Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Diğer elder scrolls serisileri ile karşılaştırdığında serinin ne hale geldiği ortada,konsol owned pc buradaki çoğu insan disket zamanından beri oyun oynuyordur şöyle çizelgeye baktığında oyunların ne kadar sığır döngü aldığını görürsün , bir daggerfall nerede bir skyrim nerede.

Ben ciddi ciddi dibine vurdum oyunun,aktif orman yaşantısı dedikleri 2 colonlanmış geyik 2 kurt 1 fox 2 ayı 1 kartal 1 goat kaldı ki kuş yok.Aktif yaşantı dedikleri kurt foxu kovalar ayı kurdu hunter hepsini.Ormana gitmesek yiyeceğiz olayı.Çok güzel yanlarıda var oyunun grafikler sağosun.

Action RPG, action with guns ortamı yeni yüzyıla çeksen bozulmaz oyun o kadar yani asıl nokta şu piyasada oyun yok,gelinen nokta ortada bundan vesile have fun fazla yargılamaya gerek yok oyunları.Eğleniyoruz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrannus said:

abi hani katiyen derinlik beklemiyorum ama

-7000STEPLİ DAĞ OF WISDOM AND AWESOMENESS a çıkmışım
-o yetmemiş ordan da 3000STEPLİ MASTERS LAIR OF FRIENDSHIP AND MAGIC'e çıkmışım
-karşıma 2trilyar yaşında çok wise çok cool master gelmiş
-master "insanlarla konuşmayalı 1 trilyar yıl oldu çok konuşasım var" demiş

-LOL BECAUSE DRAGONS LIKE TO LIVE ON THE MOUNTAINS ?

diye seçenek var ya.hani tek bi yerde insan babasına falan danışır.baba dünyanın en mal oyununu yazdık arkadaşlarla ama şurayı yapamadık yardım etsene der. hep dövüş seviyoz biz arkadaşlarla ama 1 tane konuşma koyalım dedik ondan koycaz baba yoksa ben hep dövüş seviyom araba seviyom karı seviyom,çıkışta arkadaşlarla sosYT ye gidicez zaten der.

su varken abartili bir iddea olmus

RPG lerin iki pardoksunu bilmeden aslinda burda elestiri yapmak cok ucuz ki bu forumda duzenli rpg oyniyanlar biliyor bunu

open world - lineer play paradoksu
seslendirme - diyalog paradoksu

ilki daha tur olustugundan beriyi gectim cogu oyunda var, masaustu gibi olayi yoneten bi DM olmadigindan paketten cikana mecbursun, oyun ne kadar hikaye yogunsa o kadar lineer oluyor, oyuncu secimleride veya secim sansida o kadar siglasiyor

digeride buna direk katki eden seslendirme paradoksu, seslendirme isin icine girdiginden beri maliyet artiyor, aptal bethesda gibi dunyanin yarisini ayni adama seslendirirsende ortaya oblivion cikiyor iste, yok ben holivudla calisirim kral diyaloglar koyarim diyincede birbiri ile ayni 3 secenek sunan diyalog tekerleri ile karsilasiyorsun

grafigin bes para etmedigi, seslendirmenin olmadigi donemde cikmis klasiklerle karsialstirmak o yuzden haksizlik olur

bethesda oyunlarindan beklenen sey iyi bi acik dunya, o kesif hissini verebilmesi ve bu dunyaya modlarla bisey katabilme imkani
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Ilk sehirde ki companions ne ayaktir ya. Aldim gorevlerini ama bunlar kurt yapiyomus sanirim. Geri donusu var midir ? Liderleri de greymanemis zaten, kil oldum adamlara.

Bi sakincasi var mi bunlarin gorevlerini yapmanin ?

sakıncası yok, kurt sende olacaksın, ordan cicegin ozune yuruyeceksin ...

quest line ın bir noktasında sana kurt mu kalmak istiyorsun yoksa senide fix edelimmi diye soruyor, top sende yani ...
Sosyal ağlarda paylaş

Seslendirme olayını KotOR2de bi dahaki yüzyıl standartlarına taşımıştı obsidian. Bao-Dur ve Kreia kadar iyi seslendirilmiş başka npc yok sanırım bilgisayar oyunları tarihinde.

Örnekleri var ama seslendirme benim için çok da sıkıntı bi konu değil. 2-3 dialog harici tamamen sessiz olsa niye böyle demem, ha keşke bütün nord maleları aynı adam seslendirmeseymiş ehue.

Unarmed a nasıl geçiyoruz normal dövüşte? Şu heavy armora 50de gelen ve gauntletin armorı kadar unarmed damage veren perki denemek istiyorum. Elimdeki gauntlet 64 amor veriyor, 85 damagelı 2hander silahtan çok daha seri bi şekilde sallayabilirim yumrukları hehe. Silahı elimden bırakınca en son yaptığım büyü çıkıyor elimde, tavern brawl harici unarmed a geçemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Seslendirme olayını KotOR2de bi dahaki yüzyıl standartlarına taşımıştı obsidian. Bao-Dur ve Kreia kadar iyi seslendirilmiş başka npc yok sanırım bilgisayar oyunları tarihinde.

Örnekleri var ama seslendirme benim için çok da sıkıntı bi konu değil. 2-3 dialog harici tamamen sessiz olsa niye böyle demem, ha keşke bütün nord maleları aynı adam seslendirmeseymiş ehue.

onda kaç npc konuşuyordu, bunda kaç npc konuşuyor? seslendirme olayı cg olana kadar bu tantana bitmez, o olduğu zaman da "kaliteli seslendirme kalmadı" tantanası başlar.

"prodüksiyon büyüklüğü benim için önemli değil" çok büyük yalan, şurada gördük kaç kişi kaç sayfa doku da doku diye ağladı. yılda bir yeni sli taktıran adamlar şu kadar ağlamadı. sessiz olsa 150 sayfa geyiği dönerdi kesin.
said:
Unarmed a nasıl geçiyoruz normal dövüşte? Şu heavy armora 50de gelen ve gauntletin armorı kadar unarmed damage veren perki denemek istiyorum. Elimdeki gauntlet 64 amor veriyor, 85 damagelı 2hander silahtan çok daha seri bi şekilde sallayabilirim yumrukları hehe. Silahı elimden bırakınca en son yaptığım büyü çıkıyor elimde, tavern brawl harici unarmed a geçemedim.

büyüyü de favorites/menüden seçerek elinden bırak. menzil, block filan yok ama ve skill bonuslardan faydalanmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

işi derdi sataya calıstığı texture olan oyun var olmıyan poyun var sam.

tes serisidne grafik önemli, cünkü 2 fortesinden biri oyunun grafik.

psychonauts 2 cıksai neden texteuralar düşük kalite demem.

abi yeminediyorum sadece rakamları anladım
bide sam,oyun falan böle kelimeleri çözebildim
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

işi derdi sataya calıstığı texture olan oyun var olmıyan poyun var sam.

tes serisidne grafik önemli, cünkü 2 fortesinden biri oyunun grafik.

işinize geldiği şekilde yorumlamak sadece bu. teknik olarak değil, grafikle yaratılan atmosfer fortesi serinin. bunda da gene başarılı. hiçbir zaman fps'lerle yarışır bir grafik yapmadılar, rpg'lerin önünde oldu sadece ki bunun nedeni rpg yapımcılarının grafiği zerre sallamamasıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun grafikleri gayet güzel, zırh yaratık tasarımları hoş, 4 senelik aletimle takır takır oynuyorum felan, daha fazlasına ihtiyacım yok grafiğin, bf 3 grafiklerine tercih ederim bu halini tşk

ayrıca bu kadar hayvan gibi geniş sandbox rpgden bi las vegas bi planescape bi kotor 2 içerik doluluğu beklemek pek gerçekdışı, zira las vegasın haritasının ne kadar komşk boyutta olduğunu hatırlıyoruzdur heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

empirezaten dominonın bızzat köpeği.

ulfric en azından dolaylı.

evet o yüzden kıyasıya savaşmışlar ve tekrar savaşacaklar çok yakında. ulfric bağımsız olsa anında tepesine çökecek zaten dominyon. sonra yer misin yemez misin, bütün empire ile birken yenememişler de tek başlarına yenebilecekler sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...