Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

17 sayfada kaç kişinin öldüğünü kimse yazmamış. "8.9 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 32 ye yükseldi" başlıklı haberi izlerken kendimi tutamadım güldüm yani. adamlara 8.9 vuruyor ölü sayısını yüzlerle ifade edebiliyoruz.

ölüler için resmi olarak 400 küsür, gayriresmi olarak 1000i aşkın bir sayı var. 200 civarı da kayıp varmış.

ayrıca "Explosion "heard" at quake-hit nuclear plant"?

said:
Tokyo Electric Power Company says an explosion was heard at its nuclear power plant in quake-hit Fukushima Prefecture, but details remain unknown.The company also said several workers were injured.

http://www3.nhk.or.jp/daily/english/12_49.html
Sosyal ağlarda paylaş

yaw arkadaş seninki gibi 2 katlı müstakil ev yokki orda yada gecekondu yokki. binaların kat sayısı minimum 30 :) nerden atladın be adam :)

edit: Tokyo'da döner ve dondurma imalatı yapan Kılıç, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, oturduğu apartman dairesinin 1'inci katta olduğunu belirtirken, şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti. Dönerci Stayla.
Sosyal ağlarda paylaş

son 5 saniyedir radrasyon seviyesinde artış olmamış.

external containment ünitelrinden biri hasar görmüş patlamada, ama icerde hasar yokmuş. cooling azalınca, acıl durum soğutmayı devreye sokmuşlar.acıl durum soğutma sistemide, normal soğutma sisteminden farklı olarak bir miktar radrasyon yiyerek soğutuyo reaktörleri.

light water reactor zaten, gercek bi meltdowndan önce 6-7 adım var olması gereken. patlıycağını sanmıyorum ben. uzmanlar atıp tutuyolar ama cidden atıp tutuyolar televizyonun doğası gereği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...