Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

şirketlerin modları kendi dlc satışından çalıyor diye özel olarak engellediği bir devire girdiğimizi de unutmamak lazım. bkz: bedavaya oynamayacağınız map pack'i 15$'a satmak.

iyi mod çeşitliliği iyi mod desteği demek, ikisi de bir oyun için çok önemli şeyler. mount & blade mesela modları sayesinde normalde kotick'e kalsa 500$'a alabileceğinizi zevki 30$'a sunuyor.

"modlarla iyi olur"u ben söylemedim kaldı ki, haterların lafı o. ben oblivion'dan da fo3'ten de gayet keyif aldım, morrowind değildi oblivion evet ama morrowind olamayan 487613978167386 tane oyun sayabilirim gene.

bir de şu trailer cidden seyrettikçe daha çok hoşuma gitti, skyrim ana teması oysa ipod'a atar repeat'e alırım illa ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Portakalın üzerine Elder Scrolls yazsan satarsın. Hatta üzerinde Bethesda veya Blizzard yazıyor diye preorder basan hatırı sayılır derecede fazla insan var. Marka yaratmış, devamlı para akışını sağlamış her firma için gayet de söylenebilir. Eforu göreceğiz... Diyalog yazmaya üşenen adamlardan ne efor gelecekse artık, bakalım. Şu an için önceki oyunlardaki efor ortada olduğundan o konuya girmek istemezsiniz. Blizzort topiğinde gözü kapalı savunanlardan bir fark kalmamış.

Para bok galiba millette. Her türlü eleştiri haterlık. Sanki forum değil satış ofisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

daggerfall daggerfall diye gameshow ağzından gelmeyin. zamanında oynayan bilir daggerfall ortalama hatta zamanına göre rpg olarak kötü bir oyundu

bethestanın yaptığı oynanabilir bir tane oyunu oldu o da skynetti

kötü oyun demek ayıp etmektir.
bug dolu olmasıyla meşhurdur ama kötü bir oyun demek halt etmek demektir.

skynet çok güzeldir o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Portakalın üzerine Elder Scrolls yazsan satarsın. Hatta üzerinde Bethesda veya Blizzard yazıyor diye preorder basan hatırı sayılır derecede fazla insan var. Marka yaratmış, devamlı para akışını sağlamış her firma için gayet de söylenebilir. Eforu göreceğiz... Diyalog yazmaya üşenen adamlardan ne efor gelecekse artık, bakalım. Şu an için önceki oyunlardaki efor ortada olduğundan o konuya girmek istemezsiniz. Blizzort topiğinde gözü kapalı savunanlardan bir fark kalmamış.

Para bok galiba millette. Her türlü eleştiri haterlık. Sanki forum değil satış ofisi.

haa evet, elder scrolls çünkü gamespot'lardan banko 10'ları çekmesiyle bilinen bir seri. blizzard fedaisi kadar bethesda fedaisi de var, görüyoruz forumumuzda.

hater'lar kendini biliyor da kişisel didişmenin anlamı yok kişiler üzerinden konuşup. waldo'yu aramak kadar zor değil, biraz okuyunca görürsün. satış ofislik bir durum olması için "BABAM ÇIKSA ALIRIM BLİ.. PARDON BETHESDA'DAN" diyen birileri lazım ama o da yok. kaldı ki oyun anonsu başlığının birinci postu "oblivion ne kadar kötüydü" ve onun kopyaları şeklinde akınca haliyle kutuplaşma yaşanıyor. "oblivion'dan bize ne skyrim başlığında" demek var ama onu da yapmıyoruz.

yazdığın başlığa bir bak da sonra kur bu argümanları. ırak'ta kitle imha silahı var kıvamında iddialar.
Sosyal ağlarda paylaş

Gamespot neye kaç verdi beni bağlamaz. Seni bağlıyorsa, senin sorunun. Elder Scrolls kaç sattı, kaç tane die hard fanı var ortada. Ne burada ne de dünyada Blizzard kadar kimsenin fedaisi yok ama Bodosta fedaileri azımsanacak sayıda değil. Ayrıca burada X tane var ikisinden de babası çıksa alacak olan insan. Oblivion babasıydı mesela. Diablo 3 de babası olacak.

İkinci paragrafı genel olarak, herşeye haters gonna hate yapanlara yazmıştım. En başta blizzort topiklerinde kendilerini bulabilirsiniz. Emin olun forumda haterdan çoklar. İsteyen üzerine alınsın.

Sam said:
yazdığın başlığa bir bak da sonra kur bu argümanları. ırak'ta kitle imha silahı var kıvamında iddialar.

Konu Skyrim. Kim yapıyor? Badesta. Fallout 3 diyaloglarını, DLClerini kim yaptı? Badesta. Badesta'nın geçmiş icraatından örnek verdim mi? Verdim. Hater dedin mi? Dedin. Teşekkürler Sam, yine gel.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Gamespot neye kaç verdi beni bağlamaz. Seni bağlıyorsa, senin sorunun. Elder Scrolls kaç sattı, kaç tane die hard fanı var ortada. Ne burada ne de dünyada Blizzard kadar kimsenin fedaisi yok ama Bodosta fedaileri azımsanacak sayıda değil. Ayrıca burada X tane var ikisinden de babası çıksa alacak olan insan. Oblivion babasıydı mesela. Diablo 3 de babası olacak.

İkinci paragrafı genel olarak, herşeye haters gonna hate yapanlara yazmıştım. En başta blizzort topiklerinde kendilerini bulabilirsiniz. Emin olun forumda haterdan çoklar. İsteyen üzerine alınsın.

Sam said:

Konu Skyrim. Kim yapıyor? Badesta. Fallout 3 diyaloglarını, DLClerini kim yaptı? Badesta. Badesta'nın geçmiş icraatından örnek verdim mi? Verdim. Hater dedin mi? Dedin. Teşekkürler Sam, yine gel.

gamespot olayı anlamazlıktan gelinmiş, reklamları dayayabilen, satışını garantileyen şirketlerin yapabildiği bir olay banko editor's choice'lar. yoksa eleştirmen onayı almış anlamında demedim.

kaç tane die hard fanı var? çünkü satış rakamları milyonlarda olduğu halde ben 100k'cık satan fallout kitlesinin yapabildiği yaygaranın onda birini görmedim. bunların toplandığı bir ortam filan varsa göster de biz de görelim.

x tane var diyorsun, x ve y olacak o. denk değil çünkü miktar. 1x = 10y filan olur olsa olsa o denklemde.

konu skyrim mi? konu skyrim olmaktan ikinci mesajda çıktı, konu bethesda'ya laf sokma konusu. bir teaser trailer'ı olan oyun hakkında kesin karar geçmişe bakarak kondu. bu da şu forumda 2-3 şirket için yapılıyor sadece, geri kalan büyük şirketlerin yeteri kadar kahverengi gömleklisi var çünkü.

hater kategorisine ısrarla girmek istiyorsan senin bileceğin ama ben daha spesifik, oyunları oynamadığı halde sırf millete sataşabilmek için araya kaynamaya çalışan daha ufak bir gruba yönelik konuşmuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaygara yapmaktan değil, şak diye preorder vermekten, Skyrim'i görünce eteği kaldırmaktan bahsediyorum.

Elder Scrolls serisinin Fallout die hard fanlarının yaklaşık olarak onyüzmilyon misli hastası var. Falloutçuların sesi çıkıyor çünkü uzuuun süredir organizeler. X senedir devam eden 2 tane çok sağlam topluluk var. Ha öttüler de ne oldu? Hiçbirşey. Sadece sağa sola haber oldular. Oyunda bir gelişme olmadı. Bethesda bildiğini okudu. Zaten artık Falloutçu diye birşey de kalmadı. Fallout, FO3, New Vegas, hepsi birbirine girdi. Herkesin Fallout'u farklı. FO3'ün satış başarısında "from teh makerz of oblivious"un payı yok diyebiliyorsan buyur.

arcane said:
Akıllanıp Oblivion'dan iyi bir oyun yapacaklarını sanmıyorum, ne yapsalar sattığından öyle bir motivasyon yok. Tabii bir gameplayi, karakter ekranını, diyalogları görmek lazım.
Bakın bakalım, son karar mıymış? Sanki puan verdik. Sözlükte fanboi tanımı olsaydı herhalde "her eleştiriye kalıp cevap veren kişi" gibi birşey olurdu. Bonec quote generator var herhalde. Zaten beni geç, Elder Scrolls sevip de Oblivion'dan memnun kalmayan bir sürü kişiyi bu topikde de, eski konularda da, nette sağda solda da görebilirsin. HATERZ!

Diablo konusu ne kadar Blizzort'a laf sokma konusuysa bu da o kadar Badesta'ya laf sokma konusu. :D
Sosyal ağlarda paylaş

pre-order vermekle, "hell yea" demekle fedai olunuyorsa fedai olmayan azınlıkta bu devirde herhalde, şahane kritermiş o.

falloutçuların sesi çıkıyor çünkü köktenci fanatikliğin ucuna dayamış haldeler, yoksa organize olmakla bitse zilyon tane organize topluluk var çeşit çeşit oyun için, 20 yıllık oyunları yeniden yaratmaya çalışanından tut 10 yıllık oyunlara turnuva düzenleyenlere dek. ortaya konan düşüncede bitiyor olay.

bir oyunu pazarlarken 10 yıl önce kapanmış kurucusunu mu öne sürecekler onu da anlamadım ama neyse artık, konuyla alakası da yok.

bir de şu her ortaya söylenen lafı kendi üzerine alma olayına ara versen güzel olacak, ne kadar laf ettiysem hepsini mıknatıs gibi çektin üzerine. illa tek tek cevap verip ağız dalaşına döndürmek lazım anlaşılan sana dokunmaması için. evet haterz var, bana cevap yazacağın zamanın birazını ayırıp mesajları okuman lazım ama farketmen için.

diablo konusu:
%10 oyunla ilgili gelişmeler
%5 "diablo 3 başlığı nasıl düşer, up!" (silindiler, göremiyorsunuz)
%5 "falanca sınıf eksik yav"
%60 "OFFF ADAMLAR YAPMIŞ"
%5 eleştiri
%15 eleştirenleri flameleme

skyrim konusu:
%10 "vay be güzel olur umarım"
%60 "oblivion çok kötüydü"
%10 "hayır oblivion iyiydi"
%20 "bethesdacı bunlar yakalayın"
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Falloutçuların sesi çıkıyor çünkü uzuuun süredir organizeler. X senedir devam eden 2 tane çok sağlam topluluk var. Ha öttüler de ne oldu? Hiçbirşey. Sadece sağa sola haber oldular. Oyunda bir gelişme olmadı. Bethesda bildiğini okudu.

ötüş tarzları da önemli. bu forumda gördük, nma'yı destekleyen insanlar "ay mutant breakdance yapıyor", "ay taşın üstü siyah", "ay oyun first person kamerasıyla oynanacakmış", "ay oblivion with guns", "ay fallout izometrik olur" felan gibi laflarla aşağıladılar.
oyun hakkında hiç bir bilgi çıkmadan önce aşağıladılar. bilgiler geldi, ekran görüntüleri çıkmadan önce grafikleri aşağıladılar. ekran görüntüleri geldi, videolar çıkmadan önce gameplayi aşağıladır. videolar geldi, oyun çıkmadan önce questleri aşağıladılar.
böyle bir tayfanın "fallout sevdiğine" insanın inanası gelmiyor.
sırf trollük yapmak için söylendi bazı şeyler.

fallout 3 çıktığında iddia edildiği kadar kötü olmadığını gördüm.
ha, bazı "tayfa"lar "kendi istediğinin aynısını" yapmayınca tepki göstermeyi seçiyor.
oblivion'a kıyasla çok daha başarılı olmuştu fallout 3.

ha şu var, oyun firmaları kendi hayran kitlesini umursamıyor. hep açgözlülük yapıp farklı oyuncu kitlelerini kendisine çekebilmek için uğraşıyor.
bir örnek olarak valve'ı verebilirim.
her ne kadar valve'ı bethesda ve blizzard'dan daha çok takdir etsem de, onların da büyük ablukları var.
örneğin l4d daha yeni çıkmışken hemen arkasından l4d2 çıkardılar, hayran tabakasını kızdırdılar. ama bunlara karşı umursamaz bir tavır sergilediler.
gamespot vs benzeri "oyun" sitelerinde de anti-l4d2 kampanyasıyla dalga geçildi.
ya da mesela halen episode 3 çıkması için bekliyoruz, o sırada saçma sapan başka işlerle uğraşıyorlar.

fallout 3'ün "mükemmel" oyun olduğunu kabul ediyorum, bethesda'nın bazı şeyleri dikkate almadığını da kabul ediyorum (en azndan izometrik kamera opsiyonu konulabilinirdi)
ama bazı oyuncu grupları da gereksiz bir nefret içine girebiliyor.
örneğin anti-l4d2 kampanyası yapanlar, valve ekibi kendileriyle görüştüğünde ve iki oyunda da bunlara göre değişiklik yaptığında geri adım attılar ve l4d2'i kabul ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...