Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

a.k.a. kısaltmasının kullanımı

Sufi

Öne çıkan mesajlar

said:
Wacky, 15 May 2003 21:30 tarihinde demiş ki:
alas kısaltma diil başlı başına bir kelimedir. Türkçe'de TAM olarak bir karşılığı yoktur ama "yazık!" ya da "eyvah" manalarına denk düşmeye çalışır :P

sağol bilgimi güncellediğin için :)[hline]®The roof is on fire, we don't need water, let the motherf**ker burn©
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 15 May 2003 21:37 tarihinde demiş ki:
nam-ı diğer arapça yada farsça.
diğer namı desen tamam.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

eski türkçe dedim farkındaysan. eski türkçe bildiğiniz üzere genel olarak türkçe, arapça ve farsça harmanıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 15 May 2003 21:14 tarihinde demiş ki:
ben also diil de onun as known as olduunu iddia ediorum şaşmam da iddiamdan :p 2 si de olur gerçi de... kılım işte.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

Ben de öyle biliyordum eskiden de değilmiş ;)

Bu arada illa ingilizce özentisi dipnot kısaltması kullanmak isteyen varsa "P.S." kullanabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReaperXS, 15 May 2003 21:24 tarihinde demiş ki:
asap, alas diye kısaltmalar da mevcuttur, hatta adamlar Oh my god'ı bile OMG diye kısaltmışlardır, inanmayanlarda araya bi de F girer OMFG olur :-P
ya böyle yabancı dilden gelme kısaltmaları kullanmak yerine kendi kısaltmalarımızı oluştursak :
LOL---> YSK= yüksek sesle kahkaha(atıyorum) :-P (yüksek seçim kurulu değil :-P)[hline]®The roof is on fire, we don't need water, let the motherf**ker burn©

alas kisaltma degil fransizca fakat demek ingilizcede de kullanilir[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...