Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

eleştiri başka bişey cücecim. kimse herşeyden memnun değil. herkes tonlarca oyun gördü , herkesin "keşke şu şöyle olmasaydı" diyecek kadar tecrübesi var. ilaveten zevkler renkler mevzuu var. ama hani heryer bağlık bostanlıkken bi oyun çıkardı bakardık sardıysa oynardık sarmadıysa üstüne başka oyun çekerdik (floppyden tasarruf)

ben beğenmediğim (bi daha söyliyim: eleştirdiğim değil beğenmediğim) oyunu derin derin yorum yapacak kadar oynamam. oynuyorsam oyun sarmıştır. ha işim oyun yorumculuğudur beğensem de beğenmesem de dibine kadar oynarım o başka.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Revangelis said:

oyun iyi diye kötü yanlarını tartışmayalım mı?

onu mu diyoz len.

OYUN HAS RPG DEĞİL YANİ KÖTÜ diyene diyorum ben. oyun bi morrowind değil, 3 state indirilmiş olması, major-minor skill olayının kalkması, silahların çeşitsizlendirilmesi, Clairvoyance büyüsü, dungeonların basitleştirilmesi, lanet olasıca pislik iğrenç bok UI vs. daha sayarım da sayarım.

ama oyun iyi. ben eğer 1 saat oynucam diye başına oturup farkında olmadan 6 saat oynuyorsam bi oyunu, o oyun benim için iyidir.

ha tamam lan pardon ahah
o konuda katılıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

skyrim zaten EMPIRE'IN. skyrim'e işgale gelmiyorlar, tam tersine imparatorluğun kurucusu nord ve bütün tamriel'i birleştiren gene aynı kişi. tullius hariç herkes nord skyrim'deki lejyonda. keyiflerince filan da yok, "evlerine, hayatlarına dönerlerse affederiz" diyor tullius. bizim 2011 model devletimiz bile bu kadar bağışlayıcı değil heh.

geçmişinde ne yaptığın bilinmiyor ama bir halt yemişsin ki ulfric'le aynı arabaya düşmüşsün. sıfır günahsız birinin o vagona düşmesi olası mı sence?

gel sen bunu benim nord'a anlat.
ülkücü nord diyorum.
gelip emperor bizzat özür dilemedikçe de böyle kesip yarmaya devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

bck said:

metacritigin 96 verdiği oyuna ole kotu felan dıyemez kımse aklı basındaysa tabı... ama gorunurde texture leşliği ve düşük poligonlu yerlerin varlığıda göz ardı edilmemeli.

Abi sen cok yanils gelmissin.

metacritic benim gözümde mantıklı puanlama yapan tek site.nedir burda anlamadığın ?
Sosyal ağlarda paylaş

dokusunu geçtim keşke dx11 ve tessellation da olsaydı, doku hadi gene birileri yapar eklenir sonradan iyi kötü önceki tes'ler gibi. umarım fo4'te esgeçmezler bunu artık.

metacritic bütün inceleme sitelerinin ortalamasını alıyor bildiğim, irili ufaklı her siteye para yediremeyecekleri ve zıpçıktı yazarlar arada eridiği için daha makul sonuçlar doğal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

metacritigin 96 verdiği oyuna ole kotu felan dıyemez kımse aklı basındaysa tabı... ama gorunurde texture leşliği ve düşük poligonlu yerlerin varlığıda göz ardı edilmemeli.

"aklı başındaysa" lafı orda çok komik kaçmış.

100 verenler olmuş mesela.
100 ne demek? her şeyi eksiksiz, mükemmel, hiç bir hatası, hiç bir eksiği yok demektir.

animasyon hataları var, pc'deki en uyduruk ui hazırlanmış, grafik motoru teknik anlamda çok zayıf, hatta ambient occlusion gibi şeyler default olarak off geliyor senin tweak edip açman gerekiyor, day 1 bir sürü bug, glitch, problem yaşanıyor, vs vs...
sonra gelip "100" veriyorsun.
böyle bir review sitesinin ya aklından zoru vardır ya da bizzat bethesda'dan para aldığı için yapıyordur.

metacritic böyle sitelerden baz alınarak hazırlanıyor.
tarafsız bir sitenin 95 altında puan vermesini beklerim.
ama ortalama 95 geliyorsa o zaman o sistemde hata vardır.

pc versiyonundan bahsediyorum bu arada, konsol versiyonuna 96 gelmiş, bak o olabilir.

eurogamer'a kızmış geçenlerde bir firma. 10 üzerinden 8 vermiş, metacritic'teki notu düşültmüş felan diye. küsmüşler eurogamer'a.

böyle bir sistem metacritic.

bck said:

metacritic benim gözümde mantıklı puanlama yapan tek site.nedir burda anlamadığın ?

metacritic puanlama felan yapmıyor,
diğer puanlama yapan sitelerin verilerini topluyup ortalamasını çıkartıyor.

para yiyen oyun siteleri her çıkan AAA oyunlara 100 100 100 100 döşeyince AAA oyunlar otomatikmak metacritic'te 95+ puan alıyor.
AAA değilse o oyun, otomatikman 60-70 arası bir oyun alıyor, ne kadar poposunu yırtsa da,
metacritic'te notu 50 felan geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben buna bakarım hocam http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/pc?sort=desc&tag=supplementary-nav;item;7

bir onceki postum biraz donanimhaber stayle olmus farkındayım ama ben ciddiye alırım metacritic notlarını. imdb nin kini almam mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

ben beğenmediğim (bi daha söyliyim: eleştirdiğim değil beğenmediğim) oyunu derin derin yorum yapacak kadar oynamam. oynuyorsam oyun sarmıştır. ha işim oyun yorumculuğudur beğensem de beğenmesem de dibine kadar oynarım o başka.

bir oyunu oynamak için her yönüyle beğeniyor olmak mı gerekiyor?
bu kadar basmakalıp düşünmeyin yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

Deacon said:

bck said:

Abi sen cok yanils gelmissin.

Ya zaten yeterince soylemisler ama bir oyunu begenip begenmemeyle akli basindaligi karistirman zaten basli baslina komik olmus.

Review olayinin ne kadar corrupted bir hal aldigini duymayan kalmadi zaten. User ratinglere bakiyorum desen neyse. Metacritic 9000 de verse begenmedik biz. Belki oyunlarin texturelari cok onemli benim icin, belki menulerde mouse kullanabilmek cok onemli, belki de en azindan companion ile 2 gr muhabbet edebilmek cok onemli. Ilk bunlar geldi aklima. Yani insanlarin bir oyunu neye gore begenecigini yargilayamazsin.

Torment'e 91 vermis metacritic. Akillari basinda olsaydi skyrim tormentten yuksek alamazdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...