Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Durmak yok yola devam.

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

turistik mekanları ne yapıcaklar çok merak ediyorum.

ordaki avukat eleman kimdir nedir bilmiyorum da çok iyi bi örnek verdi. şimdi bu yönetmeliğe dava açılacak, zaten hukuka ticari özgürlüğe vs aykırı, danıştay bu yönetmeliği iptal ederse bu seferde adı danıştay içkiyi serbest bıraktı, teşvik etti olucak adı
Sosyal ağlarda paylaş

ben alkolün yaş sınırının 25 e yükseltilmesinden yanayım. 25 den önce alkole başlayanların alkolik olma oranı gerçekten çok yüksek.
Zaten abd'de bile alkole çok sıkı yasaklar var. Birçok yerde sokakta içmek yasak. Yasak olmayan yerlerde şişede içemiyorsun, plastik bardakta (ne olduğu belli olmasın diye) içebiliyorsun. Meksika'nın en ünlü eğlence yerlerinden Cancunda polis sokakta kesinlikle içirmiyor. Sarhoşları direk topluyor.
Kanunu orijinal linkinden okudum, bence biraz abartılıyor.
Zaten 1994 yılından beri alkol yasaklancak bir yasaklanamadı.
son olarak:

Sosyal ağlarda paylaş

mep said:

benim anlamadığım, bilimsel bi olay oluyor programa din adamı çıkarıyorlar, sosyal olay oluyor gene din adamı ne multi disiplin bişey bu arkadaş. adamlar her konuda otorite

din her konuyu düzenlemiş tek adamla çözülüyor iş..

abi adamın mentalitesi o kadar faşistki..dinin kaynağı Kur'an'dır dedi ya diğerlerini sildim öldü dedi resmen..kimse kimseye karışamaz ama topluma karışılabilir falan güzel şeyler tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Alkollü içeçek markalarının sporda kullanılmaması için yasa, bunun için yönetmelik falan gayretindeyken diğer yandan reçetesiz ilaçlar için reklam serbestisi getirmek peşinde saygıdeğer hükümetimiz. Alkol ve tütün yasaklarının, engellemesinin ne kadar sağlık gerekçeli olduğunu buradan da tartabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

hepiniz tek bakış açısına dayanarak yaklaşmışısınız. ateist olsun olmasın bilinçli birisinden korkulmaz ve yasak getirmeye de gerek olmayabilir ama yaşı 25 aklı hala 13 olan gençlerimize ne yapacağız.bu dallamalar için yasak olmasını destekliyorum. kurunun yanında yaşta yanıyor artık.

adam gibi içmeyi öğrene kadar millet bu böyle olsun. öğrenmeyecekleri için buna göre başka bir çare geliştirilsin ama dallamanın birisinin sokakta bana zarar verip te alkolluydum geyiği de son bulsun.
Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi içki içene laf etmem. ben de içtim ama sağa sola sarkmadım. içkiyi büyüdüm diye de içmedim. kimseye zararım da olmadı. ama genele vurduğumuz da nerede bi bokluk varsa alkol başları çekiyor. böyle adamları seleksiyonla azaltmadıktan sonra haktır bize alkoun yasak olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

hepiniz tek bakış açısına dayanarak yaklaşmışısınız. ateist olsun olmasın bilinçli birisinden korkulmaz ve yasak getirmeye de gerek olmayabilir ama yaşı 25 aklı hala 13 olan gençlerimize ne yapacağız.bu dallamalar için yasak olmasını destekliyorum. kurunun yanında yaşta yanıyor artık.

adam gibi içmeyi öğrene kadar millet bu böyle olsun. öğrenmeyecekleri için buna göre başka bir çare geliştirilsin ama dallamanın birisinin sokakta bana zarar verip te alkolluydum geyiği de son bulsun.

Onlar öğrenecek diye düzgün içenlerde içemesin değil mi? Topunuzu sınır dışı etmek lazım cidden, gidin iranda yaşayın işte mutlu mesut, orda da böyle ağlaşırsınız ahmedinejatınıza. Neymiş içki içmesini bilmeyenlere yasaklansın, sizde içemeyin ama hepimizin iyiği için bu :/. insanlık için bu yasaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

latspell ben kendi çıkarımı düşünürüm ama dar görüşlü değilim. burada içki propagandası da yapamam.bana giren çıkan yok bu kanunda ayrıca. ama adam gibi içki içenlerde kurunun yanında yaş gibi yanıyor dedim. tutup ta içki haram, şeytan gibi laflarla başlamadım cümleme. adam gibi içenleri ayrıacak bir kanun olursa daha güzel olur. mesela alkollu suçlara daha fazla ceza gibi. irana falan da gitmem sen git irana. yunanlılara karşı savaş o kadar askerlik yap git irana yok öyle yağma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...