Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

200 TL + KDV

kermit

Öne çıkan mesajlar

çalıştığım işyerinin avukatı bu gün bi mail attı.
daha önce buna gönderdiğim bir liste vardı ve 57 kişiye ihtarname gönderilecekti.
adam bana her bir ihtarname için 200 TL + KDV istedi ayrıca masrafları noterden öğrenip bildireceğim dedi (hadi bu mafrafları geçtim 35 lira tutar kişi başı). anlamadığım olay 1 ihtarname için 200 TL + KDV nedir yani ?
napıyo bu adam bu kadar para istiyo.
varmı avukat aranızda "adam haklı normalde böyle yapılır, bu kadar istenir" diyebilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu anlamamışımdır. x firması benden 10 tl haksız kazanç sağladı diyelim. hakkını aramak için 1-2 milyarı gözden çıkartmak zorundayım. bu yüzden kitleye hitap eden şirketler herkezden kazara*? 3-5 lira tırtıklıyor. kimsede gidip hakkını arayamıyor.3-5 lira için hakkını arasan 1-2 milyar ve belkide daha fazla edecek zamanını harcayacan. tam bi bullshit
Sosyal ağlarda paylaş

ya bizimkilerin salaklığı o
daha önce bi avukat vardı. aylık bi ücret karşılığı anlaşılmıştı.
adama aylık maaş + noter şu bu masrafları varsa ödeniyordu.
gerzek bi yönetcinin teki çok biliyo sanki böyle bi yol izledi. şimdi adım gibi eminim akşam eski avukata dönme kararı alacaklar.
eski avukatta adım gibi eminim önceki paradan kat kat fazlasını isteyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

avukatlik ucreti genelde, yapilan isin avukatlik asgari ucret tarifesi uzerinden ucretlendirilmis fiyati + avukatin belirledigi kendi ucreti + masraflar olarak belirlenir, eger kurumsal bir alacak davasi vb icra yoluyla borcun tazmini olacaksa, bunun icine tazmin edilen meblag uzerinden % bir ucrette girer. Fakat anladigim kadariyla bu kadar detayli ve bireysel bir hukuki danismanlik ve avukatlik hizmetine ihtiyaciniz yok, sonucta ihtarname cekilecek. Asgari ucreti zaten odemek zorundasin yasal olarak. Yani fiyatlandirma o kadarda ucuk degil, normal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...