Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Absolut said:

Bizde olsa çıkar yüzsüz yüzsüz ilahi takdir buymuş derler birde sırıtırlar sonra hesap soran olmayacağı için.

tsunami için kime ne hesap sorabilirsin ki? genel bir yüzsüzlük olduğunu inkar edecek değilim tabii.

allahtan hesap sorabilirsin.

inanmamaya ba$lamakla i$e ba$larsin mesela. gerci caponlar da inanmiyodu o yuzden oldu diye counter yiyebilirsin ya da 7.4 yetmedi mi gibilerinden..
Sosyal ağlarda paylaş

Tsunamiye rağmen adamlar utanıyorlar kayıplar için onu diyorum.
huun said:

Absolut said:

Bizde olsa çıkar yüzsüz yüzsüz ilahi takdir buymuş derler birde sırıtırlar sonra hesap soran olmayacağı için.

tsunami için kime ne hesap sorabilirsin ki? genel bir yüzsüzlük olduğunu inkar edecek değilim tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

tsunamiye önlem alamayabilirsin ama tsunaminin can almaması için bir takım önlemler alınabilir. kıyı kesimlerinde geçici yerleşkelerin kurulması yasaklanabilir. bölgenin hızlı boşaltılması için her türlü teknik donanım sağlanabilir. zaten tsunaminin kıyıya vurması saatler sürüyor o yüzden tsunami gelse bile kıyı şeridi ciddi anlamda boşaltılabilir, maddi kayıpların dahi önüne geçilmesi için önlemler alınabilir. japonlar zaten bunu yapacaktır, yapmayan yetkililerdende hesap soracaktır bundan şüphe duyan olduğunu sanmıyorum. Adamların kültürü böyle. Sorumluluk alma konusunda japonlar gibisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Deprem vurmadan evvel 1 dakika tsunamiden öncede yaklaşık 10 dakikaları vardı diye hatırlıyorum.
Tsunami için baya bi önlemleri mevcut adamların ama 8.9 gibi bir depremin tsunamisine karşı yapılabilecek birşey yok. Ayrıca adamların kara sıkıntısı oldugundan dolayı kıyı kenarına yapı olmasın gibi de bir seçenekleri yok. O şehir gene aynı yere kurulacak sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

SeaGle said:

Valla etkisi var mıdır bilmiyorum da, Bursa'ya cidden kar yağmaz oldu.
Ben Gemlik gibi yerde diz boyu kar gördüğüm günleri bilirim, ki Bursada standarttı her kış adam akıllı bi kar yağışı. Bu sene 2 gün gördük geçti. Geçen yıl da yoktu diye hatırlıyorum. Böyle giderse kar görmek için dağa çıkıcaz.

said:

Geçen yıl da yoktu diye hatırlıyorum. Böyle giderse kar görmek için dağa çıkıcaz.

said:

Böyle giderse kar görmek için dağa çıkıcaz.

said:

Böyle giderse dağa çıkıcaz.

said:

dağa çıkıcaz.

SEAGLE VE AŞİRETİNDEN TERÖR SİNYALLERİ!!!

Buraya da yazayım sdfg

AHAHAHAHAHAHH
Sosyal ağlarda paylaş

ben sanki 8 saat gibi bi süre duymuştum ya tsunami uyarısı için. belki hawaii falan için olabilir emin değilim. ama demek istediğim adamlar bu işe doğa kanunu, takdir-i ilahi zihniyetiyle bakmayacak. nerede eksik yaptık, nereye ek yapmamız lazım, neden yetemedik diye bakacak. bizde ağzımız açık izleyecez yeni buluşları sonra gidip milyon dolarlar yatırıp 3. sınıf olanları taklit edecez.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.engadget.com/2011/03/14/japanese-quake-will-likely-affect-our-supply-of-gadgets/

said:
Thus far, Canon, Panasonic, and Sony have each pledged ¥300 million ($3.67 million) in donations. Sony is also matching employee contributions as will Mitsubishi who's donating a whopping ¥500 million ($6.1 million) in aid. On the equipment side, Sony is donating some 30,000 radios to relief efforts while Panasonic is providing 10,000 radios, 10,000 flashlights, and 500,000 batteries. NEC, Kyocera, and Epson are each donating ¥100 million in funds, computers, and telecoms and IT equipment.

trt den muhabir bık bık konuşuyordu demin. Japonlar dışardan gelen yardımları geciktiriyor, kullanmıyor falan filan. E güzelim adamlar senin gibi millete muhtaç değil. Gururlarından değil ihtiyaçları olmadığı için belki şimdilik kullanmıyorlardır dışardan gelen yardımları. Senin gibi pirinci, bulguru yurt dışından almıyor adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlara gerçekten çok üzüldüm ya,Allah yardımcıları olsun nede olsa osmanlı zamanından beri dost ve kardeş bir ülke,hele de barış manço,bence büyük bir yardım başlatmak lazım türkiye de ,adamlardaki metanette muhteşem bu arada ,kaosta düzen içinde yaşamayı biliyorlar,boşuna 50 yılda dünya devi olmadı herifler arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...