Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Durmak yok yola devam.

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

İçki toplum üzerinde etkisini tartışacak kadar derin bir sosyoloji bilgisine sahip değilim ki bence böyle birşeyi doktora düzeyinde ciddi bilgi sahibi insanlar yapsın..

Buraya içki şöyle zararlı,yok suç oranı diyen arkadaşlarda başkasının şeyi ile millet artistlik yapmasın yoksa sabaha kadar tartışırız dogmatik saçma bir durum ortaya çıkar.

Ayrıca madem türban,başörtüsü,dini hayatı kamusal alanda yaşamak bir özgürlük biçimi ise sen benim sadece bana zararı olan ve benim tercihimle,kendi paramla satın aldığım içkimi yasaklama hakkına sahip olmazsın.

Şu an ciddi ciddi avrupa insan hakları mahkemesi olsun,buralara gidip bu işi zorlamayı düşnüyorum,avukat arkadaşlarımla görüşüyorum...

Facebookmuş,klavyesi delikanlısı stili veya rakı masası stili konuşmalarla belki DİREK birşey olmuyor ama yeni fikirler ortaya çıkıyor bağlantılar çıkıyor ve birşeyler oluyor.

Mark ve yancı arkadaşları para kazanıyor ama insanlarda birbirklerini etkileyip bir şekilde tepki oluşturabiliyorlar..

Neyse bu tarz bir yasa resmen uygulandığı gün alırım biramı,ilk yasak denen yerde içerim arkadaş polis gelince işlem yapmasına izin veririm ki mahkemeye kanıt olarak götürüyüm...

Not:Şahsi fikrim,aslında yazmacaktım din konusunda bilgim sınırlıdır,ama içkiyle,sigara ile zina ile insan cehenneme gidecekse,milletin batmasına neden olup,zengin olup bmw 750lla,cami yaptırıp cennete gidecekse ben inanmıyorum arkadaşım!

oh rahatladım...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu 24+ saçmalığı nedir olmayacak duaya amin demek niye?
ben 23 yaşımdayım gidip içki alamayacak mıyım komik yahu bu iktidardakiler.

bi insan 24 yaşına kadar içki içmemişse hayatın en güzel yılları denen üniversite yıllarında deniz kenarında birasını yudumlamamışsa niye başlasın alkole iyice işin b*kunu çıkardılar.
Sosyal ağlarda paylaş

SPectre88 said:

bi insan 24 yaşına kadar içki içmemişse hayatın en güzel yılları denen üniversite yıllarında deniz kenarında birasını yudumlamamışsa niye başlasın alkole iyice işin b*kunu çıkardılar.

30'umdan sonra abartmadan içmeye başladım, sizede öylesini tavsiye ederim.
25 inden küçüklere satılmasına da karşıyım. En güzel yıllar aklı başında yaşanmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

SPectre88 said:

25 inden küçüklere satılmasına da karşıyım. En güzel yıllar aklı başında yaşanmalı.

Lise de sahil kenarinda arkadaslarinla bira icip cekirdek citlayip o guzel muhabbetleri hayatin boyunca yapamadigindan herhalde sana 25 yasindan once alkol alinmasi normal geliyor. Insanlar zaten belirli bir yastan sonra is e baslayip aile kuruyorlar ve zaten alkol alma oranlari dusuyor. Keyifle muhabbet edebildikleri ve arkadaslari ile takilabildikleri zamanda icmesinler sana gore aferin ..
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

Trias said:

SPectre88 said:

Lise de sahil kenarinda arkadaslarinla bira icip cekirdek citlayip o guzel muhabbetleri hayatin boyunca yapamadigindan herhalde sana 25 yasindan once alkol alinmasi normal geliyor. Insanlar zaten belirli bir yastan sonra is e baslayip aile kuruyorlar ve zaten alkol alma oranlari dusuyor. Keyifle muhabbet edebildikleri ve arkadaslari ile takilabildikleri zamanda icmesinler sana gore aferin ..

lisede içilen alkol "aha ben alkol içiyorum büyük adamım" alkolüdür. hava atmak içindir. Oturup bunlar tartışılmaz tabi. Herkesin kendi fikri. Sonucu yoktur.

Ama bir düşünmek lazım abd gibi daha gelişmiş ülkelerde adam 21 yaş sınırı koymuş, bara gidiyorsun adam kimliğini soruyor. (başıma geldi, genç gösteriyorum ama o kadar da değil :) )
Sosyal ağlarda paylaş

oturup içmemişsin de nerden biliyorsun o yaşta alkol alanın niye aldığını. kalkıp bi de amerkayı örnek veriyorsun gelişmiş ülke diye, evet gelişmiş ama medeni değil. amerikada 21 yaşından önce alkol alamıyorsun ama yazın silahçıların festivaline gidip dağa taşa top(bildiğin tank savar top) la ateş açabiliyorsun, eline minigun alıp sağısolu tarayabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi 18 yaşını doldurmuş adam beline tabancasını koyup gezebilicek ama 24 yaşını geçmemiş insan içki içemeyecek? Adamlar haklı tabi iç iç sonra sarıl belindeki silaha ilk tartışmada vur önündekini falan.. Halbüsü içmezse beline sarılır en fazla topuğundan falan vurur diğ mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...