Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm'de Enflasyon

Elderon

Öne çıkan mesajlar

Jewelcrafting abi olay.

AH'den Obsidium Ore alıp prospect edip gemleri satıyorum. Çıkan rareleri gemleri ve Carnelianları satmamama rağmen 1'e 2 veriyor. 5klık ore alıyorum, 10klık gem satıyorum. Sıfır efor, deli gibi kazanç. Hatta Alchemy mountumu yaptıracağım Screwy veya Mulgear recipeı düşürdüğü anda. Cataya 1.5k goldla başlamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

JC'de efsane para var. Engiyi dropladım 10k ya levelladım JC'yi
3 günde 15k gold yaptım.

1 stack Nightstoneu 1200g a satıyorum ahaha.

AH'ye bakıyorum gem fiyatları düşükse craft+de yapıp hypnotic dustın stackini 450g'dan, Greater Celestial Essencing stackinig 750g'dan satıyorum.

Eğer üşenmezsem 100k goldu bulurum fiyatlar düşene kadar da prospectleyip AH'ye koymak çok uzun sürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Goldun değeri asla bitmez.

Cataya 300k goldla girdim, üstüne sıkışık bir iş döneminde gelmesine rahmen, hem 2 charımada 4 profu 525 yaptım, vial of the sands'ımı aldım, ilk raide full flask yemek item hazır girdim, 150k ya yakın para harcadım, proflardan 75k kadar geri geldi ama kafam rahat.

Minimum zamanla max keyif alıyorsun bu sayede oyundan. Yok farmmış, yok yeşil itme ench mi basılırmış, meta gem 1k mış vs hiçbiri umrunda olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

3 günde 15k gold yaptım.

AH'ye bakıyorum gem fiyatları düşükse craft+de yapıp hypnotic dustın stackini 450g'dan, Greater Celestial Essencing stackinig 750g'dan satıyorum.

Eğer üşenmezsem 100k goldu bulurum fiyatlar düşene kadar da prospectleyip AH'ye koymak çok uzun sürüyor.

Abi prospect için JC mi kasılır. ^^

Minerımla gidip elementium farmlayıp kırdırayım arkadaşa madem ahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bi mine/skin DK var, bi de JC/LW main druid var. DK şu an 81, questleri bırakıp ore farmlicam sanırım, AH'nin şu anki durumunu fırsat bilip. Yalnız farmladığım oreları napsam diye düşünüyorum, acaba prospectleyip JC kasıp kestiğim gemleri mi satsam, yoksa direk ore'u AH'lere mi vursam?

Bu arada bilmiyorum kullanıyo musunuz da, Auctinator hayat kurtarıyo gem veya glyph satarken. Yalnız her loginde default auction süresini 12 saate getiriyo, post ederken dikkat etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Wispy said:

3 günde 15k gold yaptım.

Abi prospect için JC mi kasılır. ^^

Minerımla gidip elementium farmlayıp kırdırayım arkadaşa madem ahaha.

Kendi ayaklarının üstünde durmak başka bence ya arkadaş peşinde koşmaktansa. Adam görünce ne kadar para olduğunu o da koyuyor AH'ye al sana rakip sdfgh

Ha bu arada Enchanting Vellumdan da 5k gold yaptım en az. Gerizekalılar vendorda stacking 2golda olan şeyi AH'de 120g a alıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bir cumartesi gecesini daha sadece gem, biraz da volatile air, earth satarak 15k karla kapattım. yaklaşık 15-20 tane 40 int gemi satmışımdır sadece bu gece. sabah 68k vardı, şu an 83k var.

transmute master/herb + jewelcraft (mümkünse 1-2 alt da jewelcraft token dailys yapan) karakterleri olunca insan paraya doyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bir gecede nasıl 15k yapılır benim aklım ermiyor hala. ha bütün hafta herb/mine yapıp bir günde satıyosan tamam da, gem alıp kesip satmayla gerçekten inanılması zor bir rakam. oynadığım serverda inferno rubyler 100 gold civarı, kesip satsam max 150-160g. 15k gold yapmak için bir gecede 300 gem satmak lazım. nasıl yani?
Sosyal ağlarda paylaş

yok şöyle. bir adet druidim var herb/alchemy. bununla boş zamanlarımda çiçek topluyorum, çünkü madenler baya ucuzladı ama çiçekler deli gibi pahalı.

bir adet shamanım var jc/mine. bunun maden kısmını kullanmıyorum pek. sadece ucuza çıkmış pyrite ore alıp kırıyorum. ki bu aralar baya bi ucuzladı. 1 stack oreden 10 12 tane volatile earth cıkıyor ki sırf bunu satsam yarı parası geliyor zaten. bi stack oreden 4 5 rare gem çıktığı oluyor. elementiumla diğer ore direk zaman kaybı pyrite varken. çıkan yeşil gemler de ziyan olmuyor, transmute master druidle rare geme çeviriyorum. tabi bu stok birikmesi yaklaşık bir haftalık. hafta içi çok gem satılmıyor o yüzden çıkan tüm rare gemleri kesip koymuyorum aha fiyatları genel olarak düşürmemek için.

asıl zamanında manyaklık yapıp lvl 80 yaptığım warlock ve priest'ta da jc var. daily quest yapmak için 490 jc yeterli bu da nerdeyse bedavaya geliyor. onlarla da recipe alıyorum. toplamda 14-15 recipe'ım 2 de meta recipe'ım var. böylece tüm rare gemlerimi kesip satma imkanım var su an. piyasayı domine ediyorum böylece. en ufak bi yeşil gemi bile ziyan etmeyince bu sistemde manyak kar çıkıyor haliyle. bir nevi para parayı çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cataya 16k gold ile girdim alchemy/herbim ah de mavi 1 staff harici birşey satmadım herşeyi parayla ah den aldım goldum suan 15k kısaca gold bir işe yaramıyor herleyim var rahatım param da bitmiyor kafayı bozup ekonomist takılmaya gerek yok hehe ah birde truegold cd si satıyorum 150 golda o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...