Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

vampir kardeşlerim için gelsin.

bu illetten nasıl kurtuluruz;

öncelikle unutmayınki bu bir hastalık. çaresi var. tanrılar saolsun.

neyse öncelikle kendi sorunum olan milletin beni görünce saldırması olayını beslenerek evet bildiğiniz kan içerek hallettim. meğerse millet aç olduğum için saldırıyomuş. ısırdım 2 kişiyi hallettim. kan bedava.

vampire feed @skyrim

http://www.youtube.com/watch?v=vhp_Ryz0wMk

buda vampirizmden kurtulmak için yaptığımız quest.

http://www.youtube.com/watch?v=ojSsWvKHK1E

geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

oyunda diyalog azdir dogru, aksiyon ortasinda biowhore gibi 3-4 cumle ile evrenin sirlarini anlatmak yerine kitap olarak yazip koyuyorlar

tanimadiginzi bi bakkala gidince "ufff piramitleri gordunmu aga" temali bir mevzudan evrenin sirlarina inmiyrosunuz genelde, isiniz ne ise yapip cikiyorsunuz ki npc ler skyrimde kendi aralaridna umdugumdan daha tutarli konusuyorlar

whiterun

su kavga eden aileler sadece bikbik ettiler, kavgalarian sahit olduktan sonra hatun "oglum aysiyro olabilir, bi el at" diye geldi, ilk konsutugumda quest filan yoktu ki oblivion ve fallout3 den sonra buyuk gelisme bu :p

kitaplar baya iyi, kac oyundur suregelen bazi kitaplarin yaninda 3rd age in sonu ve 4th age de 200 senede olan biten iyi aciklanmis, kitaplara bakmadan "thamos kim? neden nordlar talos a tapma konusunda israrli? (talos = tiebr septim, nordlarla ne alaka filan geyigine girmiyorum bile)

akavir ile blade baglantisi konusundada kitaplari okumayan adamlar "lan bu akavirler dusmandi hani, bladeler neden bunlarin kulturunu benimsiyor" dan "lol samuraylar" a kadar tepki veriyorlardi

hic tanimadiginiz bir topraga girdiniz, onceki oyunlardan meseleyi takip etmiyorsaniz bazi diyaloglarin cok mantikli olmasini beklemeyin, npc lerin gorevi size 5000 senelik lore u 1 dakiak altinda pompalamak degil, onlar gundelik hayatlarini kasiyorlar, neyin ne oldugunu ogrenmek istiyrosaniz bi zahmet gercek hayttaki gibi gidip kitap okiycaksiniz

lolol

insanların dialogları yetersiz bulmasının kitaplarla bir alakası yok.
mesela companion'la konuşamıyorsun, sohbet edemiyorsun,
cevap da "e kitap var gerçek hayattaki gibi oku".

mesela gerçek hayatta japon bir arkadaşım var, adamı gördüğümde oturup sohbet ederim, işte siz japonyada nasıl bir evde yaşıyorsunuz, en güzel şehriniz neresi, annenin babanın adı ne... gibi şeyler. e oyunda da buna benzer şeyler bekliyorsun. bioware bir planescape torment seviyesinde olmasa da kotor, mass effect, dragon age gibi oyunlarda idare edecek seviyede konuşma imkanı sunuyor companionlarla.

ya da ne biliyim daha kısa süre önce olan olayları öğrenebilmek için illa kitap, databad, holocard vs okumamalıyım.
dünyanın sırrını elbette tek bir konuşmayla aktarmasınlar, ama güncel olayları da bir şekilde konuşmalar içerisinde verebilirler.

mesela şehrin valisiyle konuşurken orcları tanımlasın bana, işte böyle yeşil şeyler, dişleri var, geçenlerde kendilerini Redblades diye tanımlayan orclar bölgemize saldırdı, bu yüzden gördüğümüz orcu kesiyoruz vs...
bunu izah etmek için kitap türevi şeylere başvuran developerları tembel gözüyle bakıyorum. lan dün van'da deprem olmuş, bunu duymanın tek yolu kitap okumak?
dediğim gibi tek konuşmayla evrenin sırrı verilmesin.
orc tarihi okumak istiyorsan açar kitabı bakarsın o zaman.

dialoglarda çok tembelliğe kaçıyor bethesda.
morrowind'in dialog sistemini bu yüzden çok sevmiştim.
mesela bu yukardaki vali bahsediyor, "ya redblades orcları dün yine saldırmış, adam göndermemiz gerekiyor sen bir git de şunların Aşağıova bölgesindeki mağaralarını temizle".
redblades, orc, Aşağıova bölgesi
gibi keywordler oluyor, onlara tıklıyorsun ve adam bu konularda daha çok bilgi veriyor felan.
güzel bir sistem.
illa gidip kitaplarda "bu Aşağıova ne lan" diye aramamıza gerek kalmıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

var zaten bone o dediklerinin hepsi, yeter ki etrafta konuşanları dinle. yolda giderken bile adamın biri tüyo veriyor cart map marker çıkıyor.

ayrıca morrowind'in sistemini tercih etmen hakikaten absürd, yüzlerce saat playtime'ım var onda ama cidden tam komedi şu dediğin. hem dialog istiyorsun hem neredeyse sıfır dialog olan oyunu tercih ettiğini söylüyorsun.

hate fırtınasına neden bu kadar kendini kaptırma gereği hissettiğini anlamadım, morrowind'i sevenin rahatlıkla sevebileceği bir oyun var karşımızda.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi vampirlik Oblivion'da da muhteşemdi.

Vampir takılın olum ne şifası.

Olayım da lydia'yı uyurken bi emeyim, unff unnf unfff

lydia benim lan. werewolf pençelerimle seni biçer geçerim.
gerçi krev sopaladı beni ama sen sadece vampir olduğun için sorun yok:

krev dallaması

http://www.youtube.com/watch?v=4Evz1YXEsXY

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

var zaten bone o dediklerinin hepsi, yeter ki etrafta konuşanları dinle. yolda giderken bile adamın biri tüyo veriyor cart map marker çıkıyor.

sam tamam yeter oyunu savunmayı bırak.
viktor'un "dialoglar yerine kitap okuyun" demesi üstüne yazmıştım onları.

pes tamam tamam vazgeçtim, oyun çok güzel olmuş mükemmel olmuş tamam mı.
Sosyal ağlarda paylaş

inanılmaz mantıksız aptalca questler, aklı sıra twistler var

dark brotherhood son queste kadar full spo

-dark brotherhooda giriyoruz yeni üye
-elemanın biri nightmotherı getiriyor o sırada
-herkese nightmotherı duyuyoruz diyoruz kimse duymuyor başka
-nightmotherı getiren eleman kaçıyor.nub bize git öldür diyolar
-öldürdük ki, ha bir de nightmotherdan contact aldık emperoru öldürcez diyoruz
-emperor tuzak çıkıyor bütün brotherhood ölüyor.bi tek biz yokuz senkçuaride
-herkes ölünce geliyoruz son kalanları kurtarıyoruz
-nightmother bi daha konuştu bana.herşey süpersonik olcak. ha ben de lideriniz olcam diyoruz
-TAMAM diyolar

*TAM SEN KATILDIN BROTHERHOODUN ANNESİ DÜZÜLDÜ AMA BİR TEK SANA GÜVENEBİLİRİZ LOLOLOL*

>olasılıksız okuyup metin yazarı olmak

Sosyal ağlarda paylaş

bethesda oyununda companion beklemek fantastik olmus, yok iste adamlar istemio bole frp modunda cadir kurup takilmani, acik konusmak gerekirse gayette baydim surekli kisilik olarak birbiri ile ayni companionlarla ugrasmaktan

agir agir daga tirmanirken manzaranin tadini cikarmayi istiyorum

oyun cok iyi, OUR GOD IS AN AWESOME GOD diyorum oynarken

KONSOL BEBELERI ICIN EASY MODE LOLOLOL diyenler bi zahmet mahmut kesmeye calissinlar son zorluk duzeyinde, lvl 17 yim full plate var kendi yaptigim buna ragmen 2 shotliyor serefsizler

su oyun + demons souls un gameplay + new vegas duzeyinde derinlik olsaymis hall of fame lik oyun olurmus
Sosyal ağlarda paylaş

date simulator isteyene me3 geliyor işte. shagging mode açılır oynanır. me2'de bütün main quest sidekick'lerin gönlünü eğlemekti neredeyse.

hayır morrowind'in dialogunu tercih etme noktasında koptum ben zaten. rpg değil vs vs hadi onların kendi içinde tutarlılığı var anlaşamasam da.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada mod konusuna deginiyim, morrowindide oblivionida benim icin "cekilebilir" yapan yegane sey modlardi

fallout3'u hala bitirmemin sebeplerinden birisi paketten ciktigindao ynanamiycak duzeyde kotu olmasiydi

new vegas i modcularin adam etmesi 4-5 ayi buldu

texture hatalarindan kritik gameplay buglarina, problemli meshelrden berbat animasyonlara her turlu igrencligi release de tattirdi bu herifler

skyrimi yukledigim gibi oynadim, tek cektigim modlar kare burunlari duzelten ve skin texturelari temizliyen modlar oldu

eyecandye gelince female-male ayrimi olmayan zirhlardan cok cektim, zahmet edip hatta female mesh bile koymadiklarindan heavy armor yalan oluyordu hep. her seferinde igrenc female modelleri ile body mod bekliyorduk

skyrim gayet iyi olmus bu bakimdanda, full plate filan cok iyi duruyor, modlar gibi chain bikiniye kaymadan sahane zirhalr hazirlamis bethesda

obliviondaki dandik zirhlar yuzunden modlar cikana kadar toolkitte editledigim noble clothing ile oynamistim oyunu asdfadsf
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...