Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 Ocakta ne olmuştu?

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Tamam.

Abi şimdi çok güzel anlatmışsın eyvallah, durum hakikaten de öyle. Ama bu tür konuları değerlendirirken şuan böyle böyle diye konuşmamız yanlış olur. Öncesine bakacaksın, 10 yıl öncesine de değil bu devletin kuruluşuna bakacaksın. Kürtlerin resmen kandırılmasına, Atatürk'ten sonra yoksayılmalarına, devlete "Türkler" tarafından el konulmasına da bakacakasın. Kurtuluş savaşı yapılırken birçok kürt isyanı çıktı, benim dediklerime karşı argüman olarak genelde bu isyanlar gösterilir. Ama kurunun yanında yaşı da yakmak milli sporumuz olduğu için bu isyanlar bahane edilerek çanakkale'de şehit düşen kürt kökenli askerler unutuldu, hain kürtler oldu. Şimdi bu insanlar aynı anatttığın gibi çok afedersiniz devleti nasıl si....riz kafasındalar, adamlarda devlet kavramı yok çünkü. Devlet adama göre ona silah çeken, onu aç bırakan, anasını babasını öldüren, onunla, tipiyle, diliyle vs. dalga geçen insanların devleti. Şuanki duruma bakıp da senin gibi YAAA HEPSİ YAVŞAK YEAAA demeye devam edersek durumu düzeltmekten ziyade daha da beter hale getiririz. Biz bu adamlarla bir arada yaşamak zorundayız ( YA SEVSİNLER YA TERKETSİNLER!!! diyen ülkücü tayfadan olmadığını varsayıyorum.) bu tip mavcut duruma yıkıcı eleştriler yapmak yerine, acaba nasıl bu durum düzelir diye kafa yorsak daha iyi olur düşüncesindeyim.

Terörden önceki döneme bakmak, uygulanan faşist politikalara; kürtleri ve inanan insanları devlete karşı tehdit görmek neler yol açtı görüyoruz; terör ve radikal islam.

Şuan AKP RERÖERÖ diye ağlayan arkadaşlara AKP'nin ve/veya sağ partilerin neden bu ülkede oy aldığını düşünmeyi öneriyorum, çünkü kürt-terör mevzusuyla aynı hikaye.

grş.
Sosyal ağlarda paylaş

Karşı tarafın bize empatiyle yaklaşmasını beklemek şu durumda saçma. Şartlar eşit değil çünkü. Devlet bizim, ordu bizim, sermaye bizim. Sonra kalkıp da yok range rover ları var yok x6 ya biniyolar demek saçma. Adam cahil abi, parayı bulunca X6 alacak tabi. O adamın cahil olması da senin suçun. Kürdün x6 sına, elektriğine gelene kadar bu ülkede koçlar sabancılar doğan'lar var asıl parazit onlar. Resmen çökmüşler tc'nin üzerine, elini oynatsan onlara para kazandırıyosun. Beni şahsen daha çok rahatsız ediyor kaçak elektrikten, adamın bindiği arabadan vs.
Sosyal ağlarda paylaş

can seni de mutlu etmek mümkün değil.

atatürk döneminden bu yana tamamen devletçi ekonomi modeli güdülmüş olsa "ama özel teşebbüs yok yeaa, hani girişim özgürlüğü, özel sektör yapsın ne yapılacaksa, devlet çok hantal reröre liberalizm isterim bean diye mızırdanacaksın.

sermaye birikimi sağlansın özel sektör gelişsin diye devlet eliyle zengin yaratılmış bu sefer de türkiyenin kanını emiyolar yeaağ diye mızırdanıyosun.

elinde hiçbirşeyi olmayan bir devletten nasıl bir ekonomik model nasıl bir sistem çıksaydı mutlu olacaktın birader?

yani sabancı koç değil toper kocataş olsa mıydı güzeldi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...