Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CHP;nin aylik;aile yardımı1250 lirayı bulacak

Turkceplease

Öne çıkan mesajlar

s said:

yazdıklarım tarafın veya kanal7nin veya bilmemnerenin yazdıklarıyla uyumlu olabilir, olmayabilir, doğru mu yanlış mı onu söyleyin onu tartışalım yahu..

Yanlış tabi işte onu anlatıyorum. Kaç kere yazdım bu sistemi yapabilecek güçte bu ülke ama bu ülkede yapılmaması gereken bir sistem şu anda bu. Sadece kitleleri etkileyebilmek için sunulan argümanlara atlanıyor.

Ben akp bu şekilde iktirada geldi dedim sana dair bişi demedim.

Başkasının postuna cevabını bana veriyorsun, garip.

Ben size akpyi eleştirmiyorsunuz demedim. Boldla belirttiğim yerdeki gibi hiç plan program proje olmadan iktirada gelenler var dedim.

Bende aynı şeyi tekrar tekrar yazmaktan yoruluyorum, bu forumda bugune kadar ne AKP ne CHP ne MHP ne de başka bir partinin şakşakçılığını yapmadım.

Başkalarıyla karıştırma beni, sıkıldın cevap veremiyorsan çok önemli değil, ben senin fikirlerinin değişmeyeceğini zaten biliyorum amacım fikrini değiştirmek vesaire değil zaten. Yapılan yanlış propagandayı doğru bulmuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
akp nin tek başına iktidar olması zaten garanti gibi. milletvekili hesabı yapıyorlar 330 un altına düşmek istemiyorlar.
bu proje oy getirebilecek bir proje. chp nin yüzde 30 civarında bir oy alması mhp de barajı aşarsa milletvekili hesapları tutmuyor büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"Aile Sigortası" ndaki hesap hatasına ne demeli?
16 Şubat'ta (2011) bir basın toplantısı yapıyor Kılıçdaroğlu ve diyor ki: "Zaten devletin 14 kurumu ayrı bütçe, ayrı bürokrasiyle 4 milyar lira sosyal yardımlara harcıyor. Aile Sigortası'nın devlete maliyeti 12 milyar lira. Halen harcanan 4 milyarı düşürürsek, yaklaşık 7 milyar liralık ek bir maliyet çıkıyor."
Açıklamalardan anlıyoruz ki, Aile Sigortası, duruma göre, 600 liradan başlayarak 1250 liraya kadar yükselecek. CHP'nin ekonomi kurmayları, hesabı yaparken ortalama 925 lirayı temel aldıklarını söylüyorlar. Öyleyse, 12 milyar liralık maliyeti nasıl buldular?
CHP'nin hesabına göre 12 milyon 715 bin yoksul var. Yıllık maliyeti bulmak için herhalde, 12 milyon 715 bini, ortalama rakam olan 925 lirayla çarpmışlar ve yaklaşık 12 milyar liralık bir maliyete ulaşmışlar.
Gerçekten hem Tayyip Erdoğan'ın, hem de Ali Babacan'ın dediği gibi, üçüncü sınıf matematik bilgisine sahip olanın çözeceği bir problemde, amiyane tabirle çuvallamışlar. Hesap öyle mi yapılır? Önce Aile Sigortası olduğuna göre, 12 milyon 715 bini -bir aileyi 4 kişi farz ederseniz- 4'e böleceksiniz. 3 milyon 178 aile... Bunu, ortalama yardım miktarı diye belirlenen 925'le çarptığınızda, bütün ailelere ödenecek bir aylık sigorta parasını buluyorsunuz. Bir yıllık toplam maliyete ulaşmak için 12'yle çarpmak zorundasınız. Bu da, 12 milyar değil, 35 milyar lira ediyor. (600 lira esas alınınca, ihtiyaç gene, 12 değil 23 milyar lira)

http://sabah.com.tr/Yazarlar/ilicak/2011/02/21/aile_sigortasinda_hesap_hatasi

hiç takip etmedim ben o açıklamaları; ama doğruysa komik olmuş gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

- Sorun maddi olarak mümkünatsa, evet olabilir, herkese 1250 demiyor zaten, üst sınır diyor. Şu an saçma sapan zilyon tane vergi ödüyoruz, arabaya, benzine, alkole, yurtdışı giriş-çıkışına, gümrüğe, günlük ihtiyaçlara, temel ihtiyaç faturalarına... Bunlardan gelen paranın haddi hesabı yok.

- Şu anda bu paraların nasıl hırsızlıkla kullanıldığını, başbakanın artan serveti, oğlunun gemi filosu, bakanların ve ortaklarının ihalelerden aldıkları paralar, ve daha nice örnek açıkça gösteriyor.

- Türkiye'de rüşvetin, kadrolaşmacılığın, hırsızlığın ve hortumculuğun ilk temsilcisi AKP değil, en azından ben kendimi bildim bileli var olan şeyler bunlar. Ancak AKP'nin bunu planlı, sistematik ve uzun döneme yönelik yapıyor olması tehlikeli. Hele bunu eşşeğin kulağına su kaçıracak kadar abartması daha da büyük sorun.

- CHP bu dediğini yapar mı derseniz, hayır yapamaz, seçim kozu olarak kullanıp sonra unutur gider. Standart bir seçim vaadi olur.

- Türkiye'nin akp kangreninden kurtulmasının tek yolu chp gibi görünüyor, akp'ye meydan okuyabilecek başka bir kifayetli parti çıkmadı, ama chp'den de kılıçdaroğlu başta olduğu sürece cacık olmaz. Adam iyi bir memur, ama kesinlikle iyi bir siyasi lider değil. Çok iyi bir "ikinci adam" ya da partinin önde geleni olur, ama liderlik koltuğuna oturabilecek bir insan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

seçim öncesi herkes yüksek uçuyor. akp de geçen seçimlerde dokunulmazlığı kaldıracaktı; AKP milletvekillerinin milletvekili olmasındaki tek sebebi yani hehe. chp öss, yök de kalkcak diyordu hatta her üniversitenin kendi sınavını yapmasına sıcak bakıyoruz diyordu. yökten ölesiye nefret eden biri olarak bile ben yavaş diyorum heh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...