoğan Özer, ulusal devletimizi yıkıcılardan kurtarmak, ulusumuzu birleştirmek, vatanımızı bütünleştirmek, halkımızı özgürleştirmek ve zenginleştirmek için güçlerimizi birleştirmemiz gerektiğini ifade etti." said:

bunun yolu akpyi indirmekten mi geçiyormuş. keşke insanlar birilerini suçlu gösterip onlarla savaşacağına kendileri bir politika belirleyip çalışsa da biz de direk oyumuzu bassak.

politika belirleyip çalışanlar var ama bu sefer de
"aa pis ergenekoncu", "aa komunist tkp'ci", "aa hizipçi chp'ci" diye dalga geçiyorsunuz.

adamlar güzel bişi yapmış, yok gene yaranamıyor.

sonra "acaba niye akp hep yüksek oy alıyor".

nihat genç var, oyum bu sefer buraya olur benim.

muzaffer izgü dikkatimi çekti, son zamanlarda bazı açıklamaları olmuştu, listede olmasına şaşırmadım o yüzden.

Napolyonn said:

destekleyen isimler çok başarısız.

mehmet barlas, engin ardıç, mümtazer türköne, hüseyin üzmez, ahmet altan, salih memecan, nazlı ılıcak felan aradı gözlerin di mi...

Viktor said:

leninin sapkasinin puskulu kirmizimiydi yoksa sarimi diye bolunen sol hariektler var lan

sonra niye iktidar olamiyoruz...

abi chp birleşmeyi denedi olmadı.
insanlar sırf chp diye oy vermiyor, kötülüyor.
"chp'ye oy vereceğime akp'ye oy veririm" diyor adam.
şimdi bu adamlar chp'ye gitse bişi olmuycak,
en azından bu şekilde "kendi" adlarını kullanarak oy elde etmeye çalışacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi bunun "inadına" oy verenlerden ne farkı var? gidin inciye verin daha mantıklı, en azından bi tepki vermiş olursunuz lol.

geçen yıldızda kavga etmedimiydi bu tkp ile bdp lol.

balon said:

loserlar takımı diyelim daha çok.

yorumlar süper lan. nasıl haterlık akıyor topicte.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

aga o zaman millete niye posta koyuyorsun doğru düzgün okumuyorsunuz diye?

o mesajında bu bilgiyi verseydin bir sorun olmazdı zaten.

Yanlış yaptığım birşey yok ki huun.

Milli Hükümet Programı genel bir program.

İşçi Partisi sitesinde Programı yayınlamış ancak işte bazı yerlerde İşçi Partisinden de bahsetmiş biz zaten yıllardır bundan muzdaribiz biz zaten eylemlerimizde hep bunu dile getirdik diye.

Orada İşçi Partisinin propoganda söylemlerinden çok Milli Hükümet Programının içeriğine dikkat etmenizi beklerdim.

Birde oyları bölmek, akpyi güçlendirmek ne demek şunu açıklasın biri.

CHP güç birliği çağrılarına cevap verdi mi ben oyumu CHPye vereyim.

Kaç yıl önceden başladı insanlar mitinglerde "birleşin" çağrılarına.
Bu birleşmeye herkes CHPnin önderlik etmesini talep etti ve bekledi. Naptı CHP diğer partileri kendi çatısı altında birleştirmek için. CHP bir çözüm bir plan çizmeden, insanlara güven vermeden kimse biz partimizi kapatalım komple gidip chpye üye olalım demez.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

@sandalye
KK liderliğinde ki chp ye denendi mi aynı şey?

Evet Cumhuriyet Güçbirliği CHPden olumlu cevap alınamayınca oluşturuldu zaten. Yoksa herkesin gönlünden güçlü bir partide birleşmek geçiyordu.

dasaaa@ Denklemde yanlış birşey yok çok doğru ve anlaşılır.
Yalnız benim anlatamadığım şey bu güç birliği. CHPnin önünü kesmek için kurulmuş birşey değil. Ve bu güç birliği kurulmadan önce defalarca çağrı yaptı ortak hareket edelim, AKP ve BDP karşısında ortak bir güç oluşturalım dediler. Kimse umursamadı. CHP sadece "Silivride yatan yurt severlere partimiz açıktır dese" çoğu insan gözü kapalı CHPye verirdi oyunu.

CHPnin önünü kesme konusunda kesinlikle hak veriyorum. Ve emin ol CHP bu süreçte olumlu, yardımcı bir tutum sergilerse bunu her türlü kabul eder Güçbirliği.

Yani Güçbirliği Platformuda istemez CHPden aday olan İlhan Cihaner ile Güçbirliğinin aday gösterdiği birinin aynı seçim bölgesinde yarışmasını.

Şimdi bu süreçten sonra ne yapması gerek CHPnin. Erkenden hangi seçim bölgesinden hangi adayı göstereceğini açıklar, Cumhuriyet Güçbirliği ile paylaşır bu isimleri "biz İstanbul 7. Bölgeden Mustafa Balbayı aday gösteriyoruz 7. bölgeden aday göstermeyin, biz 3. bölgede güçsüz gibiyiz siz İstanbul 3. Bölgeyi alın" der, bu iş ancak böyle olur. Yani gene o dediğin denklem için iş CHPde bitiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@sandalye

şöyle bir durum var ama,
şimdi tamam kendinizce haklısınızdır ama ben "birilerine karşı" verilen oyları tasvip etmiyorum.
Zamanında dp inönüye karşı bu şekilde zafer elde etti,
akp, bu şekilde zafer elde etti,

ama artık bu karşılık bitmeli.
Bizim hükümet değil, devlet politikasına ihtiyacımız var. Böyle bir hareket hükümet politikasını tetikleyici olacaktır.
Benim ki biraz hayal ama,
rte-kk koalisyonu istiyorum ben. İstikrar devam etsin, ama yolsuzluk, sömürme,saçma sapan argümanlar konusunda KK dengeleyici faktör olsun. KK temiz adam, ayrıca da güçlü adam. RTE vitrin adamı, kafasıda çalışıyor. Zaten iki partiye de baktığınızda, akp ne ise chp o yöne doğru gidiyor, gerek kadro kurarken,gerek polemiklerle chp gösteriyor bunu. iki tarafta ki harcanabilir-harcanacak sivri uçları saymazsak pek uyumsuz taraflar değil. Yani kuzu-batum ikilisinden daha az exploit edilebilir bi anayasa çıkabilir (ilk exploit hizbullah muabbetinde patladı zaten, resmen yargının intikamıydı o )
İkiside birbirinin kadrosunun yerleşmesine izin vermez.
Tek sıkıntı, bir tarafın diğerini, yenilik konusunda , biraz fazla engelleyebilecek olması. Onu aşabilirlerse şukela.

neyse bunnar benim hayali farazi yorumlarım,olmıcak bole bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi peki ben RTEnin şu klasik söylem olarak değil, bizzat Amerika taradından planlı, programlı olarak iktidara getirildiğini düşünüyorum. Ve böyle düşünmemi sağlıyacak birçok neden var.

Bu durumda ben nasıl kabul edebilirim RTE zihniyetinin mecliste bulunmasını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...