Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genelkurmayda sürpriz hazırlığı

paspatur

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Kime göre neye göre değiştirilmesi teklif edilemz? Ben de AKP'ye bayılmıyorum ama 9 yıldır ülkenin yarısından oy alan bir partinin bir takım değişiklikler yapmaya hakkı vardır diye düşünüyorum.

Yıksınlar baştan aşağıya anayasayı o yasalara dokunmasınlar? Ordaki maddeler kalkınca Türkiye şaha mı kalkacak? üzgünüm ben hakkı olduğunu düşünmüyorum.henüz tr o kadar olgunlaşmadı, eğtim şart.

ülkede doğru düzgün muhalefet olamasından dolayı AKP'yi başarılı saymak..

überistical thinking sir.

not: mecliste olan hiçbir partiyi desteklemiyorum, AKP'nin belediyecilikti falandı filandı kısımlarını eleştirmiyorum.Bunlar ayrı mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Kime göre neye göre değiştirilmesi teklif edilemz? Ben de AKP'ye bayılmıyorum ama 9 yıldır ülkenin yarısından oy alan bir partinin bir takım değişiklikler yapmaya hakkı vardır diye düşünüyorum.

Sana göre bana göre değil elbette, yasalara göre.
Bu klişe de yeni başladı "degistirilmesi teklif edilemez maddeleri bana sormadılar".
Yani 9 sene başta kalmış olmayı, ülkenin yönetim biçimini değiştirmekte bir hak olarak görüyorsum?
Eğer öyleyse, bunu başka bir ülkede söylersen dalga geçerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ever Abi sorun o zaten, bir turlu demokrasiyi Adam gibi uygulayamiyoruz ama ben Bunun bas sebebini ordu olarak goruyorum aramizdaki fark bu. Amerikadan emir alip Basbakan asmis bir ordudan bahsediyoruz neyini savunuyorsunuz ki. Bu ulkenin degisime ihtiyaci var, belki de milletin once akp nin yaptiklarinin sonuclarini gormesi gerekiyor, belki zor gunler gecirecegiz ama sonucta bu ulke girmesi gereken Yola Girecek ben hala umutluyum. Ve bu yolda keyfine gore yonetime el koyan, cinayet isleyip hesap vermeyen, bunyesinde death squad tarzi olusumlar bulundurmu olan, Basbakan asan bir ordu yok ona eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet basbakan asan degil, insan asan cumhuriyet muhafizlari istiyoruz biz de.

Konuya yönelik;
Simdi rejimi savunmanin neden hemen darbeci olarak damgalandigini anlamiyorum.. Yani alenen Cumhuriyet'e karsi yapilan psikolojik bir savas var. Dolayli yoldan da dislilerine comak sokmak yoluyla dengesi bozulmaya calisiliyor. Bu hükümeti kuran veya destekleyenlerde cekirdek kesim denen bir kesim var ki, onlarin amacinin demokrasiden daha baska seyler oldugunu artik bilmeyen yoktur. Diger destekleyen kesim ise gözü görmesi gerektigi sekilde görmesi saglanarak mutlu edilen kesim.
Zaten Türkiye'nin gelecegini önümüzdeki secim ve olasi bir kapsamli anayasa degisikli belirliyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay be hayat bu her bildiğini doğru sanan insanlara güzel cidden. Siyasal islamcı koyunları güden çobanları kıskandıracak bir dogmatik anlayışa kendilerine aydın, okumuş, kültürlü diyenler sahip. Sorun arayacaksa insanlar önce buradan arasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

akinci güzel ifade etmiş. ABD bile bugün geldiği noktayı unuturcasına 250 sene evvel bakın neler koymuş anayasasına:

said:
... Her ne zaman bir hükümet tarzı bu gayeyi yok edecek bir hal alırsa, halkın bu hükümeti değiştirmeye veya ıskat etmeye ve kendisini emniyeti ve saadeti sağlamaya en uygun görünen prensiplere istinat eden ve bu şekilde teşkilatlandırılmış olan yeni bir hükümet tesis etmeye hakkı vardır...

http://dergiler.ankara.edu.tr/dergiler/38/245/2199.pdf

Yine bunu okuyup da bazı andavallar darbe istediğimizi düşünmesin. Ama halk ve her kurum, kendi alanında tehdite karşı sesini yükseltecektir.

Tek dileğim eğer bir açıklama yapılacaksa genel geçer ifadeler değil, isim isim suluların ifşa edilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ordunun siyasette etkili olduğu ülkeleri yazın bakalım kaç tane var demiş napolyon sonrada arjantin demeyin bana demiş..

Normalde böyle altyapısı olmayan insanlara cevap vermeyi sevmiyorum çünkü ağzımı tutamıyorum sayıyorum sövüyorum sonra uğraşıyorum bir sürü..

Dünyanın heryerindeki her ülkenin her hükümetinde ordu çok önemlidir. Ordunun siyasete karışması başka bir olay siyasette aktif rol alması başka bir olaydır. Ama siz o bir tarafınıza takmanız gereken at gözlüklerini gözünüzden çıkaramadığınız için bunu anlamıyorsunuz..

Ulan amerikan ordusu hollywood üzerinde söz sahibi. Git bakalım ingilterede bu ordu darbe yapacak bunlar pislik hain kaka diyebiliyormusun public bir ortamda.. Bizim kültürümüzde darbe yok bizim kültürümüzde bok at izi kalsın var..

Askerin görevi nedir açın bakın.. Öyle sınırı korumak fln değil bu kadar salak olmayın.. Her türlü iç ve dış HER türlü tehdite karşı Atatürk ilke ve inkilapları eşliğinde laik demokratik ve atatürkçü türkiye cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini sağlamaktır.. (Tam kelime kelime yazmadım ama buna benzer birşey arada fazla eksik kelimeler olabilir)

Ayrıca bu ülkede konuşma özgürlüğü konuşma özgürlüğü diye vicdan mastürbasyonu yaparak kandırdılar sizleri. Sonra hangi hak ile ordu açıklama yapamaz sınırları korusun o diyebiliyorsun. Türkiyede her birey ve kurum (sözde) konuşmaya açıklama yapmaya, fikir belirtmeye, karşıt görüş bildirmeye hakkı vardır.

Ama insan bu kadar salak olursa işte bu garip bir olaymış gibi gözükür ve yine bu salaklık yüzünden Genel başkanı başka açıklama yapan genel sekreteri başka açıklama yapan parti hor görülür, zayıfmış gibi lanse edilir. Halbuki burda aynı amaç uğruna toplanmış farklı kişilerin farklı görüşleri olabileciğini yine bu salaklık yüzünden farkedemiyoruz..

Okuldan birinci çıkan teğmen terorist diye sayfa sayfa yayın yap açıklama yap. Sonra bekar teğmenin telefonuna kaynanam diye terorist telefonlarını kaydettiğin ortaya çıksın. Sonrada Genelkurmay bir açıklama yapmasın çünkü buna hakkı yok de.

İnsanların bu kadar salak olması artık midemi bulandırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

hauhau darbe bizim kültürümüzde var dedi adam. darbe canını senin ilber reyiss.

Hadi okuduğunu anlayamiyorsun ama dinlediğinide anlayamıyorsan harbiden senin kendin hakkında düşünmen, karar vermen ve yapman gereken şeyler var..

Sen anlamıyorsun ben birdaha anlatayım..

Darbe bizim kültürümüzde var derken adamın kastettiği biz 10 yılda bir darbe yaparız gelenek gibi demek istemiyor. Geçmisimizde bir darbeler serisi var diyor. Buna osmanlıyıda katabilirsin çok istersen.. Sivil idareciler işlerini yapamazsa, gençlik eğitilemezse (Siyaseten, gençlik kolları vs vs) darbe kaçınılmaz olur diyor kendisi.. Yoksa darbe yapalım ehüheüh demiyorlar..

Diğer yandan videonun ilerleyen aşamalarında siyaset çok okuma işidir okumadan bilmeden yapılmaz hassas şeylerdir bunlar diyor..

Bence biraz ders çıkar burdan kendine, hani okuma, bilme olayında özellikle..

Şu güzel lafıda bu vesile ile birkez daha hatırlatayım..

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bende akpye bayılmıyorum ama kutbun diğer tarafındaki elit kemalist tayfanın tavırlarıda benim midemi bulandırıyor.Halk neden bunları takmıyor acaba hiç düşündünüz mü ? Cahilliğinden ,bilinçsizliğinden değil bu herşeyi ben bilirim onlar aptal onların yerine onları ben yönetim seçkinliğinden dolayı akp gibi partiler prim kazanıyor.Böyle davrananlarda sonsuza kadar bir avuç azınlık kalmaya devam edicekler
Sosyal ağlarda paylaş

TSK'nin görevi dış tehtidlere karşı savunmak, siyaset değil filan denmiş. Biraz komik olmuş.

Kırsalda kolluk kuvveti Jandarmadır. Asayiş taburları vardır her tugayda. Bir şehirde içerisi karıştığı zaman polis devreye girer, polisin hakim olamadığı anda ise çevik kuvvet. çevik kuvvet de karışıklığı önleyemiyorsa Jandarma asayiş taburu müdahale eder. Jandarmanında altından kalkamadığı yerde özellikle MEKANİZE PİYADE birlikleri askerlerinden oluşmuş Asayiş taburu müdahale eder ve bu müdahalenin başka bir alternatifi kalmadığından oldukça sert olur. Şimdiye kadar bu tarz bir müdahale yapıldığına tanık olmadım ama askerdeyken tatbikatına katılmıştım.

Yani asker seni dış güçlere karşı koruduğu gibi ülkenin her karışında her santiminde senin güvenliğini namusunu ama senden daha önemliside bu ülkenin geçmişini, varlığını, rejimi cumhuriyeti ve senin daha doğmamış çocuklarının ve torunlarının geleceklerini korur.

Konuya dönecek olursak. Ben yine şaşırdım kamuoyu tepkisine çünkü İlker Başbuğ genelkurmayın karşı atak için done topladığı bilgisini tam 1 sene önce Ocak ayında vermişdi.

Süpriz değil, gerçek. Genelkurmay bir çalışma gerçekten yaptı ve somut delillere ulaştı. Yandaş medya, Balyoz darbe planı, kozmik oda, ıslak imza ve ergenekon ile bilgileri 1 senedir topladığı ve hazır olduklarında paylaşacakları biliniyordu.

Başbuğ kendi içelerinden bilgi sızması yada evrakların çıkartılması ile ilgili olarakta Genelkurmaylığın 61 soruşturma yürüttüğünü paylaşmıştı. Elbet bu soruşturmalardan da bazı sonuçlar alındı.

tskleaks.com'dan daha detaylı bilgiyede ulaşabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Ever Abi sorun o zaten, bir turlu demokrasiyi Adam gibi uygulayamiyoruz ama ben Bunun bas sebebini ordu olarak goruyorum aramizdaki fark bu. Amerikadan emir alip Basbakan asmis bir ordudan bahsediyoruz neyini savunuyorsunuz ki. Bu ulkenin degisime ihtiyaci var, belki de milletin once akp nin yaptiklarinin sonuclarini gormesi gerekiyor, belki zor gunler gecirecegiz ama sonucta bu ulke girmesi gereken Yola Girecek ben hala umutluyum. Ve bu yolda keyfine gore yonetime el koyan, cinayet isleyip hesap vermeyen, bunyesinde death squad tarzi olusumlar bulundurmu olan, Basbakan asan bir ordu yok ona eminim.

siyaset ve tarih başka ülkeler örnek gösterilerek yapılamaz ki? kültür farklıdır, inanç farklıdır, gelişmişlik farklıdır, tarih farklıdır, eğtim farklıdır kısaca farkldır ve bu farlılıklar öyle ufak tefek şeyler değil millet ve devletin benliğini oluşturan şeylerdir.

bunları yok sayıp "lan bi bizim ordu boyle serefsiz cıktı diğer ordular cok şahane" diyemessin.bak DEMEMELİSİN demiyorum açık açık DİYEMESSİN diyorum.Aksi taktirde abuk bir diyalog çıkıyor ortaya sonra.

"Amerikadan emir alip Basbakan asmis bir ordudan bahsediyoruz neyini savunuyorsunuz ki."

hatırlatma gereği duydum bu gün tarih 28 Ocak2011.

doğru düzgün demokrasinin uygulanamamasının başlıca sebebi devlet adamı olması gerektiği yerde politikacı olanlar yüzündendir.yani haklısın aramızda fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...